|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Идеи за романтично изненадување
1.7.2010 18:01:09   
brineta88
Ајде мала помош.
Мм се враќа од пат за 20ина дена и би сакала да му приредам некое романтично изненадување кога ќе дојде.
Имам некои идеи во глава ама дека до сега ништо немам направено за него онака роматично па ајде да чујам од вас.


Какви изненадување вие им подготвувате на вашите партнери и  дали воопшто им приредувате
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Идеи за романтично изненадување
1.7.2010 19:38:58   
mama26
ajde prva da pocnam,posto umoren ke bide od patuser posted image napravi nesto sto saka da jade i pieuser posted image .kupisi svekicki da e poromanticno,pusti muzika nekoja sto ve potseka na zaednickoto minato.i najvazno isprati gi decata negde ako imas koj da gi cuva.ako ne legni gi poranouser posted image user posted image user posted image .ne sum romanticna a?u sekoj slucaj  nasmej go,ako nekoj den ti bil los prekuti,pokasno ke mu kazes.i tolku od mene.od drugi poveke.naravi mu masaza na stapala ili nestouser posted image user posted image user posted image haha.pozdrav

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Идеи за романтично изненадување
1.7.2010 20:10:47   
brineta88
фала мама26 баш супер идеја. свеќи и јас  планирав.
Филип е мал ќе си спие ама ние ќе мора да бидеме тивкиuser posted image

< Поракaта ја уредил brineta88 -- 1.7.2010 20:11:16 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Идеи за романтично изненадување
1.7.2010 21:48:58   
Bitolcanka
Прекрасна е идејата на мама26. Јас освен тоа би додала да се скриеш некаде кога ќе влегува дома (претпоставувам ќе го знаеш времето од прилика) и од вратата од станот до собата каде ќе биде подготвена атмосферата (маса со вечера, свеќи и музика) да поставиш срца или стрелки во црвена боја, вашата омилена песна да биде пуштена, а до неговата празна чинија за сервирање да стои пликче со порака. Ова ми текна од редовното гледање на емисијата "Све за љубав" user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Идеи за романтично изненадување
2.7.2010 14:18:37   
Martins mom
да се надоврзам на муабетот...наместо дома наместена маса, резервирај во некој ресторан...па зошто да не промените нешто, сигурно одамна не сте излегле заедно на романтична вечера.А на вечерата можеш да му подариш писмо во кое ќе бидат убави реченици со кои ќе ги искажеш твоите чувства дури сте биле разделени и со убави зборови напиши му колку го сакаш...

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Идеи за романтично изненадување
2.7.2010 14:53:49   
big_mama817
секси долна облека романтична вечера а за десерт јагоди со шлаг

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Идеи за романтично изненадување
3.7.2010 14:16:12   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

да се надоврзам на муабетот...наместо дома наместена маса, резервирај во некој ресторан...па зошто да не промените нешто, сигурно одамна не сте излегле заедно на романтична вечера.А на вечерата можеш да му подариш писмо во кое ќе бидат убави реченици со кои ќе ги искажеш твоите чувства дури сте биле разделени и со убави зборови напиши му колку го сакаш...


i jas sum za vo restoran. i ti ke bides poodmorena, porelaksirana, a i drugo e cuvstvoto.
jas ako spremam vecera bi bila voznemirena dali ke mi se pogodi , pa sum se smirisala ajde na brzina da se tusiram......
kupi nov dolen ves, nosi go na tebe, napijte se ubavo vince....i pravo vo krevetuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Идеи за романтично изненадување
3.7.2010 15:22:42   
mama26
nema potreba od gotvenje,moze da se kupi,zasto mazot rabotiuser posted image .a zenata ima bebe moze nejke da go dava drug da i go cuva/.i smaceno od patista i aj pak u restorantuser posted image neznam.jas mislam najubavo doma.pointimno nemoze da bide od toa.i nemora pisma so zelbi cestitki,kazi mu sve sto osekas prema nego.ne napisano tuku vo oci.i mojot e na pat cesto uffffff.toa ti e.ednas mu se skriv pozadi vrata i se uplasi covekot i nikogas povekeuser posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Идеи за романтично изненадување
3.7.2010 18:03:21   
brineta88
Дефинитивно ќе биде домашна варијанта. Бидејќи филип е вразан за мамаuser posted image  така да немаме друго решение.
А и поубаво ке ни биде дома се ќе ни биде при ракаuser posted image
Ќе зготвам нешто за јадење уште не испланирав што, бело винце, свеќи, музика во позадина и обавезно десерт.
Ако имате уште некој предлог пишете
ПС обавезно предлогот од биг мама817 user posted image

