|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали ви недостига местото на живеење?
15.3.2013 13:41:09   
zzaa
Насловот доволно кажува.

Јас сум мажена далеку од (старото) дома.
И проклето многу ми недостига старото место на живеење.
Не дека овде не е убаво, едноставно таму се сите мои. Овде го имам само маж ми и неговите роднини.
Сега сфаќам како им е на оние што се илјадници километри далеку од дома .
Како ви е на вас што работите далеку од дома? На оние како мене, мажените далеку од родниот град


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
15.3.2013 13:43:28   
Viktori
mi nedostiga zaradi semejstvoto. za nisto drugo posebno.user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
15.3.2013 13:49:31   
hopeless

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

mi nedostiga zaradi semejstvoto. za nisto drugo posebno.user posted image

Потпис

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
15.3.2013 13:50:07   
penelopa
не не ми недостига

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
15.3.2013 20:01:52   
Bububebe
Семејството да,и местото малку user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
16.3.2013 3:45:07   
bucko mal
malku da mi nedostiga

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
16.3.2013 11:39:32   
Bethany
Mi nedostiga poradi moite, a da ziveam tamu pak ne bi sakala. Sakam da odam na nekolku dena, da prosetam po parkot, da vidam stara mesta i se sretnam so nekoi luge i mi e dovolno. Ionaka se e isto, samo lugeto se razliciti, se menuvaat, odrastat, dojdeni se neki novi klinci, samo so isti zivoti. user posted image
Inaku, ne sum osoba koja se mnogu vrzuva za nestata, posebno na mesta na ziveenje, nekolku pati imam menuvano mesto na ziveenje vo tekot na godinite, i sakam promena. I sega bi otisla na drugo mesto da ziveam... Nov Zeland na primer user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
16.3.2013 14:14:08   
Gwendolin

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany
Inaku, ne sum osoba koja se mnogu vrzuva za nestata, posebno na mesta na ziveenje, nekolku pati imam menuvano mesto na ziveenje vo tekot na godinite, i sakam promena. I sega bi otisla na drugo mesto da ziveam... Nov Zeland na primer user posted image


Исто. Имам живеено во повеќе градови, студент бев надвор од Македонија и ми недостигаат по малку сите тие места, ама сакам само да ги посетам. И родното местоо ми недостига малку, ама само ради моите и пријателите, а секој пат кога и да отидам, повеќе од 2-3 дена не можам да останам. Не ради што немам време, туку веќе си имам друга дома и тоа е тоа, исто па исто, само некои нови клинци што рече Бетани. Хаха ај па ако заминеме Нов Зеланд ќе се дружиме user posted image user posted image


_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
17.3.2013 10:12:34   
niki
mi nedostiga, nostalgicna sum, najmnogu zaradi toa sto ne mozam pocesto da go posetuvam, mi nedostiga semejstvoto, mi nedostiga nasiot nacin na praznuvanje praznici,
ovde sum ko izguben germanec na pole praznici, nikako da se snajdam koga se, kako se cestita, sto se pravi, ne mi se bliski

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
17.3.2013 11:39:39   
bucko mal
Ajde zeni vie samo resetese da dojdete jas samo tuka ke ve cekamuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany
Inaku, ne sum osoba koja se mnogu vrzuva za nestata, posebno na mesta na ziveenje, nekolku pati imam menuvano mesto na ziveenje vo tekot na godinite, i sakam promena. I sega bi otisla na drugo mesto da ziveam... Nov Zeland na primer user posted image


Исто. Имам живеено во повеќе градови, студент бев надвор од Македонија и ми недостигаат по малку сите тие места, ама сакам само да ги посетам. И родното местоо ми недостига малку, ама само ради моите и пријателите, а секој пат кога и да отидам, повеќе од 2-3 дена не можам да останам. Не ради што немам време, туку веќе си имам друга дома и тоа е тоа, исто па исто, само некои нови клинци што рече Бетани. Хаха ај па ако заминеме Нов Зеланд ќе се дружиме user posted image user posted image



(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
17.3.2013 20:31:09   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Ajde zeni vie samo resetese da dojdete jas samo tuka ke ve cekamuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany
Inaku, ne sum osoba koja se mnogu vrzuva za nestata, posebno na mesta na ziveenje, nekolku pati imam menuvano mesto na ziveenje vo tekot na godinite, i sakam promena. I sega bi otisla na drugo mesto da ziveam... Nov Zeland na primer user posted image


Исто. Имам живеено во повеќе градови, студент бев надвор од Македонија и ми недостигаат по малку сите тие места, ама сакам само да ги посетам. И родното местоо ми недостига малку, ама само ради моите и пријателите, а секој пат кога и да отидам, повеќе од 2-3 дена не можам да останам. Не ради што немам време, туку веќе си имам друга дома и тоа е тоа, исто па исто, само некои нови клинци што рече Бетани. Хаха ај па ако заминеме Нов Зеланд ќе се дружиме user posted image user posted image




Договорено user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
17.3.2013 20:46:05   
Malecka23
mi nedostigaat moite posebno brat mi i nasite sekojdnevni ludorii.Odam tamu na nekolku dena no ne mozam poveke ednostavno sega sum da recam na druga stranica i teram ponataka.Pogolem merak mi pravat koga moite ke dojdat nego jas da otidam ne znam zasto.GEneralno mestoto na ziveenje ama voopsto ne mi nedostiga.I sega koga bi mozela odma bi se preselila vo dr drzava na primer Hrvatska-zaljubena sum vo nea

