|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали се "плашите" од убави другарки?
8.9.2009 13:12:05   
Еца
Сите ние имаме круг од другарки, пријателки меѓу кои секако има многу поубави од нас. Мислам на убави од кои ви запира здивот и секако жена не би можела да остане рамнодушна на неа, а да не збориме за маж. Дали доколку имате таква другарка, пријателка, ја избегнувате или комуникацијата е најнормална и не придавате значење и покрај тоа што кога и да се видите знаете дека дечкото, мажот, ќе искоментира колку нависитна е убава и заносна.user posted image Дали тоа ви смета?

Јас лично имам една пријателка од која се пага на газuser posted image user posted image user posted image ама во права смисла на зборот и тоа не се работи за девојка, туку за жена од 40 години која изгледа неверојатно, преубава е, и навистина човек да не може да и се изнагледа. И секогаш со маж ми коментираме како неверојатна жена е. Мене лично не ми смета бидејќи коментираме и за некој таков маж(мислам се што е убаво и на Господ му е драго, нели), но како е кај вас ситуацијата?

А да и баш вчера му кажувам на мм дека ќе дојде кај нас деновиве, и тој како ја раскреваше масата, чиниите наместо во садопер, отвори да ги стави во фрижидер.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ му викам абе мило што се збуни, што ти бидна, и кога прснавме да се смееме. И јас така би се збунила кога би ми рекол некој Џорџ Клуни ќе ми дојде на кафе user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 8.9.2009 13:13:28 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
8.9.2009 13:26:24   
Палешка РР
Интересна тема user posted image  user posted image  user posted image
Имам и јас една многу убава другарка, има 26 година, ама луѓе авион! Таа е козметичар и шминкер, а маж и фризер и секој ден изгледа како за на кастинг. Не ја избегнувам, воопшто, затоа што мажите ни се најдобри пријатели, баш напротив, гледам да примам нешто од неа user posted image .
А имам една  друга која и не е толку убава, ама чудно го гледа маж ми - неа ја избегнувам user posted image  user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
8.9.2009 13:26:25   
Enika
ufffff...pa najverojatno ako iame doverba prvo vo sebesi a potoa i vo partnerot ne bi trebalo da ni smeta....i ako ni e prjatelka uste pomalku:Djas imam drugarka koja e onaka bash harimaticna...mislam fizicki i ne e bash naj naj ama ima neverojatna harizma od sekogas muski se lepele za nea...i decko moj ima iskomentirano deka go ima oseteno nejziniot sharm...ama ne mi padnalo tesko zatoa sto znam za sto zboruva:Dubavi i zanosni luge vlijaat bez razlika dali e masko ili zensko..sum se osetila i jas da se zbnam ili da e zagledam ako nekoja e stvarno nest posebno(bez razlika dali e maz ili zena)i da iskomentiram:D e sea moze i ke me pecne za decko mi ama ne go svakam serizoznouser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
8.9.2009 22:49:10   
Natasha5
Не не се плашам имам доверба во мм ама понекогаш гледам како реагира кога сме во друштво каде што има убава девојкаuser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
8.9.2009 23:28:42   
delfinka
jas imam poveke prekrasni drugarki koi izgledaat poveke od zanosno
iskreno nikogas ne sum gledala vo niedna od niv rival,sepak soprugot gi znaese i niv a me odbra mene za sopruga,toa mnogu mi znacese
pa se sto e ubavo i na bog mu e drago


