|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Детски досетки
17.3.2009 15:49:54   
vesna_kr
Ајде да ги споделиме сите детски досетки што сме ги слушнале или прочитале некаде па заедно да се изнасмеемеuser posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Детски досетки
17.3.2009 15:58:09   
vesna_kr
Не сум крстен,ама затоа сум вакциниран.
Кога луѓето престанале да бидат мајмуни станале Египќани.
Сите риби носат јајца а руските риби носат кавијар.

Мајката гласно размислува каде да купи учебници по англиски. Нејзината четиригодишна ќерка и` се чуди на незнаењето: Па во англижара!

user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 2
   Детски досетки
17.3.2009 16:30:26   
vesna_kr
Матија, кој има 6 и пол години на тестот за прво одделение запрашан од психологот за што служи храната, одговара дека служи за јадење. Следното прашање логично гласи: А за што служат пивото, виното...? Матија како од пушка одговара дека пивото и виното служат за комшии.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Детски досетки
17.3.2009 16:32:50   
vesna_kr
Jana dobi novi shareni bonboncinja i i rekle da go posluzi i dedo i. No, taa rekla: utre ke kupime drugi bonboni za dedovci, ovie se za deca.
A kakvi se tie bonboni za dedovci?
Isti vakvi samo stari!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Детски досетки
17.3.2009 18:34:17   
Еца
Леле Весна бас ме насмеа,мислам децата се законuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Детски досетки
17.3.2009 18:55:57   
Julie1
Велат децата кога почнуваат да разбираат постојано нешто прашуваат. Така бил случајот со Ема. Милиони прашања на ден. Мамо зошто свети ова, мамо зошто папагалчето не пие млеко, мамо зошто и дома на врне дожд и уште многу прашања за кои некогаш има а некогаш нема одговор, за да еднаш и праша Мамо а зошто Ема вика зошто? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Детски досетки
24.5.2009 0:45:05   
biljanaM
хехехе...user posted image user posted image user posted image браво за досетките,се изнасмеав, срциња малечки_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Детски досетки
24.5.2009 1:03:50   
niki
MM zboruva srpski so kerkickata i i objasnuva deka nemozeme nadvor bidejki "Pada kisa" ili "Pada mrak". Edno utro doaga taa kaj nas vo krevet i legnuva i od prozorot sonceto i odi vo oci i mi vika "Mama vidi vidi pada sunce"

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Детски досетки
24.5.2009 7:20:14   
Еца
user posted image user posted image user posted image Ако нашите ангели не не насмеат рано наутро кој друг? Така јас на Мартина кога знаеме дека треба утредента да одиме некаде и викам навечер,ајде мама нани си па утре ќе одиме... и таа секогаш наутро кога ќе стане ми вика,ете утре е ајде да одимеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Детски досетки
26.5.2009 19:12:12   
Палешка РР
Сеуште се смееме на една досетка од Марио, сега и со него.

Беше на гости кај мајка ми, ама газето му беше многу црвено. Мајка ми му ставала пудра но него му се видела како брашно user posted image .

Кога се врати дома ми вели: "Мамо, јас повеќе не одам кај баба ми", user posted image  јас се чудам зошто, толку многу ја сака, а тој одговара "Па баба ми ми меси кифли на газето", хахахахаха.....