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
19.3.2013 9:22:31   
vezilka RR
Ми недостига, иако се преселив во туку речи соседната населба. Ми недостига атмосферата и начинот на живот од старата населба. Ми недостика комшиско кфанисување (овде освен со AnnaMolly и пар комшики немам со кој кафе да испијам). Ми фали, да имам се што ми треба на 5 минути од дома. Најмногу ми фали у недела навечер отворена продавница user posted image user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
19.3.2013 9:25:28   
AnnaMolly RR
И мене ми фали мноооогу местото на живеење. Кај нас на Кале немам буквално со никој кафе да пијам, нема млади колку мене, а тие што ми се врснички не излегуваат од дома. Едвај чекам да одиме кај моите на гости, таму е полна улица со деца и со Везилка обавезно се гледаме.
Комшике, Алси работи и во недела навечер, барем порано работеше.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
19.3.2013 9:32:27   
sandriana RR
И јас се преселив на 15 минути од старата дома, ама како да отидов во друг свет,и после 2 години никако да се навикнам на новото маало. На нашата улица има и млади невести user posted image , ама не ми тргнал муабет со нив некако,а и речиси и не се среќаваме. Веројатно заради различниот распоред на обврски. Најсреќна сум кога е убаво времето, па пешки си идеме со Т. кај мајка ми и си уживаме во старото маало.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
19.3.2013 9:38:51   
AnnaMolly RR
Сандриана, следниот викенд јас, ти и везилка една мини дружба правиме кога ќе дојдам кај моите.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
19.3.2013 9:47:09   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Сандриана, следниот викенд јас, ти и везилка една мини дружба правиме кога ќе дојдам кај моите.

Договорено user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
19.3.2013 10:05:56   
miana
Мене не ми фали иако живеам 15-16 км подалеку,секој ден сум во старо маало (тука работам ) а сега кога доаѓам кај мајками се чувствувам како на гости..И она се преели и новава нејзина дома,не ја чувствувам како моја дома..Моја дома си е онаа покрај моите дечиња...Местото не ми неостасува зошто,како што кажав - секој ден сум тука user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
19.3.2013 10:53:35   
AneLav RR
Мене многу ми недостигаат и семејството и градот. Потекнувам од преубава населба која е поголема од градов во кој сега живеам каде што можев да си најдам се во секое време од денот.Овде немам никого ниту пак познавам некого, нема кој да ми дојде на гости ниту пак немам каде ни да одам. Во лето овде е прекрасно ама во зима живи депресии еuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
19.3.2013 11:59:19   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Сандриана, следниот викенд јас, ти и везилка една мини дружба правиме кога ќе дојдам кај моите.

Договорено user posted image



Ма секако дека е договорено..Ние со sandriana се договараме еве веќе подолго време user posted image .

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
19.3.2013 20:33:01   
majka na eva
MAZENA SUM VO ISTOTO MESTO I KADE STO SUM RODENA,taka da ne mozam da kazam deka mi nedostiga.od doma sum oddalecena na samo 15min,ama ponekogas posakuvam da bev mnoguuuuuu mnoguuuuuuu podaleku od doma...a ne znam zostouser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
12.6.2013 8:35:00   
moni teo
ne sum mnogu daleku od nov vo star dojran ama da mi fali mestoto mi fali drustvoto komsiite user posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
15.2.2016 11:35:33   
bucko mal

Koga zaminuvav od Mk. mislev nikogash nema da mi nedostiga. Ama ne bilo taka, vremeto si go pravi svoeto.
Prvite tri godini nisto posebno, nekoja mala kriza ama nisto strasno. Poslednava godina se pocheto me fajka kriza, strasno mi nedostigaat moite. Ustvari mnogu lujge mi falat ama majka I tatko se edni.
Pred edna nedela bevme na rodenden kaj edni ovdeshni prijateli. Itamu se stranci, jas gi gledam I mu vikam na mm lele ke gi ispotepam kolku se licemerni nemozam ni da gi slusam ni da gi gledam. A porano jas bev Prva za zabavi I druzenje.
Se pochustvuvav kako da sum vishok, kako da ne pripajgam tuka nekako chudno. Ustvari jas znam sto mi bese nego dlaboko vo sebe go potiskav - nostalgijauser posted image
Dojdovme doma I normalno razgovarame deka nesum kako sto treba, pochnav da placham kako dete za mama I tato. I taka da ne dolzam gi ubedivme mojte da dojdat kon krajot na godinava. Mislam kamen mi se simna od gradive. Sega celata sum so planovi sto kako ke bide, placham od sreka od taga od se.
I vetuvam deka nikogas veke nema da dozvolam tolku dolgo vreme da ne dojdam Mk. dodeka roditelie mi se zivi.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
15.2.2016 11:53:01   
AneLav RR
Мене многу ми недостига посебно во зима. Во зима овде градот се празни и се е некако споро мртво без живост. Затоа зимно време практикувам почесто да си одам кај моите во Ск.Меѓутоа лето е супер, плажа езеро задвиженост луѓе од секаде. Кажав на местото на живеење, а ако ме прашате дали ми недостасуваат моите роднини, пријатели и семејство , можам да ви кажам да ептен многу.user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали ви недостига местото на живеење?
15.2.2016 12:06:38   
kapina
pa zatoa jas si ostanav vo strumica

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?