|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Законот и близнаците
26.1.2010 10:33:06   
mami
Нешто ме интересира а правникот ми е излезен па неможам да го прашам. Дали таа мајка што ке роди близнаци или тројка автоматски бара паричен надоместок за второ т.е. трето дете? Или тие добиваат некоја поголема помош?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Законот и близнаците
28.2.2010 11:10:12   
skorpijana
mami sro dozna za paricen nadomestok za bliznaci jas imam edno i sega nosam dve
pozdrav

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Законот и близнаците
28.2.2010 11:11:46   
Natasha5
јас мислам дека паричен надоместок за трето дете нема да има.Владата немала париuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Законот и близнаците
1.3.2010 10:34:43   
mami
Еве правников вика дека следува за второ т.е. трето дете надоместок, но и дека е точно ова што пиша Наташа- нема пари и никој нема да добие надомест...ужас не виден- од една страна ти вика раѓај а од друга страна вика нема пари...

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Законот и близнаците
1.3.2010 10:38:55   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasha5

јас мислам дека паричен надоместок за трето дете нема да има.Владата немала париuser posted image user posted image user posted image user posted image


Да, точно е, слушав пред некој ден на вести..така највија..

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Законот и близнаците
2.3.2010 15:37:33   
zingis
mislam deka posledena informacija e nema paricen nadomestok za vtoro dete, za prvo dete se dava samo ednokratna pomos od okolu 5.000 denari, a sleduva mesecen nadomestok za treto dete n aTV rekoa okolu 8.500 denari mesecno pozz

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Законот и близнаците
2.3.2010 18:24:58   
skorpijana
ova e za viz sram go lazat narodot kako sakaat em i se dava em ne i se dava

(Одговор на членот zingis)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Законот и близнаците
5.6.2010 13:32:35   
mmilena2
Ukinat e samo paricniot nadomest za vtoto dete,
a za treto i cetvrto se uste vazi i iznesuva okolu 10.000 denari mi se cini...Se zemaat 10 godini
A,majkite koi ke imaat i 4to dete mozat da si ostvarat penzija dokolku se vo neraboten odnos sve dodeka decata ne stanat ponoletni i dokolku ne im odzemeno rodeitelkoto pravo za edno od niv...
Toa e za sega

Citam...nekoj od vas prasuvaat dali bliznacite se brojat kako edno ili dve deca user posted image ?
Sekako deka se brojat i tie...pa duri i ako e cetvotka vo prasanje ,decata ke si se brojat kako cetiri,a poragajot kako eden...user posted image

< Поракaта ја уредил mmilena2 -- 5.6.2010 13:43:11 >

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Законот и близнаците
2.12.2010 22:17:07   
skorpijana
dali

(Одговор на членот mmilena2)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Законот и близнаците
2.12.2010 22:17:50   
skorpijana
dali nekoj zema pari za treto dete za noemvri kaj nas gi nema uste jas sum od stip pozdrav

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Законот и близнаците
3.2.2011 10:12:03   
skorpijana
cicko postar donese za treto dete pari jeeeeeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?