_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
9.9.2009 0:09:28   
niki
Ne se plasam od ubavi drugarki zosto go  smetam mm dovolno moralen da ne cepka kaj zeni sto imaat nekakva vrska so mene. Se plasam od ubavi zeni koi se negovi prijatelki ili poznanicki, ne deka mi dal povod za toa toj, ama nemoze covek da bide ramnodusen i tolku siguren vo sebe.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
12.9.2009 0:11:11   
milijana
Kolku i da si siguren vo sebe si..sekogas ima nekoja doza na ljubomora.Toa e nekakov pritaen strav sto te drzi na strek.Go gledam i nego kako reagira na ubavi mazi..koga razgovaaraat so mene.Kako da nema jazik..kako da nadgleduva..a za moite prijatelki..ne se plasam.Gledam deka nekako so pocit se odnesuva kon niv..ako treba..nie sedime toj ke svari kafe..ljubezen e..Fino..Koj znae moze slepa sum..i toa slepa od ljubov..ama toa ti e. Znae na internet da zagleda nekoja..da iskomentira..ama taa e daleku..pa nemam gajle..a za nekoi pobliski drugarki, prijatelki..ne iskomentiral nisto posobno..pa se nadevam..jas sum na 1 mesto..hahaha.Znam samo deka mnogu mu smetaat komentarite od tipot ,,Imas ubava zena,, kako nekoj samar da mu udril..eeee..mazi..Tugo sakam svoe ne davam..Iskreno da vi kazam nisto ne mu veruvam..ako mu se dade sansa(a jas da ne razberam)..koj e toj sto ke odbie???Kako razmisluvate..pisete..bas me interesira...Interesna tema..ima tuka eeee..situaciii....Pozz na site..

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
12.9.2009 0:45:35   
nadica
не се плашам од пријатели се плашам од непријатели ама како беше онаа старата „пријателите држи ги блиску до тебе а непријателите уште поблиску„

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
12.9.2009 13:58:07   
mis.
Поучена од искуството на една моја роднина каде мажот заврши во креветот на нејзина најблиска пријатела и таму беше цели 25 год малку и сум несугирна и немам верба во никој.Такви ситуации сум слушнала кожата да ти се наежи.Очите ми се секогаш широко отворени без разлика убава или неубава другарка.А зависи и од другарката колку ти е блиска.Може и најблиска да ти е а да не ја познаваш доволно.Јас имам 100 % доверба во мм но сепак сум со некоја резерва.Не сакам да јас да бидам последна што ќе дознаам.Не дека тоа менува нешто туку...Плаши се од непријатели но од пријатели уште повеќе.Таков дојде животот.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
12.9.2009 19:25:51   
delfinka
netreba da mislime taka
toj sto naumil da izvrsi neverstvo ke se snajde i ke go napravi a sto e najstrasno nie posledni ke doznaeme
ima milioni slucai koga bliski vo familija se pletkaat a ne pa drugarki,,,,,,
#zatoa ne mislete negativno

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
22.9.2010 22:58:55   
кирова
mi se dopaga a i taka e ziva vistinauser posted image
a inaku imam i jas ubavi drugarki odnosno na edna sum i kuma epten e ubava i sarmantna,gi imam poveke da ne gi spomnuvam V....     S...... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

najvazen e duhot na vasiot odgovor***

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
22.9.2010 23:20:18   
Viktori
Да, затоа и ги бирам од грда погрда! Грди, дебели да си немам мака понатака. Што погрда тоа поблиска ми е! Замислете ми ја кумата?!? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Заебанција на страна, никогаш не сум ги делела луѓето на грди или убави. Дури и ми се плаче некогаш коа ќе фати некоја да ми збори за некоја друга каква била средена, направена, стокмена. Мислам... ми личи на осмоодделенски муабет.
Фразата "Шта је лепо и Богу је драго" мене ништо не ми значи, а ја нема ни во Библија, али затоа многу пишува за варосани гробови...




_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот кирова)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
22.9.2010 23:26:27   
Maca25
јас не можам да ги распоредам мноите другарки во кош - УБАВИ наспроти НЕУБАВИ. Ако ми се другарки, значи ги сакам и почитувам многу и сите ми се убави. Баш еднаш ме праша еден дечко за една моја другарка дали е убава. Му одговорив: да, мене ми е убава, а тебе не знам дали ќе ти биде. А нивната убавина воопшто не ме плаши, баш сум среќна што сум опкружена со убави луѓе.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
23.9.2010 14:45:07   
mama26
hmm cekaj da razmislam.mm e kuvar ,imase negov restoran imase pevaljki...mnooogu mladii i pak mene me zema...znaci ne hahaha

