|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како сте го добиле вашето име?
6.9.2009 8:15:00   
Палешка РР
Кој ве крстил? Кумот или родителите?
Постојат интересни приказни поврзани со имињата, раскажете ни user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Како сте го добиле вашето име?
6.9.2009 12:14:37   
Cacko
Ni kumot ni roditelite, tuku baba mi,normalno po nejze.Do dusa imam sreka sto ne e isto nego slicno,ne e Slavka nego Slavicauser posted image .Inace cel zivot me ubeduva ko bajagi tatko mi taka sakal,ama jas si svativ od nekolku primeri deka kumata ustvari e ona.Prvo tetka mi t.e kerka i se vika Olgica(obrnete vnimanie na krajot -ca).Vtoro,koga sestra mi se porodi so vtoroto dete Mia,se lutese zosto ne ja krstila Verica(svekrvata na sestra mi se vika Vera,znaci saka krstenje po babi i pak vidi go krajot -ca).E sega mislam deka i vie svativte koj mi e kumot t.e na Slavica(-ca)user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како сте го добиле вашето име?
6.9.2009 15:35:36   
Палешка РР
Јас имам кум Црногорец и ме крстил Милена user posted image  Три дена така сум се викала.
Кога татко ми отишол да ме заведи во матично ме пријавил под име Барбара. Се вратил дома, му се јавил на кумот и му рекол - Ајде нека ни е жива Барбара- пријатели биле па овој не му замерил ништо user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како сте го добиле вашето име?
6.9.2009 16:57:38   
Enika
Moeto ime bilo hit 83 izglea...milion Eleni ima:Dkumata mi go dala imeto neznam od kade i teknalo bash toa...ne gi informirala moite , a majka mi mn sakala da se vikam Anastasija ama ne si ja kazala zelbata za sto mn i se lutamI taka imeto Anastasija stana moe najomileno ime...od sekogas sum ja molela majka mi da mi rodi i sestra pokraj brat mi i da se vika Anastasija.ama nisto od toa pa sea zdravje ako imam nekogas kerka bi sakala taka da se vika:)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како сте го добиле вашето име?
6.9.2009 17:00:37   
milijana
E..majka mi kolku maki imala..sum se rodila na 2 (ri)nokta..pa taa ja zamolila sestrata da me pise posle 12 i nekoja min..a i tuka nekade bilo kako pet do 12..ama kumata stara rekla daka ako sum na 2(vtori) Ilinden , ke sum se vikala Ilinka..pa taka mladata kuma mi dala ime..

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како сте го добиле вашето име?
6.9.2009 17:16:12   
denicka
mene mi kroele mnogu iminja, ama na kraj babami go imala posledniot zbor. vo igra bile Despina, Aleksandra-Saska i uste 2 mislam. e nemozelo toa taka. zadni misli deka saka ponekogo da me krsti malkami. (vujko mi se vika saso ama toa ne bila nameratauser posted image ) e sega baba rekla a da se vika daniela? inace baba mi e vladanka a site ja vikaat dance. e po kogo sum krstena sega aj pogodete??? user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како сте го добиле вашето име?
7.9.2009 9:12:46   
mami
крстена сум по мајката на таткоми која починала која тој имал само 16 години. Ја обожавал и до ден денес ја спомнува..кога сум се родила, било или Антонија(демек да не биде како баба ми- Тонка) или некое друго. Кога пошол татко ми да ме пријави ја прашал уште еднаш мајка ми како да се викам и таа му рекла- оди пешки до таму и еден чекор едно име друг чекор друго име па кое ке ти испадне тоа...А знаела дека сака да се викам по мајка му и не се ни чудела кога дошол дома и и кажал дека ке се викам Антонија...Е малку се зезнал само бидејќи ден денес ретко кој ме вика Антонија- сите ме викаат Тонкаuser posted image user posted image user posted image едно време се лутеше ама сега веќе се навикна

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како сте го добиле вашето име?
7.9.2009 18:53:43   
Bogdancanka
а замислете јас сум крстена по дедоми да не му загине името мислел ке нема машко у фамилија и тој бил иницијатор за моето име дедоми Јован а јас Јованка само замислете е потоа се родил брат али џабе веке си го подновил името user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како сте го добиле вашето име?
8.9.2009 10:30:04   
Twins
 moeto ime go dobiv taka sto majkami si odbrala od spisokot od kumot ama ne se namacila mnogu mnogu tuku prvoto sto go procitala user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како сте го добиле вашето име?
8.9.2009 11:30:43   
dani85
bidejki sum rodena nekoj den prd ivanden kumata dala nekolku iminja i imalo ivana. arno ama prasala dali moite imaat nekoja zalba tato rekol ako moze na mama t.e po negovata majka. baba se lutela ama ona e so j (Jordanka), a jas bez j bidejki nejzinoto ime bilo srpsko

