|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   За каков тип работа сте?
18.11.2010 12:41:43   
Bitolcanka
Каква работа повеќе ви одговара: со определено време, постојана - иста плата или плата на процент и работа под притисок? Флексибилно или определено работно време?



_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: За каков тип работа сте?
18.11.2010 12:52:14   
Martins mom
Сакам работа со конкретно работно време, да се знае кога сум на работа, за да можам да си ги планирам активностите. Сакам и фиксна плата, да знам колку пари ќе земам, за да си ги планирам трошоцитеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: За каков тип работа сте?
18.11.2010 13:02:14   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Сакам работа со конкретно работно време, да се знае кога сум на работа, за да можам да си ги планирам активностите. Сакам и фиксна плата, да знам колку пари ќе земам, за да си ги планирам трошоците


potpis!!


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: За каков тип работа сте?
18.11.2010 13:02:54   
Палешка РР
Сакам креативна работа, работа која ме исполнува и ме прави да се чувствувам среќна, па не мора да има и работно време.
Не сакам стеги, работа под стрес и клише - секојдневно иста и иста работа. Не сакам рутина, сакам да се надоградувам.



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: За каков тип работа сте?
18.11.2010 13:07:42   
Martins mom
И јас сакам не шаблонска работа, креативна, творечка, што ќе ме исполнува, кај што ќе се чувствувам задоволна и корисна, ама во определено време и за определени париuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: За каков тип работа сте?
18.11.2010 13:17:28   
Тања РР
Сакам работа во која можам да се искажам и докажам, работа која ќе ги поместува моите лимити повисоко, работа во која ќе го искориетам мојот потенцијал и ќе се чувствувам исполнето па по цена да работам и по 60 часа неделно. Спремна сум на флексибилно работно време ама не и на плата „на процент“, не можам да работам со квантитативно оптоварување, важен ми е квалитетот.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: За каков тип работа сте?
18.11.2010 14:18:28   
vesna1
Jas sakam naucno istrazuvacka rabota, koja ke me ispolnuva i nema da mi pretstavuva obvrska tuku zadovolstvo. Bi mozela da prifatam i nedefinirano rabotno vreme no so fiksna plata.
Na zalost rabotam rabota koja mnogu stresna, monotona i mi ide usvet da fatam. Imam dobra plata no moze i pogolema.user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: За каков тип работа сте?
18.11.2010 15:24:26   
AnnaMolly RR
Јас сум за работата која и ја работам - лектор и преведувач. Не би можела да си замислам да работам нешто друго. Си ја обожавам работата и не ја менувам за ништо на светот. Мислам дека за тоа допринесе и односот на газдите на фирмата спрема нас, вработените. Во фирма сме пет жени, од кои една е газдарицата. Спрема нас се однесуваат како со пријатели, нема формалности и строги правила. Кога станува збор за плата, само два пати во година и пол закасниле 2 дена и сто пати ни се извинуваа. Кога е неработен ден не се работи, кога ќе ни притреба слободен ден без проблем добиваме, а работата ја завршуваме кога ќе имаме време на работа или може и дома. Јас кога забременив не бев пријавена и ми беше страв да не ја изгубам работата. На мое изненадувње тие веднаш ме пријавија за да ми следува породилно боледување и ми рекоа дека работата ќе ме чека. Како може да не си ја сакам работата?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: За каков тип работа сте?
18.11.2010 15:24:45   
mama26
za cuvanje pari ,broenje kako banka sum.koj saka da zastedi jas ke mu gi cuvam ...pravime dogovor oga da vi gi dadam i gotovo.user posted image nema da vi fali denar a ke zastedite...nitu ke propadnam kako banka...brzo broenje isto taka abe matematicaruser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: За каков тип работа сте?
18.11.2010 15:34:44   
arh_diz
Jas sum za rabota koja ja rabotam momentalno vaka od doma super mi e  se nadevam deka dolgo ke potrae

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: За каков тип работа сте?
18.11.2010 23:34:01   
Bitolcanka
Повеќе ми одговара работа со определено работно време и фиксна плата. Можеби платата на процент мотивира, но некогаш и разочарува (се менува периодично)... Преферирам научно-истражувачка работа, којашто нуди можност за надградување и усовршување, дозволува креативност и иновативност.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: За каков тип работа сте?
18.11.2010 23:48:29   
Viktori
црногорска.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: За каков тип работа сте?
18.11.2010 23:53:39   
Pepelaska *
za rabota sto ja sakam, ama nikako ne sum za rabota na procent

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: За каков тип работа сте?
19.11.2010 8:49:05   
denim
Za rabotata koja sto ja rabotam. Zaposlena sum vo edna mnogu uspesna kompanija kako komercijalist. Mnogu dinamicna i odgovorna rabota.Sega sum na trudnicko boleduvanje i mnogu mi nedostiga rabotata, sredinata vo koja rabotam, kolegite a najmnogu moite koleski. 

