|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 13:05:45   
Тања РР
Замислете ситуација:
Ви се јавува ваш другар/другарка со кого не сте се виделе одамна и ви вели „Доаѓам за 15 мин пред зграда, одиме на ручек (или кафе, сеедно)“.
Што ќе направите а што ќе прескокнете при спремањето? Без што не можете да замислите да излезете од дома?


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 13:17:10   
Martins mom
15 минути ми се доволни за да се подготвам комплетно...не сум од оние што висат два саати пред огледалоuser posted image Се мијам, облекувам и се шминкам - се за 15 минuser posted image user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 13:21:53   
Bitolcanka
За толку кратко време не можам убаво да се спремам. Влечка сум user posted image Ќе изберам убава облека, малку сјај за уста, маскара и парфем. Секако со мене секогаш е чантата во која задолжително ми стои мобилниот, ќесето за пари, палома и огледалце user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 13:24:22   
Glück90
jas ako se spremam poveke od 10 do 15 minuti me faka nervoza i posle ne ni izleguvamuser posted image user posted image

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 13:30:46   
amelbebe
za izlaganje duri pomalku od 15 min,a vo druga prilika vlecka

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 13:44:17   
melody
Uf zavisi od toa kako se cuvstvuvam.Nekogas ke se spremam i za 15 min,no poveketo pati koga primam takvi tel povici odlozuvam i vikam aj za pola saatuser posted image

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 14:45:42   
Rossana
ehee jas i za dve minuti sum gotova, samo ke oblecam maicka i patiki, ke si ja zemam canatata, novcanikot i telefonot, ke se poglednam vo ogledalo dali e se na mesto, patikite i gotova sumuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 14:56:21   
Тања РР
Jaс од таков телефонски повик воопшто нема да се израдувам. Како прво никогаш не излегувам од дома без да се истуширам, второ вака дома седната обично косата ми е ужас и најмалку сакам некој кој не сум го видела долго време да ме види во такво издание. Ако овие две работи ги завршам за 15 минути добро, ако не има да ме почекаuser posted image . За шминка и облекување не ми треба повеќе од две минути.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 15:00:18   
vezilka RR
Ха,ха,ха...ако ме речат за 15мин, тогаш убаво ќе се изначекаат..Јас за 15 минути не можам да отидам од дневн до спална за да се пресоблечам..значи, единствен начин за да бидам спремна за 15 минути е ништо да не се спремам, да излезам така како што сум се затекнала..:)

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 15:02:54   
Rossana
sega pa vie nemoj da me smetate za neuredna user posted image user posted image user posted image A iiii nemam nekoja navika da se tusiram pred da izlezam od doma, podobro mi e tusiranjeto pred spienjeuser posted image a letoto i po spienje user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 15:05:16   
Anushka
девојки, прекрасни постови. мене во денот секогаш ми фалат уште 15 мин., т.е. секаде каснам 15 мин. Сметам дека и на сопствениот погреб ќе закаснам 15`.
Инаку, да се вратам на темата:
без измиените заби, високите потпетици и карминот (црвилото) никаде не излегувам. Се` друго може да почека, или да го довршам во лифт/такси.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 15:07:37   
Палешка РР
Ќе ме фати паника, во секој случај user posted image
Прво ќе ги исфенирам кркмите (прилепскиuser posted image ) потоа ќе се нашминкам,а за облека што ќе фатам прво - тоа. Најбитна е насмевката...како и да сум дотерана, нашминкана, ако сум намуртена - ништо! Значи без насмевка и ведрина не би излегла user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 12.5.2010 15:08:24 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 15:11:08   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

Сметам дека и на сопствениот погреб ќе закаснам 15`.



user posted image Леле мори Анушке кога ќе напишеш нешто ме умираш од смеа

Јас знам и во кола додека мм вози да се шминкам, лакирам нокти и сл. За себе спремање откако сум мајка сум експресна, но детето дур го спремам user posted image вечност, со неа не можеме уште да се научиме дека кога се брзаме треба и таа да помогне а не да се бркаме по дома.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 15:19:00   
Medo
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

ehee jas i za dve minuti sum gotova, samo ke oblecam maicka i patiki, ke si ja zemam canatata, novcanikot i telefonot, ke se poglednam vo ogledalo dali e se na mesto, patikite i gotova sumuser posted image user posted image user posted image user posted image