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Идеи за романтично изненадување
3.7.2010 18:09:12   
Viktori
ова се планираш за првата вечер кога ќе си дојде?
Хмммм да не му дојде многу? Мислам, ако патувал, ако е изморен, а ние и нашите очекувања... да не ни е цацко крив ако си легне да се одмори сам user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Идеи за романтично изненадување
3.7.2010 18:35:30   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ова се планираш за првата вечер кога ќе си дојде?
Хмммм да не му дојде многу? Мислам, ако патувал, ако е изморен, а ние и нашите очекувања... да не ни е цацко крив ако си легне да се одмори сам user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image И јас ова сакав да прашам. Ако сакаш да го изненадиш првиот ден кога ќе се врати јас би ти предложила само да го пречекаш со полна када, купка од лаванда и миризливи свеќи. Остави го човекот да се одмори во када (може евентуално да му го истриеш грботuser posted image user posted image ) и остави го да води. Ако му е дојдено до романтика ОК ако не остави за друг ден.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Идеи за романтично изненадување
4.7.2010 14:46:18   
brineta88
Мм кога ќе слета не доаѓа право дома. Еден ден ќе седи во скопје па утредента ќе си дојде одморен.
Така да има време за изненадување

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Идеи за романтично изненадување
4.7.2010 22:15:13   
mama26
mazmi kolku i da e umoren koga ke me vidi se odmara.taka da ne se sekiraj nema da ti zaspie.sigurna sum.te gledam si go sakas mnogu taka i treba iznaguskajte se ako vi se jade jadete i pravo vo spalna.tamu e romantikata neliuser posted image pa da vidis dali ke ti zaspieuser posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Идеи за романтично изненадување
17.7.2010 23:32:04   
Тања РР
Бринета како помина изненадувањето?user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Идеи за романтично изненадување
18.7.2010 10:18:02   
mama26
на 1 .7 пишала бринета плус 20 дена тогас се вракал.знаци усте не е дојден.ама чекаме ние да пишеш како поминавте.немој сите детали само да ги кажешuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Идеи за романтично изненадување
18.7.2010 16:28:31   
brineta88
Доаѓањето на мм се одложи ќе дојде на 27 или 29 (има место за уште некоја идеја)
Се е спремно за изненадувањето само тој да си дојде дома

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Идеи за романтично изненадување
18.7.2010 16:45:00   
Viktori
леле не можам ни да замислам како ти е сама, па уште и со одложувања....user posted image
супер што му спремаш изненадување user posted image user posted image user posted image сигурно и тој ќе биде пресреќен!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Идеи за романтично изненадување
18.7.2010 16:47:39   
arh_diz
Najloso e koga ke se odlozi , barem za mene . Ama nekogas se slucuva i toa pa kolku i da ne sakame nie

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 18.7.2010 16:50:03 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Идеи за романтично изненадување
18.7.2010 18:12:40   
brineta88
ехххххххххх не да е тешко
ама ќе биде издржав 6 месеци сега за малку ке почекам тоа е така требало да биде важно да си дојде дома па сега дали порано дали покасно не е битно

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Идеи за романтично изненадување
18.7.2010 18:45:48   
Martins mom
Ние тука со душа чекаме да дознаеме како сте поминалеuser posted image Макар што можам да замисламuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Идеи за романтично изненадување
18.7.2010 18:57:54   
brineta88
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Ние тука со душа чекаме да дознаеме како сте поминалеuser posted image Макар што можам да замисламuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image  лудо и незаборавно ќе биде user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Идеи за романтично изненадување
18.7.2010 22:24:47   
Палешка РР
Не е баш романтично, но многу ми значи!
Мм излезе на Пиво Фест со кумовите, јас неможам, Миа е мала. Немате претстава колкава гужва е, мислам дека Македонија е преселена во Прилеп, а и од сите околни држави се дојдени со автобуси. Во Прилеп има 200 000 странци + прилепчани.
Се пробивал низ гужвата повеќе од час за да ми донесе Гиро user posted image , а живееме на само 5 минути од центар, замислете колку е непроодно.

Те сакам најмил мој! user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Идеи за романтично изненадување
18.7.2010 23:10:06   
Martins mom
Леле Палешкаuser posted image user posted image Знам дека не е нешто посебно, ама сепак е..Ми надојдоа солзи...user posted image
Уффф, ова хормонивеuser posted image user posted image Преѓе плачев од среќа што мм си збореше со син ми дури јас бев во кујна и му вика ајде да појдеме кај мама и двајцата да ја бакнеме и да и кажеме колку многу ја сакаме и дека ќе си ја чуваме секогашuser posted image user posted image Ете ништо не е и тоа, ама ме расплакаа


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Идеи за романтично изненадување
18.7.2010 23:25:36   
mama26
палешка и мартинс мам што не ги употебите емоциите гледам загрени сте двете по мажите.па тука ви се.одете и искористете гиuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Идеи за романтично изненадување
18.7.2010 23:27:35   
elle
и мм е многу романтичен  вчера ме викна да се бањаме у базентот и ми даде да го држам чадорот да му прае сенкаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?