|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Другарство
1.5.2010 22:57:40   
jovanka
Moram da ja pocnam temata so eden poznat refren ke vi tekne na mnogumina
Vo svetot postoi edno kralstvo
kade vladee samo drugarsvo
vo nego e se ubavo i se nezno
i vo nego site se raduvaat
izlisno e poveke jas da komentiram.....user posted image dajte site da se druzime

< Поракaта ја уредил Julie -- 1.5.2010 23:32:50 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Другарство
1.5.2010 23:10:56   
Maria
Морам да напоменам дека пред да се зачленам на РР,се двоумев дали овде или на еден др. портал,но незнам од која причина ја избрав РР.И искрено,воопшто не се покајав.Наоѓам одговор на сите мои прашања и дилеми и сите членови се прекрасни,спремни секогаш за помош,позитивни и ведри личности.(барем за мене).А за Еца многу,многу мие жал што не напушти.user posted image .
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image гушки за сите.

< Поракaта ја уредил Julie -- 1.5.2010 23:33:04 >

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Другарство
1.5.2010 23:20:04   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Moram da ja pocnam temata so eden poznat refren ke vi tekne na mnogumina
Vo svetot postoi edno kralstvo
kade vladee samo drugarsvo
vo nego e se ubavo i se nezno
i vo nego site se raduvaat
izlisno e poveke jas da komentiram.....user posted image dajte site da se druzime


колку прекрасна тема со прекрасен почеток
да не заборавиме дека дружбата е најважна и немора сегогаш да сме истомисленици за да сме другари
рр е дел од мене со тоа и јас дел од рр семејството user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 1.5.2010 23:33:17 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Другарство
1.5.2010 23:25:31   
Julie1
А скоро може да ја испееме оваа песна и во овој стил... На РР постои едно кралство каде владее само другарство на РР се е убаво и се нежно.......

< Поракaта ја уредил Julie -- 1.5.2010 23:33:29 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Другарство
1.5.2010 23:31:26   
fantom
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica






да не заборавиме дека дружбата е најважна и немора сегогаш да сме истомисленици за да сме другари
рр е дел од мене со тоа и јас дел од рр семејството user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

POTPIS!!!!!!!

< Поракaта ја уредил Julie -- 1.5.2010 23:33:40 >

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Другарство
2.5.2010 10:44:24   
lilit

Објавувања: 304
Член од: 15.9.2009
Статус: отсутен Морам да напоменам дека пред да се зачленам на РР,се двоумев дали овде или на еден др. портал,но незнам од која причина ја избрав РР.И искрено,воопшто не се покајав.Наоѓам одговор на сите мои прашања и дилеми и сите членови се прекрасни,спремни секогаш за помош,позитивни и ведри личности.(барем за мене).А за Еца многу,многу мие жал што не напушти.user posted image .
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image гушки за

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Другарство
2.5.2010 10:47:54   
lilit
Особено што нејзините постови изобилуваа со позитивна енергија ведрина смиреност и за толку млада личност мудрост.!ЕЦА многу ми недостасуваш ти си душата на рр тоа е моето мислење!

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Другарство
2.5.2010 11:00:57   
fantom
Eve i jas da kazam nesto za Eca.Navistina mi e zal so ne napusti.Bogami so tolkav broj napisani postovi ni na nea i e lesno so go napusta forumot ni pak na nas ni e lesno,oti bukvalno sekade bese zastapena i sirese nekoja pozitivnot..
No sepak ke recam sekoj si znae so e najdobro za nego.I na mene momentalno ne mi e dobro na rabota i moj e izborot dali ke ostanam da rabotam ili ne.Dokolku bi nasol nesto podobro,ili dokolki vidam deka psihicki ne mozam da podnesam nekoi raboti jas uste utre bi napustil. I da bideme na cisto-nikoj ne e nezamenliv,mozebi surovo zvuci ama taka e,na licna koza go imam oseteno..Samo i posakuvam na Eca poveke sreka i uspeh za ponatamu vo rabotata a kako so i taa samata rece druzbata ostanuva...a so nea i ringeraja,i da gi ostavime predrasudite....

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Другарство
2.5.2010 11:01:27   
Viktori
Другарство е кога некој знае се за тебе, а сепак ти останува другар! user posted image
Така и ние, на рр, иако од време на време ќе има вакви чкљ ситуации, треба да си останеме другари. И во добро и во лошо, и во проблеми и кога секогаш оди мазно, и кога ни е се по кеиф и кога нема да биде по наше.  Во спротивно би било другарство од интерес, што за мене не е другарство.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Другарство
2.5.2010 12:34:47   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Другарство е кога некој знае се за тебе, а сепак ти останува другар! user posted image
Така и ние, на рр, иако од време на време ќе има вакви чкљ ситуации, треба да си останеме другари. И во добро и во лошо, и во проблеми и кога секогаш оди мазно, и кога ни е се по кеиф и кога нема да биде по наше.  Во спротивно би било другарство од интерес, што за мене не е другарство.



потпис викториuser posted image плус би додала дека вистинското другарство е и почит на секоја одлука или направена работа,а сепак да останеш другар и покрај се.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Другарство
2.5.2010 12:47:14   
denicka
http://www.youtube.com/watch?v=4Kde-5JdYYg&feature=related

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Другарство
2.5.2010 12:48:03   
denicka
Branko kockica najvna spica user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Другарство
4.5.2010 8:33:42   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Другарство е кога некој знае се за тебе, а сепак ти останува другар! user posted image
Така и ние, на рр, иако од време на време ќе има вакви чкљ ситуации, треба да си останеме другари. И во добро и во лошо, и во проблеми и кога секогаш оди мазно, и кога ни е се по кеиф и кога нема да биде по наше.  Во спротивно би било другарство од интерес, што за мене не е другарство.



потпис!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Другарство
4.5.2010 14:48:59   
Rossana
user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Другарство е кога некој знае се за тебе, а сепак ти останува другар! 
Така и ние, на рр, иако од време на време ќе има вакви чкљ ситуации, треба да си останеме другари. И во добро и во лошо, и во проблеми и кога секогаш оди мазно, и кога ни е се по кеиф и кога нема да биде по наше.  Во спротивно би било другарство од интерес, што за мене не е другарство.




< Поракaта ја уредил Rossana -- 4.5.2010 14:51:52 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Другарство
4.5.2010 16:57:37   
Rossana
user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Другарство
5.6.2010 11:41:10   
Rossana
user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?