|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали некогаш ви скратиле од плата работодавци...
14.6.2013 15:14:14   
miana
Ајде да видам како стоиме на ова поле? Постојат ли сеуште "казни" и по колку?
Кај мене на работа не се случувало ова досега а знам дека на други места се случува и тоа многу и често.
Ваше искуство?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали некогаш ви скратиле од плата работод...
14.6.2013 15:20:08   
niki
ne me kaznile dosega
bar mislam deka ne
inaku na nivo na drzava platite od lani se skrateni poprilcno

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали некогаш ви скратиле од плата работод...
14.6.2013 15:24:51   
vezilka RR
Кога работев во продавница редовно ми кратеа од платата, од непознати за мене причини..така му текнало на газда, хе, хе. Те фалело од роба, а не ми донел испратница, туку тој така решил дека фалело, те некој оштетил од робата, па јас ќе си ја платам, тоест ќе ми скрати од плата. Не можам да се потсеќам сега на тоа ќе ме изнервира, а баш сум сречна во моментов user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали некогаш ви скратиле од плата работод...
14.6.2013 15:26:54   
Felly RR
ДО сега не. И се надевам нема - максимално сум посветена на работата, многу си ја сакам и не би дозволила да направам некој пропуст.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали некогаш ви скратиле од плата работод...
14.6.2013 15:31:07   
Палешка РР
Кај нас скратуваат на ниво на цела фабрика втор месец по ред, без најава и објаснување.
Ама не сакам сега да се нервирам за тоа...

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали некогаш ви скратиле од плата работод...
14.6.2013 22:26:53   
Snowhite RR
Лани летото ни скрати прв пат, мислам нас администрацијата, а не беше по наша вина. Имаше промена во книговодството и старата книговодителка не ни пренесе една работа а ние сами не можевме да ја предвидиме и така го пропуштивме рокот и сумата која што ја плати потоа ни ја скрати нас на плата. Многу се изреволтирав значи прво зашто стварно не бевме виновни, а второ зашто пред тоа кога ни вети награда не ни ја даде веднаш т.е. уште ја нема дадено, а кога дојде за казнување одма не казни

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали некогаш ви скратиле од плата работод...
14.6.2013 22:53:25   
Martins mom
Досега не, нема шанси ни да дозволам да се случи.Јас не сум забушант и нејќам и газда со платата да ми забушава.Работам со љубов и давам се од себе и така без причина да му текне да ме казни, е богами тродупло ќе го казнам,а тоа ич нема да му одговараuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали некогаш ви скратиле од плата работод...
14.6.2013 23:01:22   
vezilka RR
Јас мислам дека во Мк. ако ти скрати газда плата, тоа не е знак дека работникот е забушант. Толку не иж
м можт ништо во приватниот бизнис секрор што си прават како ќе им текне. Па кутри жени во конфекциите работат за 6000 и ако на газдата му текне да им скрати плата, што мислите тие дека ќе прават, ќе се бунат. Не, ќе се прават дека не приметиле.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали некогаш ви скратиле од плата работод...
15.6.2013 9:15:16   
Martins mom
Епа се дури се прават дека не приметиле, тој ќе си дозволува така да им прави. Да се малце поздружени и да му се побунтуваат, одма друго ќе биде...
Јас на моиве уште од првиот ден им дадов до знаење дека нејќам никој да ме малтретира, сакам човечки однос, за да бидам и јас добра, ако нејќат - ок, за амалска работа ќе најдам на било кое друго место. Па, фала богу ме прочитаа што тип сум и се однесуваат фер, во спротивно ни минута не ме гледаат.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали некогаш ви скратиле од плата работод...
15.6.2013 9:35:00   
Pepelaska *
Мајка ми работи во конфекција па често и кратат не само нејзе и на другите кај мизерна плата па уште ти кратат, ама кој да се буни ќе ти рече оди си дома , друг ќе работи за истите пари.

Јас кај што работев претходно двапати ми скратија еднаш за колективна грешка, еднаш си измислија причина.Секогаш гледаа да кратат, а кога се надминуваа нивните таргети, барања и слично за бонус беа глуви.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали некогаш ви скратиле од плата работод...
15.6.2013 10:59:10   
Luci
Не само дневница, туку ми кратат и од храна и превоз ако побарам слободен денuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?