|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Гледање во очите на соговорникот
21.5.2010 15:10:53   
niki
Ова до ден денешен ми се нема случено.
Бев на разговор за работа. Работодавецот, господин во години (сигурно имаше над 55, можеби и далеку повеќе) за цело време дур бев таму, ниту еднаш не ме погледна во очи. Дур зборуваше, дур ме слушаше, цело време седеше некако наведнат, се некако главата ја вртеше натаму, наваму, ама еден момент немаше да седна исправено со дигната глава да ме погледене. И си заминав со главен впечаток дека воопшто не ме виде, ко да бев џабе таму. Воопшто не очекував такво нешто, не од некој кој нуди работа и би требало својот бизнис да ти го остави во раце, кога прв пат те гледа и наместо да те оценува и проценува тојuser posted image ...........?!?!?

Сте имале вакво искуство?
Ги гледате ли во очи своите соговорници?
Што со оние кои вас не ве гледаат во очи?


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Гледање во очите на соговорникот
21.5.2010 15:20:23   
Палешка РР
И мене ме нервира ако воопшто не ме погледне, како да не сум битна user posted image А пак ако некој долго ме гледа во очи, го вртам погледот...крајот не ми се најдува user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Гледање во очите на соговорникот
21.5.2010 15:30:34   
niki
И јас несакам постојано некој да ме гледа во очи, го вртам погледот тогаш, но ич да не ме погледне, па немам чумаuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Гледање во очите на соговорникот
21.5.2010 15:37:28   
melody
Mene mi se ima sluceno ova so eden Grk menadzer na hotel.Dogovor bese da nastapuvam tamu i taa vecer toj dojde da me slusa normalno mene i mojot kolega,a pak menadzerot za zabava zaboravil od kade sme po poteklo pa koga dojde vreme na krajot od vecerta da napravime muabet da gi precizirame denovite za nastap ovoj prasuva od kade se muzicarite,a drugiov mu odgovara od Svajcarija.A be od kaj ja najde zemjava neznam i sega nie dvajcava kolegata i jas go slusame muabetov i ko popareni,ama Makedonce ko Makedonce patriota nevidena odma ne bre nie od Makedonija sme.I Grkov samo od kadeeeee i nie pak MAKEDONIJA.Vide nevide nemase kade (da bese do nego izgleda nemase da svirime ha ha)ama covekov dodeka se dogovaravme ne ne pogledna vo oci pa i ponataka izbegnuvase mnogu mnogu da razgovara ,a razgovarase od sto morase i zatoa sto se svaljercini nevideni ,a grdi se mnoguuuu samo taka od vreme na vreme me poglednuvase i toa samo meneuser posted image  

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Гледање во очите на соговорникот
21.5.2010 15:45:53   
niki
Ма овој не ме гледаше и пред да ме праша од каде сум, од сам почеток, откако се појави, па до крај, незнам што му беше макатаuser posted image А јас веднаш си кажувам од каде сум, точно и прецизно, без заобиколување, досега не сум имала проблем, освен што некои се љубопитни па уште на прво среќавање го решаваме Македонско-Грчкото прашање околу иметоuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Гледање во очите на соговорникот
21.5.2010 15:55:22   
melody
E toa zavisi vo koj del si od Grcija i koj kolku e patriot i od ednata i od drugata stranauser posted image Koj znae moze nesto imal problem so ocite pa ne te gledaluser posted image .Sala na strana ima sekakvi luge i nikogas neznaes na kogo i kako ke naletas.Samo sto e makata pogolema za tie sto baraat rabota zatoa sto se trudat na sekakov mozen nacin da ostavat vpecatok i doagaat polni nadez deka ke im uspee seto toa i koga toa ne e zabelezano od stranata na rabotodavecot navistina e razocaruvacki.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Гледање во очите на соговорникот
21.5.2010 22:04:51   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Сте имале вакво искуство?
Ги гледате ли во очи своите соговорници?
Што со оние кои вас не ве гледаат во очи?



Навистина чудно Ники. Посебно тоа што ова било случај со интервју. Не ми се случило вакво нешто досега. Личноста која не гледа во соговорникот додека зборува делува незаинтересирано, себеси се прикажува како несериозна, неодговорна личност.
Мене за време на интервју кое го вршеа 3 типки постари од мене ми се случи нешто слично. Поставуваа прашања, т.е. 1 од нив, јас одговарав, а останатите 2 се смееја user posted image Не знам што им беше смешно. Најверојатно тоа што бев водена, врнеше снег тој ден, пред да влезам паднав, па бев зацрвенета од студот. Потоа не ми се јавија (не само мене, и на друга кандидатка за работното место, моја колешка и пријателка), но не ни очекував од такви лица после тоа, и да ми понудеа работа немаше да прифатам. Едноставно некои луѓе не знаат за бон-тон. Со нивното однесување делуваат смешно, незрело и простачки.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Гледање во очите на соговорникот
7.3.2013 15:44:32   
Mihaela 2010
Koga jas zboruvam ili koga mi zboruvaat ,gi gledam vo oci no ne postojano,za sekund mozam da svrtam glava ,levo,deno ili nadolu,da razbijam monotonija,no iskreno mnogu mi smeta koga nekoj postojano ne trga oci od mene,mi stanuva neprijatno

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Гледање во очите на соговорникот
30.11.2014 19:40:18   
caciana
Nikogas ne go gledam sogovornikot vo oci...zosto me faka trema i zaboravam do kaj sum so muabetot hahaha user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Гледање во очите на соговорникот
30.11.2014 19:42:38   
scared RR
Најчесто го гледам соговорникот во очи, ама ако станува збор за некое презгодно машко е тогаш нема гледање user posted image user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Гледање во очите на соговорникот
30.11.2014 19:42:57   
blond
Najcesto gledam vo oci. Negledanjeto vo oci najcesto me asocira deka sogovornikot me laze (ako tojs to mi zbori ne me gleda vo oci).

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?