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
23.9.2010 15:27:09   
vezilka RR
Па не, не се плашам. Од две причини, верувам во моралноста на мажле и на моите другарки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
23.9.2010 15:36:54   
prettygirl
heh interesna temauser posted image ama ic ne se plasam od drugarkite, naprotiv so maz mi zaedno gi shmekame i toj znae da iskomentira po neshto za nekoja ubava sho ke pomini po kraj nas a jas ako ne mi se dopadne stalno mu vikam ne e ovaa za tebe jas poubava ke ti odberam user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
24.2.2012 3:48:12   
Goddess*
Ne.. ne se plasam jas od ubavi poznanicki,TIE se plasat i begaat od meneuser posted image user posted image user posted image ..najserioznouser posted image ..e toa go docekav..da nema covek so kogo kafe da se napie..zatoa sega najdobra drugarka mi e MM so nego kafe pijam i vnimatelno me slusa user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
2.10.2012 0:00:55   
Maria
Порано додека бевме во врска уште ДА,се плашев и од мои и од негови другарки,пријателки,познанички,без разлика дали беа убави или не.Признавам, бев мнооооогу љубоморна.user posted image Потоа кога се вработи мм (професор е по физичко),мислев дека ќе умрам.user posted image Млади,убави и згодни колешки околу него,уфффuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image А сега веќе не.Незнам... можеби "пораснав" и почнав позрело да размислувам.А знам дека не би ме изневерил ниту тој ниту пак моите другарки,но ете, еднаш изгубената доверба тешко се враќа.Дури после 5 години.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
2.10.2012 11:37:15   
sandriana RR
Ех, каква тема....user posted image Од свои другарки не се плашам-верувам во етичките принципи на луѓето околу мене, а порано знаеше да ми се јави немир од познанички на мм-пред да се земеме. А вчера толку слатко ме изнасмеа со коментар на таа тема, што мислам дека ќе остане негде во позадина размислувањето за истата: со колегата кој исто има ќеркичка, како и ние, коментирале изглед на девојки/жени што ги среќавале по пат,и двајцата се сепнале-"еј, доста со коментари, и ти имаш ќерка" user posted image Мислам дека полека, полека стануваат свесни...user posted image

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
3.10.2012 0:13:20   
majka na eva
од мои убави другарки не се плашам,ама од негови згодни,убави пријателкиuser posted image ,хмuser posted image немам баш доверба!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
15.10.2012 14:18:50   
Melanija RR
Искрено не се плашан ,барем засега, од убави и привлечни ниту мои ниту него пријателки или познанички.
Ама user posted image си држам подконтрола од негови колешки вакви или такви .Од кога работи со жени устата му се отвори па затоа ги посетувам 1 во месецот .Не мислам дека нешто има или ќе има ама една што беше небеше баш пристојна па со поглед ја сечев user posted image среќа веќе не му е колешка

По мене во денешно време опасноста повеќе доаѓа од колешки и од колеги,нели?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
15.10.2012 18:10:46   
niki
mislam deka veke od nisto ne se plasam
enostavno seedno mi e
ako nemu mu e povazna od deteto nekoja tamu mivka, bidejki takva koja ke se pletka so mm ne mozam da ja smetam drugarka neka odi slobodno

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
15.10.2012 21:47:20   
lilicka
Море ќе почнеме да се плашиме и од убавите пријатели на мажитеuser posted image
Пред некој ден една колешка ми кажува се разведува а јас нормално ја прашувам зошто е вика маж ми се заљубил во шефот на работа....катастрофа!!user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
16.10.2012 8:45:16   
niki
user posted image

mm mi e pogoden od vandalskiot odnos na srbive prema homoseksualcite, parada im zabranija i godinava i mi vika koga ke se preselime tamu da sme stanele aktivisti user posted image ima tuka nesto sto jas ne znam sigurnouser posted image ama pogolem problem mi e sto se soglasuvam so negovata ideja, mozebi treba da si gi preispitam i jas svoite sklonosti, sto veliteuser posted image user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали се "плашите" од убави друг...
16.10.2012 10:38:06   
Палешка РР
Не се плашам од убави, туку од злобни...

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?