|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали плачете пред други луѓе?
25.3.2009 20:50:47   
Еца
Какви сте по природа сентиментални, чувствителни или повождрзани и ладни? Дали некогаш ви се случило да заплачете пред други луѓе или тоа го правите само кога сте сами или можеби воопшто не плачете?

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 12.6.2013 19:39:30 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали плачете пред други луѓе?
25.3.2009 20:57:28   
Еца
Што да ви раскажувамuser posted image user posted image user posted image плачам секогаш и секаде кај ќе ми дојде, баш сум плачкаuser posted image user posted image Може обична ситница да ми предизвика солзи во очите и тоа честопати од зал кога ќе слушнам нешто што ќе ме наежи и така си плачам и викам колку зивотот за едни е мајка, за други маќеа,ама тоа е живот...Како и да е многу брзо се приврзувам со луѓето и честопати тоа ми се враќа со лошо ама нека,секое лошо за добро е нели...и само уште една реченица,не знам каде ја имам прочитано, но запомнете ја:Достоинствено плачат само невините ангели!
Затоа немојте да се срамите да плачете и да се ослободите од негативните чувстваuser posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 12.6.2013 19:39:47 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
2.4.2009 12:49:41   
nina
Елена јас пред други луге неплачам се трудам да сум расположена али за сметка на тоа кога ке ми се собере се затворам во соба сама и се изнаплакувам и повторно ко нова сум.Порано не бев таква али сега ми е многу полесно кога ке се изнаплачам

< Поракaта ја уредил nina -- 2.4.2009 13:01:04 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
2.4.2009 22:39:40   
Julie1
Еленче, фала за реченицата. Сега кога ќе ме обвинуваат дека сум голема плачка ќе речам дека сум ангелче затоа толку плачамuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
26.4.2009 20:12:16   
mami
и јас сум си како Елена, си плачам секогаш кога имам шанса за тоаuser posted image и полесно ми е после, едно време се криев и воздржував ама сфатив дека така ми е само на мене полошо...вака сега ќе си се изнаплакам и ќе си заспијам мирна

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
26.4.2009 22:44:38   
niki
I jas sum placka, ama samo vo mojot dom i samo pred luge sto mi se mnogu bliski. Inaku mi se slucilo i vo javnost da placam ama samo vo nekolku situacii i imav seriozni pricini za toa pa ne uspeav da se vozdrzam.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
27.4.2009 12:53:51   
kati
не плачам пред други, а и ретко плачам повеќе нерви ќе ми проиграат него солзиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
15.5.2009 15:29:39   
Nikolina
да плачка сум голема се изненадувам себеси некогаш што се вика и на реклами плачамuser posted image последно ми беше мината сабота плачев пред гиникологот кога ми кажа дека бебет е во ред и дека си напредува супер и ми се пушти душата и почнав да плачам и после тоа следуваше и еден долг разговор со него да бидам јака и да гледам напред и дека се ке биди во ред дури и ми направи сликицки од ехото за мажот ми да го видел полот на бебето.навистина е цар човекот искрено само тој знае да ме располжи.

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
6.8.2009 21:32:07   
Natasha5
И јас сум плачка голема,посебно сега овој периот одма се расплакувам за разни ситници.

