|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали имате фобија од нешто?
27.3.2009 17:02:36   
Еца
Дали има нешто што ве смрзнува од страв или нешто што не можете да го замислите во ваша близина.Имате ли некој страв, за кој дури не сакате ни да зборувате?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали имате фобија од нешто?
28.3.2009 19:40:23   
Aleksandra
Mene mi e mnogu strav od zemjotresi, imav period duri i koga navecer ne spiev bidejki mi bese mnou strav da ne ima zemjotres.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали имате фобија од нешто?
26.4.2009 14:26:40   
biljanaM
Јас имам многу страв од животинки, може некој ке ми се смее..ама стоногалки , такави некои слични животинка ..ааааuser posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали имате фобија од нешто?
19.5.2009 23:32:05   
Боцко
змии. дефинитивно, само змии.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали имате фобија од нешто?
22.6.2009 22:11:22   
Палешка РР
Имам страв од:

Пчели, оси, стршени, штркели, бумбари, скакулци, гуштери, пајаци, стоногалки, шкорпии....

Имам одбивност кон: свекрви, неразбрани шефови, тешки негативци, завидливи луѓе и лажни пријатели.

А да си се вселам јас во стаклено ѕвоно? user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали имате фобија од нешто?
6.8.2009 21:19:05   
Natasha5
jas imam strav od zatvoren prostor
user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали имате фобија од нешто?
6.8.2009 23:01:00   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Имам страв од:

Пчели, оси, стршени, штркели, бумбари, скакулци, гуштери, пајаци, стоногалки, шкорпии....

Имам одбивност кон: свекрви, неразбрани шефови, тешки негативци, завидливи луѓе и лажни пријатели.

А да си се вселам јас во стаклено ѕвоно? user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  


Se pogore napisano isto potpolno

A imav edna cudna fobija pred da se omazam, otkako me pobara mm, se uzasnuvav od idejata deka ke se zememe i posle nekoj kratok period ke doznaam deka me izneveruva, ama znaete kako strav do toj stepen sto se razmisluvav deka e popametno nikogas da ne se omazam za nikogo samo i samo da ne bidam izneverena. Ama mi pomina

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали имате фобија од нешто?
7.8.2009 9:27:58   
big_mama817
jas imam fobija od visocina user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали имате фобија од нешто?
7.8.2009 9:29:45   
mami
најголемата фобија- да ме седнат со непознати и да ме терат да правам муабет со нив а ги гледам прв пат во живот. Имаше некој назив за ова ама не ми текнува како беше

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали имате фобија од нешто?
7.8.2009 10:47:05   
Tanja K.
za mene najgolema fobija e koga ke pocne da grmi i svetka.Ne go znam tocniot naziv kako se vikase toa tocno.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали имате фобија од нешто?
7.8.2009 11:39:39   
mimicka
Jas imam fobija od visina, strmni mesta i od zatvoren tesen prostor. Sum se nasla nekolku pati na takvo mesto i toa e strasno iskustvo za mene. Duri sega koga pisuvam mi lazat mornici. Imam fobija i od pajaci mislam deka se odvratni sustestva. Doma gi tepam so usisivac ako nema nikoj drug da go utepa user posted image .  Mazot mi vika deka sum bila surova sprema niv user posted image .

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали имате фобија од нешто?
7.8.2009 12:30:15   
ripce
кој жив човек нема... најмногу се плашам да не им се случи нешто лошо на моите најблиски, пред се на моето чедо.

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали имате фобија од нешто?
7.8.2009 14:30:35   
Лејди
Јас имам фобија од височина.. Кога сум на високо срцето ми лупа 100 на саат а рацете ми се прават жива вода.
Особено ако сум на мост под кој тече река аууу тоа е страва и ужаса.
Кога ќе ја погледнав водата се мислам дека нешто натаму ме влече.

Инаку покрај фобијата од височина имам страв од скоро секаков вид на инсекти (бубашваби) глувци-стаорци..

