|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали го маскиравте Вашето дете?
6.3.2011 8:39:48   
Палешка РР
Денес е ден кога можете да бидете што ќе посакате.
Дали ќе го искористите за да се маскирате?
Дали го маскиравте вашето дете и во што?


user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
6.3.2011 8:44:47   
Палешка РР
Марио за прв пат годинава изрази желба да се маскира (Мора, инаку вечер нема да го пуштат во Лидо user posted image )

Ќе се маскира во навивач на Манчестер Јунајтед, па вчера си купи дрес и капа, јас му обезбедив црвени стегачи за на рака и за на глава, на лицето ќе му го нацртам знакот од Манчестер, на рацете ќе му напишам Манчестер Јунајтед и ќе го намачкам со гел со светки user posted image

Тешко дека ќе ми дозволи да го сликам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
6.3.2011 9:54:16   
Felly RR
Нас ни е маската спремна. Не е некоја многу креативна маска, ама па и возраста толку ни дозволува user posted image .
Матеа ќе биде пеперутка. Ќе и облечам еден скафандер жолт, има жолти крилца, и и направив антени на еден обрач, за на главата. Па ќе видиме како ќе изгледаuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
6.3.2011 9:55:59   
denim
Mila se maskira sekoj 01.04 i sekoja godina razlicni maski. Pravat so svekrva mi razlicni kreacii i site bile uspesni. Ovaa godina maskata za aprilijada im e uste vo priprema. Paleska mi dade dobra ideja i denes da se maskira. Ke se snajdeme so nekoja maska od prehodnite godini. Nejze ke i bide sigurno zabavno i taa e mnogu kreativno dete, sigurno po toj povod ke pravi posle "zabava" doma za site nas user posted image .

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
6.3.2011 10:03:06   
denim
user posted image user posted image

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
6.3.2011 15:25:19   
Snowhite RR
Михаил го маскиравме во играорец, во народна носија, ќе ставам слика да го видите

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
6.3.2011 17:18:55   
penelopa
Годинава син ми беше облечен т.е маскиран ко бубамараuser posted image ( мали сме немаме голем избор)...тука има многу убави костуми да дечиња...баш прееска низ трговскиве центи само маскирани дечиња- кое од кое поубавоuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
7.3.2011 9:28:45   
Felly RR
Еве ја мојата пеперутка..user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 7.2.2015 17:34:40 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
7.3.2011 10:04:16   
Maca25
Ние не ја маскиравме Нина. Не знам дали во моето семејство само или општо во Скопје некако се изгубила традицијата за маскирање за Прочка. А имам гледано слики од мајка ми и тетка ми кои биле секогаш маскирани на Прочка и тоа во стари некои носии, па со шалвари, и тоа двете морале во исто да бидат облечени. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
7.3.2011 16:17:27   
kind
sega za 1 April planirame da se maskirame,samo uste ne sme odbrale maska,a i ne sme mnogu golemi godina ipol,pa ke vidime kako ke bide za prv pat.i ke odime vi mcdonalds vo aerodrom,slusnav deka bilo mnogu ubavo,lani***user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
8.3.2011 11:17:08   
skorpijana
sekoja godina go maskiram sin mi za 1 april prvata godina bese zoro potoa lekar pa vojnik a ovaa godina ke bide gluvceto od crtanot tom i jery
eve ke vi stavam sliki za idea inaku site jas mu gi siev samo zoro e kupen

daramrac bandini hehehe                                                                         

user posted image


_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот kind)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
8.3.2011 11:22:51   
skorpijana
user posted image
user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 7.2.2015 17:35:15 >


_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
8.3.2011 11:24:12   
Maca25
Изгледа малце погрешно сте ја сватиле темата на овој форум - Не се мисли дали ЌЕ го маскирате детето на 1 Април туку дали ГО маскиравте за Прочка. Значи кога ќе дојде 1.Април ќе правиме муабет маски за 1.Април.
Ако може да се појасни во темава дали се мисли за маскирање за Прочка или општо?!?!?!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
8.3.2011 13:03:53   
skorpijana
aha za procka kaj nas ne e imalo takov obicaj da se maskiraat bar jas kolku znam

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
9.2.2012 8:35:00   
Felly RR
Еве Прочка се наближува, ама како што е ладно времево, ограничен е и изборот на маски. Ако не ми текне нешто друго, изгледа ќе ја маскирам Матеа во Црвенкапа.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
9.2.2012 8:48:17   
libra.n
Срна ќе ја преправам во доматче. Свекрва ми има шиено за внуките секакви костими кога биле мали. И сега остануваат за Срна. Таман топло ќе и биде цело е со памуци полно доматчето. Ќе ја сликам обавезноuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
9.2.2012 9:00:54   
Pepelaska *
Овде не се маскираат за Прочка, знам дека Прилеп е многу интересно бевме пред две години, зетот е оттаму со сестра ми секогаш се маскираат.Здравје ако можеме сакам да дојдеме годинава па ќе се запознаеме можда со рр од Прилеп.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
9.2.2012 9:13:12   
libra.n
Ајде Пепелашка ве чекаме, и ние со мм се преправаме, јас лани трудна бев со стомакот напред и кловн се преправивuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
9.2.2012 9:22:01   
dostickage
mozda sum malce of topik ama koga e Procka?

Inace m,askiranjeto otsekogas mi bilo kul rabota.Vo Sk na prvi april samo se maskirame i maliot lani kako bebe go maskiravme vo Buba MaR.Jas mu siev i bese mn smesen deka bebe i toa batkouser posted image

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
9.2.2012 11:50:21   
Pepelaska *
На 26 февруари е а различно е секоја година , недела како и секогаш. Ако идеме обавезно ќе ви пишам да се видиме макар и на 10 мин

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
9.2.2012 14:20:22   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Овде не се маскираат за Прочка, знам дека Прилеп е многу интересно бевме пред две години, зетот е оттаму со сестра ми секогаш се маскираат.Здравје ако можеме сакам да дојдеме годинава па ќе се запознаеме можда со рр од Прилеп.


Ајде Пепелашка, да дојдете. Баш ќе биде убаво.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
13.3.2013 0:01:55   
Felly RR
Еве Прочка веќе дојде а ајс немам идеја за маска за Матеа. Ајде дајте некој предлог.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
13.3.2013 0:03:21   
miana
nie i ovaa godina ke si bideme zirafa

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
13.3.2013 0:03:24   
Tanjicka
Pilence, ima ubavi maski vo Jumbo

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
13.3.2013 0:06:15   
zzaa
ke ja maskiram obavezno bas denes bev vo dzambo ima mnogu ubavi maski kako ja mojata mala naveke mi se dopadna bubanara ako ne se predomislam do togas.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?