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како сте го добиле вашето име?
3.10.2009 1:28:58   
nadica
родена сум во месец мај па мајка ми издејствувала да се викам маја ама сестра ми е родена во јуни па немаше каде и ја подновивме баба ми трајанка user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image иако сестра ми вика подобро јунка сега ќе бев џули user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Како сте го добиле вашето име?
9.10.2009 11:46:46   
mother 29
мајка ми уште од девојче кога била,си велела  -ако имам керка ке ја крстам Катерина.. и така би

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 9.10.2009 11:47:38 >

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Како сте го добиле вашето име?
9.10.2009 12:34:21   
Весна
Аааааааа Палешка, не можам да поверувам и на оваааааа!
Лелеееее и мојот кум е Црногорец, живее во Игало. user posted image user posted image user posted image Ауууф!
Првин им понудиле на моите да се викам Ана Марија Магдалена и мајка ми мислела дека требала да бира од трите и си кажала: јас одбирам Ана user posted image , а кумовите збунети викале: ама така целото име да биде... Па замислете како би била: Ана Марија Магдалена Ангеловска user posted image user posted image user posted image И ете луѓето биле разумни па решиле по некоја си баба нивна драга, која се викала Веска, ама многу старинско им било па одлучиле налик на тоа да биде ете - Весна. И ете ми името. user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Како сте го добиле вашето име?
9.10.2009 12:35:02   
elle
мами многу ти е убаво името мене ми е омилено (можеби оти мм се вика антонио)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Како сте го добиле вашето име?
9.10.2009 13:42:08   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Весна

Аааааааа Палешка, не можам да поверувам и на оваааааа!
Лелеееее и мојот кум е Црногорец, живее во Игало. user posted image user posted image user posted image Ауууф!




Весна, ти доаѓаш на дружењето на рингерајковци?user posted image
Како тргнало, којзнае уште колку сличности имаме, ихааааа, user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Како сте го добиле вашето име?
9.10.2009 13:55:53   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: elle

мами многу ти е убаво името мене ми е омилено (можеби оти мм се вика антонио)


Фала Елле..едно време не си го сакав, оти долго ама сега се повеке ми се допаѓа..

Палешке- дали ова значи дека доби зелено светло за патување??

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Како сте го добиле вашето име?
9.10.2009 13:57:26   
Палешка РР
Ме чека уште еден преглед дотогаш, но генерално да user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Како сте го добиле вашето име?
9.10.2009 14:14:35   
zami
Jas sum rodena vo februar i se vikam Snezana.
Normalno po snegot neli...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Како сте го добиле вашето име?
9.10.2009 14:16:08   
Весна
Чекајтеее, какво дружење?!?! Ау, нешто сум испуштила!!!! Како така? Дај кажувајте user posted image !

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Како сте го добиле вашето име?
9.10.2009 14:26:11   
mami
На 24.10.2009 во игротека Тиквичка во Аеродром, ке се одржи второто рр дружење, но, ова се само првични информации, до вечер а најдоцна утре наутро Еца наша ке ви постави убав елаборат за се што ке се случува таму...можам само да кажам дека сакам да ве видам сите во што поголем број бидејќи ке биде луда журка и за родителите и за децата нормално...
со повеке информации вечер,
благодарам
user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Како сте го добиле вашето име?
9.10.2009 14:31:27   
Палешка РР
Аплаузиииииииииииииииииииии user posted image

Инаку моето име е по песната на Жак Превер `Сети се Барбара`user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Како сте го добиле вашето име?
9.10.2009 14:33:21   
Весна
Абе мами, спомни ги и трудниците!!!! Па вака некако запоставено ми се гледаат, па ние првотрудниците уште не сме родители.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Како сте го добиле вашето име?
9.10.2009 14:39:30   
mami
родител си од моментот кога ке си ја видиш таа точкичката на екранотuser posted image user posted image user posted image и секако дека сте поканети..само да не си ми дошла, тешко тебе..па треба ли да ја погњавам таа Јаната малку :))))

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Како сте го добиле вашето име?
9.10.2009 14:40:34   
Mila na mama
Мајка ми сакала да се викам Искра арно ама свекрва и изреагирала како демек аууу кај го најде тоа име, запаленаuser posted image user posted image  и така јас станав една од милионите Наташи во мојата генерација.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Како сте го добиле вашето име?
28.10.2009 22:23:59   
nenicka
моето име сум го добила сосема случајно.мојата кума била многу  млада и,  и рекла на мајками дека кога таа би имала дете би и дала таа име па така мајками ме нарекла елена

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?