како јас да сум го пишувала ова user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 15:25:47   
ananikol
Da prifakam vednas...bez problem..Predpostavuvam deka popladne posle rabota mi zvoni sto znaci veke sum skockana,ke si ja popravam frizurata i sminkata.Si ja zemam cantata i klucovite od kolata i sibam.I sigurno nema da zakasnam....barem do sega bese vaka user posted image

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 16:28:11   
Maca25
Кај мене се зависи од тоа дали повикот е од сабајле или во текот на денот. Ако е сабајле нема шанси да се спремам за 15 мин, треба да се туширам, да најдам што ќе облечам, а нема да бидам ни расонета, па може да облечам некоја комбинација све ми боје лепо стоје.
Ако е повикот покасно, а јас веќе станата, туширана, расонета, тогаш мислам дека би стигнала за 15 мин.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 17:12:12   
nadica
прво ќе се збунам а потоа ако се организирам добро за 1ч би се спремилаuser posted image user posted image user posted image
навистина откако станав мајка ретко непланирано излегувам па затоа би ми било потребно повеќе време а предходно за 15 мин би била типтоп

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 17:23:29   
Viktori
доаѓам и јас. Косата во реп, цигарите и моб. во ташна и излегувам. Инаку цигари обавезно носам на кафе. Ова ако е претпладне. Ако е попладне, малку е покомплицирано затоа што треба да спремам +2 или +3 user posted image , па ќе ме почекаат..

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 17:37:33   
Bogdancanka
хехеххехе јас сум добро позната по тоа што каснам ако се договориме за еден час јас стигнувам за два,така да и да ми се јави некоја стара другарка или пријателка сигурна сум дека ме знае колку сум точнаuser posted image user posted image user posted image тешко да стигнам 

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 21:40:26   
penelopa
Во принцип 15 минути ми се малку....најмногу мразам некој да ме брза...затоа не сакам вакви неочекувани повици и излегувања. Ако веќе излегувам сакам да си се средам на раат, натенанеuser posted image . Не излегувам без Орбит и сјајче за устаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.5.2010 22:54:21   
Bogdancanka
обично јас такво брзање имам од мм знае да се да каже ајде одиме не е битно каде али одкако он ќе се среди (а додека се среди се нешто му фали)и кога ќе дојдам на ред јас нема време он брзаuser posted image user posted image user posted image и обавезно нешто заборавам.....ех колку пати само се вракаме назад  се заради тоа негово брзањеuser posted image user posted image user posted image

затоа ако се договарате со мене немојте да ме брзатеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.6.2014 1:13:08   
Defne90 RR
Јас воопшто не сакам такви излегувања во кои што треба да се спремам за 15 минути.Голема влечка сум и не можам да си замислам да сум готова за 15 минути.Мм е пак многу брз и тој многу се нервира кога јас треба да сум готова за 15 минути а ми треба повеќе од половина час.Мислам,за пола час ако успеам да се средам комплет и да излезам е успех.А инаку ако стварно МОРА да се излезе за 15 минути,ќе го облечам првото нешто што ќе го дофатам,косата обавезно ќе ја испеглам и ќе ставам сјај на усни, и парфем.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.6.2014 7:55:28   
Felly RR
Стигнувам обавезноuser posted image Па и 5 саати претходно да сум договорена со некого, се спремам за 15 минути. Најмногу време ќе изгубам да одберам што ќе облечам, се шминкам за 2 минути, фризура не правам - ако е потребно само ќе ја врзам косата. Ташната ми е спремна, ако треба само ќе ја сменам, и готова сум. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Доаѓам за 15 минути!
12.6.2014 10:40:54   
sandriana RR
Ако сум сама - нема кај не стигам за 15 минути user posted image . Ако носам дете со мене, ќе бидат уште оние 15мин. кои се дозволени по бон тон user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Доаѓам за 15 минути!
27.11.2014 10:38:44   
caciana
Za 15min.zabi Ne mozam DA Se izmijamuser posted image Toa e Mnogu kratko vreme za mene.Mene mi e dovolno barem 40min za da se spremam nabrzinauser posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?