|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали и во реалниот живот ви функционира копче...
12.8.2010 12:46:56   
Палешка РР
Копчето Delete има магионичарски моќи во виртуелниот свет. Со едно притискање ги нема сите личности, сите зла, сите неправди...се што е лошо, се што не иритира.
Животот е малку поинаков. Во него и покрај бришењето, лицата сеуште остануваат во нашата свест, во нашето опкружување, за да не потсетуваат дека злобата, неправдата и негативноста се составен дел од нашите животи.

Дали лесно, од свеста, ги бришете луѓето кои ви нанеле зло, навредиле, повредиле?
Го применувате ли често копчето "Delete" во реалниот живот?



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали и во реалниот живот ви функционира к...
12.8.2010 14:28:43   
Viktori
Дилит не ми функционира, ама игнор да!

Не бришам личности, секогаш се сеќавам на нив, а после подолго време веќе не ги памтам ни лошите раоти, катиљ сум само на уста...

Ама успешно ги игнорирам. Не обраќам внимание што зборат, не ме засега што мислат и што прават, ама баш ништо во врска со нив.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали и во реалниот живот ви функционира к...
12.8.2010 15:49:02   
Палешка РР
Ниту мене не ми функционира Delete. Многу тешко заборавам, уште потешко простувам, анализирам, се преиспитувам до бесвест. Можеби ќе биде подобро за срцето да заборавам, избришам како што тоа го правам со копчето на тастатурата...

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали и во реалниот живот ви функционира к...
12.8.2010 16:09:04   
Acina
кај мене delete дефинитивно не постои...а ignore не функционира секогаш,зависно од ситуацијата...и да ги ставам луѓето на block тоа е само привремено...многу често простувам полесно им простувам на другите одколку на себеси user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали и во реалниот живот ви функционира к...
12.8.2010 21:16:44   
mama26
pocnuva so ignoriranje i posle se delitaat izgleda od mojata svest.stojat sigurno vo potsvesta ama ne doaga red da bidat spomnati tie licnosti,i praktikuvam da ne se vrtam pozadi.optimista sekogas deka ima podobro utre a so toa i podobri luge .

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали и во реалниот живот ви функционира к...
12.8.2010 23:46:34   
Maca25
јас немам такво копче. колку и да сакам да избришам некој од животот, некако од некоја друга страна таа личност ќе се појави во мојот живот. имам пробано да ги игнорирам ама безуспешно, се некако ми искача да се врткаат баш тие околу мене или пак да мора да соработувам на некој начин со нив.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали и во реалниот живот ви функционира к...
13.8.2010 12:15:42   
Martins mom
Не го применувам Delete многу често...до сега 3 пати во животот го имам искористено и одлично ми брише. „Жал ми е“ (нив ги жалам) што морав да го употребам ова копче на блиски личности, ама тоа ти е животот...

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали и во реалниот живот ви функционира к...
19.8.2010 22:15:47   
niki
Многу би сакала да може така во животот, стисни копче и бел лист пред тебе, но за жал тоа е можно само на компјутер и применливо на личности кои и онака не ти се важни воопшто... а некои ни игнор, ни дилит, ни шетај не ги откачува од тебеuser posted image нема спасuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали и во реалниот живот ви функционира к...
28.11.2010 0:15:36   
Twins
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори
Дилит не ми функционира, ама игнор да!

potpisuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали и во реалниот живот ви функционира к...
15.12.2011 17:20:10   
Bogdancanka
Delete da mozese da go iskoristam bi go iskoristila odamna ama ne mi funkcionira,zosto lugeto koj treba da gi izbrisam ne e lesno,ako gi izbrisam treba da zaboravam na nivnata surovost a toa ne se zaborava....zatoa najdobro ignor 

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали и во реалниот живот ви функционира к...
14.12.2013 21:30:29   
Палешка РР
Ауууу, ми функционирал дилитот и во реалниот живот user posted image
Многу лесно било, само чкрап и толку user posted image за мене

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали и во реалниот живот ви функционира к...
14.12.2013 21:47:35   
kapina
DA I TOA KAKO

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали и во реалниот живот ви функционира к...
28.12.2013 0:07:07   
Defne90 RR
Delete veke dolgo vreme se trudam da mi funkcionira no nikako da uspeam vo namerata.Najlosoto nesto e sto mene lutinata kratko mi trae.Znam da se ispokaram so nekoja licnost i tokmu koga ke resam delete togas se dvoumam i povtorno prodolzuvam so istata stara pesna.Mnogu mi e tesko da go upotrebam delete vo realniot zivot moze da go upotrebuvav nemase da se slucat mnogu nesta no toa e sto e.A za ignor znam da go upotrebuvam osobeno togas koga mi e preku glava od se i samo sakam malku mir i spokojstvo.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали и во реалниот живот ви функционира к...
28.12.2013 3:35:34   
Goddess*

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Ауууу, ми функционирал дилитот и во реалниот живот user posted image
Многу лесно било, само чкрап и толку user posted image за мене


Istoto i jas go primenuvam,abe Taska ne mi chueuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали и во реалниот живот ви функционира к...
28.12.2013 23:28:41   
mommy_angels RR
И тоа како ми функционира.Луѓето не ги делам на роднини и познаници,туку пријатели и непријатели.Ако си имаме фер и коректен однос знам да сакам и да се жртвувам за човекот,па макар и на своја штета понекогаш.Ама ако некој ме навреди и повреди,мене или мој многу близок,тогаш deleti си притискам и не ми е гајле дали не поврзувала роднинска или било каква врска.Јас сум отворен човек без никакви задкулисни игри и тоа е се што сакам од другите.А тоа тапкањето по рамо ,притоа барајќи погодно место да ми зарие нож во грбот ,кај мене не пали. Лечење фрустрации на мој товар,НЕ фала.

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?