|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Животот е мојот филм
8.2.2010 23:02:48   
ripce
Од неодамна на ТВ се емитуваат неколку кратки филмови во насока на превенција од употреба на разни дроги. Се работи за проект зад кој стои Владата на Република Македонија и претставува обид за подигнување на свеста кај младите за штетните влијанија од консумирањето на дрога. Филмовите се кратки, по неколку минути, но квалитетно изработени и базирани на типични приказни. Ефектите, глумата, камерата и воопшто целосната изведбата на видеата се за пофалба.



_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Животот е мојот филм
8.2.2010 23:08:21   
mami
рипче а има одреден период кога ги даваат или? јас немам баш време да гледам тв, па вака изненадно нешто ако на работа ѕирнам на Зулу или ако наместам да снима дома комп...а баш би сакала да ги погледнам 

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Животот е мојот филм
8.2.2010 23:11:08   
ripce
zivototemojotfilm.com.mk

можеш да ги погледнеш сите клипови...

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Животот е мојот филм
8.2.2010 23:23:49   
lidijas
Da ovie kratki filmovi bas realno prikazuvaat sto se slucuva
so porocite na sovremenoto vreme.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Животот е мојот филм
9.2.2010 8:03:06   
profesorica
сум слушнала и гледала реклама ама не сум ги гледала тие филмчиња

добри сеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Животот е мојот филм
9.2.2010 8:12:20   
mother 29
мене лично ми се свигаат сите реклами ккао филмчиња што се, не само овие ,туку сите од почеток што ги задаваа ..ептен тематски, кратки и јасни..пораката излава  на површина.посебно тој со Каролинаuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Животот е мојот филм
9.2.2010 8:20:58   
arh_diz
neznam dali mislime za istoto na satelitskata na mtv davaat takvi kratki filmcinja . mene licno mi se dopagaat

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Животот е мојот филм
9.2.2010 8:24:33   
ripce
Не не мислам на оние клипчиња што се за Македонија... Охрид, Хераклеја, Стоби... овие клипчиња се наменети за подигнување на свеста на маладите за штетните влијанија на дрогите... 

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Животот е мојот филм
9.2.2010 8:26:42   
jovanka
podrzuvam se sto ima jasna poraka i cel

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Животот е мојот филм
9.2.2010 8:27:27   
arh_diz
Gi ima i tie na satelitskata za droga nasilstva

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Животот е мојот филм
9.2.2010 8:50:22   
vezilka RR
ех, во последно време ретко, односно скоро ич не ми се случува да пофалам кампања на влада, ако стварно е нивна кампања. Сум ги гледала клипчињата, ги свиѓам и ако се стварно проект на влада, за прв пат после доооолго време ќе ома кажам добро потрошени пари....:)

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Животот е мојот филм
9.2.2010 18:09:24   
BILJANA_G
Gi imam gledano tie mali filmcinja dobra rabota napravena od vladata no dali tie ke pomognat user posted image  user posted image  user posted image da se nadevame deka mladinata ke se podobri.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Животот е мојот филм
9.2.2010 18:23:15   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILJANA_G

Gi imam gledano tie mali filmcinja dobra rabota napravena od vladata no dali tie ke pomognat user posted image  user posted image  user posted image da se nadevame deka mladinata ke se podobri.


Добро прашање...
Колку овие филмчиња ќе влијаат на подигнување на свеста на младите за штетното влијание на дрогите?


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Животот е мојот филм
9.2.2010 18:37:23   
tereza
и јас ги изгледав клиповите на нет и добри се,оставаат јасна порака,ми се допаѓаат како се направениuser posted image во секој случај за пофалба е се што се прави за да им се појача свеста на младите за пороците кои ги демнат. 

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Животот е мојот филм
24.3.2010 10:24:14   
mother 29
КЛИК..........со гордост ви кажувам дека дечкото со кокаинот е Баже-Кочаниuser posted image

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Животот е мојот филм
24.3.2010 11:38:10   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

КЛИК..........со гордост ви кажувам дека дечкото со кокаинот е Баже-Кочаниuser posted image


ми се слоши од филмовивеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?