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
6.8.2009 21:59:36   
niki
Pred da si se uklucam na forum ubavo si se isplakav, pa dojdov ovde da si go popravam raspolozenieto. Nikoj ne me vide, moze me slusnaa, ama nemozev da si izdrzam.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
6.8.2009 22:03:59   
Julie1
Niki и јас си плачев сега, не си била сама ако ти е некоја утеха.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
6.8.2009 22:14:43   
niki
Nemozam da ti kazam deka mi e drago sto dvete sme placele, nitu pak mi e uteha ako e drug nekoj nesreken ili tazen, ama bar si se razbirame vo makite i tuka sme si za podrska pa toa vredi mnogu.
Cuvaj se.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
6.8.2009 22:26:42   
Еца
Јуле и Ники множеби ништо нема да ви значи ова, ама навистина многу ве сакам и не сакам да бидете тажни, но кога и да ви се плаче, плачете, бидејќи достоинствено плачат само невините ангелиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
6.8.2009 22:51:59   
niki
Fala ti Elena.
Ednas negde procitav deka Bog i gi dal solzite na zenata  za da bide jaka i so toa ja napravil privilegirana, pa taka si se tesam.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
6.8.2009 23:01:13   
nadica
da da da jas sum golema placka i nezavisno pred koj i koga jas placam i odsreka i od taga a ne4kogas i od lutina zosto sum nemokna da smenam nesto user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image toa sum jas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i ova sum jas user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
7.8.2009 10:24:32   
Tanja K.
Ovaa tema e kako stvorena za mene.Ne da sum placka tuku neznam.Vcera me nemase pa poveke od pola den tuka,bidijke mi bese nesto tesko dali od jadenje neznam.Ama koga nezanm od sto mi e togas si placam.Toa mi e kako nekoja uteha,dokolku se isplacam mislam deka se sum zavrsila ili resila.Samo mislam deka najgolema greska ni e da ne ne vidat decata.Mene ednas Elena nesakajki me vide,i postojano prasuvase mamo zosto ti tecat solzi,a jas kako niz smea nesto mi vleglo vo oko.user posted image user posted image user posted image  Znae da prasa,a sega zosto samo smkas so nosot,i ke pocne da se gali demek me smiruva.user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
7.8.2009 11:26:56   
big_mama817
samo pred oni sto gi cuvstvuvam za mnogu bliski user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
7.8.2009 11:31:27   
mimicka
I jas sum edna golema user posted image user posted image user posted image user posted image . Cesto pati mi se slucuva da se rasplacam pred drugi luge od toa sto mi e tesko ili sum mnogu srekna. No isto taka sum i mnogu user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
7.8.2009 11:36:30   
ripce
Дефинитивно најголемата плачка, посебно во бременоста кога за се и сешто плачев. Понекогаш толку сакам да се воздржам да не заплачам пред било која личност, да не покажам слабост ама не ми успева, тоа е посилно од мене.

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
7.8.2009 15:44:46   
Adrijana
A moze li da se sobereme nekogas na placenje, posto site ocigledno sme placki, moze da oformime zdruzenie na plackite i tamu samo ke se place user posted image hihihiuser posted image
I jas sum takva placam za se, i za ubavo i za loso i za guposti i za filmovi i ako nekoj drug place i jas placam mesto da go tesam, a najcesto od nervoza placam inaku bi mozela da ubijam nekogouser posted image vaka barem ke se olesnam i se e super posle ni se nerviram ni nisto. Sega vo bremenosta redovno si placam po ednas na den, mnogu retko da skoknam eden den, no cesto se slucuva da placam i vo denot po nekolku pati. Obicno izbegavam da placam pred luge , no nekogas ako me fati, nema beganje, sto se mora se morauser posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
18.9.2009 10:52:08   
profesorica
Плачам пред домашните и пред другарки, а некогаш колку и да сакам неможам да се воздржам и пред други луѓе.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
18.9.2009 10:59:52   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

A moze li da se sobereme nekogas na placenje, posto site ocigledno sme placki, moze da oformime zdruzenie na plackite i tamu samo ke se place user posted image hihihiuser posted image



Lele ama ti e dobra idejava, me iznasmea....

Nema da vi se veruva, ama zavcera koga se pozdravuvavme so svekrva mi koga zaminuvase i jas placev. Ni mene ne mi se veruva deka ke placam za svekrva mi. Kolku e cuden zivotot.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
18.9.2009 11:01:11   
mother 29
jas ne placam pred nikoj,duri ni pred mm mnogu retko,a kamoli pred drugi.ete takva sum ,ke sobiram ....duri ni koga sum sama ne placam.ke mi stoi grutka vo grloto,ke mi se stegat gradite,potat racete, ama ete nemozam da zaplacam i nemozam

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
18.9.2009 11:19:55   
mama_27
Колку тажна тема user posted image

Знаете ли дали поминува овој плачечки период, мислам во бременоста?

Јас не сум плачка по природа, ама сега во бременоста сум толку осетлива што не можам да се замислам ваква.... ме повредува се живо и диво, кој што и да ми рече пет пати ќе го размислам, некако се чувствувам слаба што и не е својствено за мене user posted image user posted image user posted image

Дај Боже ова да помине и да си бидам ко порано, некако ме изморува оваа психичка нестабилност !!!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
18.9.2009 11:21:57   
Bogdancanka
Jas sum placka,placam na se sto moze da me raztazi ednostavno nemozam da se vozdrzam a zamislete placam duri i na filmovi koi imat nekoja tazna sodrzinauser posted image user posted image user posted image bas sum placka da ne zborime za drugite raboti koi me raztazuvatuser posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?