Понекогаш и од ливтови ми е страв, на памет ми паѓа што ако некаде на 9-10 кат се откачат сајлите?user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали имате фобија од нешто?
7.8.2009 15:31:05   
Adrijana
Od kade da pocnam? Imam fofija od zatvoren prostor i od guzva, koga ke se najdam vo takva situacija odma me faka panika i pocnuvam da se gusam i pocnav i sega samo oti mislam na toa. Posle se plasam nenormalno od ulicni kucinja, ama nenormalno mnogu, ponekogas se plasam od macki, ama ponekogas, uzasno mi e strav od lebarki, skakulci, sturci, majski bumbari, stonogalki, strsleni, strkoli, pajaci i site drugi insekti so licat na ovie.Se plasam od bakterii,Duri se plasam i od luge.
Niki ako ima mesto vo tvoeto dzvono i jas da dojdamuser posted image

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали имате фобија од нешто?
21.8.2009 18:49:33   
penelopa
Nešto slično kako poveketo...strav od visočina....lebarki i sekakov vid na bubačkiuser posted image ...fobija od zatvoren prostor...

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали имате фобија од нешто?
21.8.2009 20:02:19   
Emica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Имам страв од:

Пчели, оси, стршени, штркели, бумбари, скакулци, гуштери, пајаци, стоногалки, шкорпии....

Имам одбивност кон: свекрви, неразбрани шефови, тешки негативци, завидливи луѓе и лажни пријатели.

А да си се вселам јас во стаклено ѕвоно? user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  

potpisuvam

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали имате фобија од нешто?
6.10.2009 16:48:27   
Bogdancanka
од змија и нешто тесно да треба да влезам во некоја дупка или еве пример ми е кај мене дома под скалите кога треба да бришам неможам да поднесам да бидам подолго од 2 до три мин мислам дека се гушам страшно ми е

(Одговор на членот Emica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали имате фобија од нешто?
6.10.2009 16:51:28   
mami
од седење во темна соба..се си мислам дека некој ке ми излезе, барем некоја тронка светло мора да има..

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали имате фобија од нешто?
6.10.2009 16:59:32   
Bogdancanka
е да и тоа го заборавив стравот од темнината али ако сум сама не само тронка светло мора секаде да ми света не гасам светло никако

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали имате фобија од нешто?
7.10.2009 1:50:14   
Весна
Имам фобија од проооострана, отворена водна површина без да го гледам копното, ааууууууф! Брррр!
Уф, се испонаежив пишувајќи го ова!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали имате фобија од нешто?
7.10.2009 7:48:03   
profesorica
Се плашам од секаков вид на инсекти, од височина и кога сум во море/езеро ако не се гледа дното.уууууууууу user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали имате фобија од нешто?
7.10.2009 9:21:23   
mother 29
од змии.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали имате фобија од нешто?
7.10.2009 9:36:05   
acka
jas imam strav od bubacki, od igli posebno mi e strav koga treba da mi zemat krv ili ako odam na inekcii se prepotuvam i mi se cini deka ke padnam,od kucinja imam strav zosto kako mala me ima kasnato i me strav koga grmi.user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали имате фобија од нешто?
7.10.2009 11:34:51   
vezilka RR
јас сум клаустофобична, и имам стрв од темница..тоа ми се така сериозни фобии..исто така не поднесувам височини и водни пространства (се си мислам ќе се удавам), ама тоа можам да го совладам..овие првиве двете..јок, можам комотно да липсам, ме фаќа паника, се гушам и ..крај..до душе не сум дошла до крајот сеуште user posted image

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали имате фобија од нешто?
6.12.2009 19:05:17   
Enika
никако...ама баш никако неможам да си го надвладеам стравот од летање...моментот на полетување за мене е преголем стрес и негативна возбуда...кога знам дека ке летам негде со денови пред денот на патување ја сум веке под стрес, немошам да спијам, иам лоши мисли, сонувам несреки...исто е и кога патуваат блиски мои...не спијам и не сум мирна дур не пишат дека стигнале

а исто така се плашам мн и од земјотреси..последниот што го осетив ме остави без асален сон некое времеuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?