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: За каков тип работа сте?
19.11.2010 14:42:28   
Џесика
Сакам работа што не бара да се одвива рутински, не можам да поднесам секој ден да ми е ист, ме убива тоа...  баш работата по струка, работа со ученици од прво до четврто одделение ми е најсоодветна... секој ден да се случува нешто ново и интересно, со години да работам, нема секој ден да ми е ист како претходниот... секое дете различен карактер, различни искази... пресреќна би била user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: За каков тип работа сте?
19.11.2010 16:46:45   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

црногорска.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ама и плата да ти дават што ја работишuser posted image user posted image
да бидеме искрени дека сите сакаме таква работаuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: За каков тип работа сте?
19.11.2010 17:52:07   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

црногорска.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ама и плата да ти дават што ја работишuser posted image user posted image
да бидеме искрени дека сите сакаме таква работаuser posted image



па нормално и плата, за безпари ни црногорски не работам user posted image user posted image user posted image ! По можност просечна или малку над просекот user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: За каков тип работа сте?
20.11.2010 17:34:22   
Snowhite RR
Сакам работа која секој ден ќе биде различна, со фиксна плата се разбира, ама тоа фиксна не значи засекогаш да се фиксираuser posted image , значи со тенденција за покачување, барем на неколку месециuser posted image Исто така сакам работа со фиксно работно време, односно прва смена по можност од 7-15. Таква и ми беше работата пред да заминам на породилно. А сега моментално како што ми е ситуацијата, повеќе ми одговара работа со флексибилно работно време, или работа од дома. Работам од прилика нешто така, ама не ми носи многу пари тоа, па затоа морам да работам и во фирма, со фиксно работно време и пак заради ситуацијата со бебушот, морам да работам само втора смена, ама тоа е тоа, за нив вреди да се жртвуваме

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: За каков тип работа сте?
6.7.2011 15:09:14   
mosa
Dragi virtuelni prijatelki deneska si imam  seriozen problem.Neznam bas dali e soodvetna temava,no ke pisam tuka zosto mislam deka ke poludam od nervoza.Pred skoro eden mesec procitav eden oglas za rabota vo dom za stari lica(inaku su socijalen rabotnik,dodusa seuste ne sum diplomirala),no ke bide i toa.Se javuvav i mi rekoa deka se raboti kako neguvatelka.No koga se javiv II pat mi rekoa  ako im zatreba ke mi se javat pak.Sega bas deneska okolu pladne se javija pak,me viknaa na rabota.Znaci rabotata e kako negovatelka,ke treba da im pomagam na starite lica,da gi hranam,da im pomognam okolu banjane i slicno,otprvin ke treba da odam na obuka.No vo celata rabota mm e glaven problem sto ne mu se dopagalo toa da rabota,znaci ne mu se dopaga sto vsusnost ke treba da gi banjam tie sari lica.No pokraj toa mene me sprecuva sto se raboti po 24 saati,sto mene mi e vistinski problem,bidejki  Valentino ne ke imam koj da mi go cuva.mm odi ne rabota .user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image I sega mi doaga da poludam.inaku platat e 12.000.aj pisete mi nesto barem za uteha.


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: За каков тип работа сте?
6.7.2011 15:27:02   
temjana
да бидам искрена за тоа работно место т.е за она што ќе го работиш и работното време кое што ќе го имаш мислам дека платата е премногууу мала. Во обичен бутик да се вработиш ќе зимаш горе долу иста плата а барем работното време ќе ти биде регулирано. Незнам тоа сепак е мое мислење ти сепак најдобро знаеш и умееш да ја процениш целата ситуцијаuser posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: За каков тип работа сте?
6.7.2011 15:40:50   
mosa
temjana nema roblem,se e ok jas sepak sakam da gi slusnam vasite mislenja,toa mi znaci.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: За каков тип работа сте?
6.7.2011 16:07:15   
Mihaela 2010
Mosa iskreno bi ti rekla da si pocekas prvo da si diplomiras,eventualno ako si zort pa da ja prifatis rabotata.Tesko e so lugje voopsto posto i jas po cel den sum so stranki,a pogotovo so starci,tie ti se beter od deca,no toa e..Ako ti dadat resenie za neopredeleno vreme pa koga ke dipl da mozes da se premestis na drugo rab mesto,togas se isplati,no ako i pokraj dipl ostanes tamo ne ti se isplati.Inaku moze i da se znaeme,i jas sum na socijalna rabota sega 4 godina

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: За каков тип работа сте?
7.7.2011 11:54:41   
mosa
Mihaela 2010 bas mi e drago sto si se zapisala na soc rabota,a mozebi sme se videle,no jas trebase da diplomiram uste minatata godina no mi ispadnaa neplanirani raboti pri sto morav da go pauziram fakultetot.Ostanav  bremena (neplanirano ).I se dodeka bev bremena si odev na fakultet i si polagav,no koga se rodi Valentino rabotite se zapostavija posto nemam pomos.No se nadevam godinava uspesno ke diplomiram.Valentino veke ima 2 god pa ke bide polesno.user posted image user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: За каков тип работа сте?
24.10.2012 13:10:40   
Ring
definitivno za rabota so tocno opredeleno rabotno vreme , fiksna plata plus procent za toa kolku ke se angaziras dopolnitelno....
sakam rabota koja me stimulira , nadograduva , ti dava moznost da uspees

definitivno koga ke se vratam na rabota od porodilno ke baram nekoi promeni, na rabota....do pred da se porodam koga ke im teknese togas ke se javea da se pokrijat nekolku saati, pa odi vamu, odi tamu ...eden vikend vo mesec celosno sloboden

e sega ne moze taka , moram da si go organiziram vremeto , ne moze koa ke im tekne ajde dojdi, a bebuskata ???

ako treba da baram nova rabota ke znam sto da baram !!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: За каков тип работа сте?
24.10.2012 17:13:03   
Pepelaska *
Јас сум за работа во која може да дојде до израз креативноста, која нуди можност за напредување, мразам работа со луѓе возрасни ( од искуство) особено во прпдажба, сакам работа со деца, а сакам и некоја шо би се рекло“ бекстекјџ“ работа од дома, режисер или сличноuser posted image

Абе за директорка сум да не должам многу хаха

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?