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Детски досетки
27.5.2009 20:54:17   
Anushka
super se nasive deca! Kolku otvoreni umovi, koi posle opstestvoto pravi se' da gi zatvori (... we don't need no education, we don't need no control...)
Eden od decata koga bese mal (2,5 god), cuvase guster vo tegla. koga mu pobegna, proba da go fati, ama nesakajki mu go skina opasot. Doaga vo panika kaj mene: "mama, mama, brgu vari kafe! Da mu dademe na gusterceto, brzo..."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Детски досетки
28.5.2009 11:00:05   
mami
Кумашинката која во септември треба да полни 3год до скоро несакаше ни да чуе да се одвикне од цицање..дури и во еден момент си дошла до мајка и , цицала што цицала и на крај и рекла- Фала мамичкеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Детски досетки
28.5.2009 11:02:20   
emce
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Детски досетки
4.6.2009 9:18:20   
mami
пред некој ден колешка која е бремена и има едно детенце од 4 години му покажала на синчето слики од мене и Лука и му рекла- види еве го бебето што го галеше додека беше кај неа во мешето и овој и се свртел и лут- А зошто она побрзо си го извадила бебето од мешето од тебе?ајде и ти да го извадиш одма, нема цел живот да го чекамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот emce)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Детски досетки
14.6.2009 11:54:59   
mami
ете Мартина вчера ме изнасмеа- ја пашувам јас што сака- машко или девојче да биде бебето а она ми се врти и ми вика- Незнам, кумите ќе кажатuser posted image user posted image user posted image user posted image
Одам и јас на мојата кума да и кажам следното женско да бидеuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Детски досетки
14.6.2009 12:45:19   
Боцко
kkuyt64e3reer
4fttttrwwwqq

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Детски досетки
14.6.2009 12:52:03   
mami
поздрав срцко мојuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Детски досетки
14.6.2009 15:39:08   
natasha
svekrva mi pravese operacja na okoto i staviija leka,koga se vrati doma LUKA ja prasa babo akoga ke odis pak za da ti stavam grav o okotouser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Детски досетки
14.6.2009 15:51:55   
mami
user posted image user posted image user posted image срцка бе..значи ова децава се повеќе ме воодушевуваат со нивната интелегенција и начин на поврзување на работитеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Детски досетки
21.6.2009 1:49:07   
biljanaM
Леле ова со кифли на газето е закон....хехехехе

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Детски досетки
22.12.2009 13:58:43   
zami
Eve eden najnov.
Jas:Vo gradinka ke Vi dojde Dedo Mraz
Sin mi: koj Dedo Mraz
Jas:pa neznam
Sin mi:ama vo gradinka nemame odzak!!!!!

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Детски досетки
22.12.2009 13:58:53   
Еца
quote]ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Sekoe dete vo svojata razvojna faza kazuva ili pravi nesto interesno neobicno.Ajde da se nasmeeme!Ako imate i interesni fotografii objavete gi!


ИЗВОРНА ПОРАКА: zami

Eve eden najnov.
Jas:Vo gradinka ke Vi dojde Dedo Mraz
Sin mi: koj Dedo Mraz
Jas:pa neznam
Sin mi:ama vo gradinka nemame odzak!!!!!ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

мамо копјутео има теии(компјутерot  има батерии)
прашува дали работи  хаха да гледа цратани на youtube!_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Детски досетки
7.4.2010 14:14:53   
nadica
едно 8 годишно девојче отишло во училиште со playboy напишано на рака и секако:
учителката:што е тоа на раката?
девојчето: нешто на англиски од дада го видов
учителката:а знаеш ли што значи?
девојчето:секако
учителката:е што значи
девојчето:зајаче

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Детски досетки
16.5.2010 23:15:12   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

super se nasive deca! Kolku otvoreni umovi, koi posle opstestvoto pravi se' da gi zatvori (... we don't need no education, we don't need no control...)
Eden od decata koga bese mal (2,5 god), cuvase guster vo tegla. koga mu pobegna, proba da go fati, ama nesakajki mu go skina opasot. Doaga vo panika kaj mene: "mama, mama, brgu vari kafe! Da mu dademe na gusterceto, brzo..."


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image И мене ме лажеа  дека ако пијам кафе ќе ми порасне опашка.

На детето на еден колега од мм пред Нова Година го носеле да го сликаат со Дедо Мраз и на крај ДМ му подарил пакетче. По некој ден во градинка имале приредба со Дедо Мраз кој делел подароци. Кога дошло ред до детенцето за кое ви кажувам тоа рекло: Аман бе Дедо Мраз нели ме познаваш, мене веќе ми даде пакетче.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Детски досетки
16.5.2010 23:32:29   
Maca25
се утепавме со мм од смеење!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?