|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Внатрешна нервоза
17.6.2009 22:44:23   
Еца
Дали ви се случило без причина да чувствувате некаква нервоза и да имате желба само да се извикате и да ви помине?user posted image Нешто денот не ми е баш погоден, ниту со некој сум се скарала, ниту сум се изнервирала, а цел ден вријам и без причина сум депресивна, ми се плаче, ми се смее, мислам ја осеќам таа внатрешна нервоза и баш сега се размислувам дали сум единствена што понекогаш вака се чувствувам или сепак во прашање се хормоните

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Внатрешна нервоза
17.6.2009 23:31:01   
Iva
Не се замарај, дефинитивно се хормони. Јас бев иста, поготово последните месеци. Час се user posted image , час user posted image .  На моменти не можев да се поднесам себеси. Ајде уште малку издржи. 

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Внатрешна нервоза
18.6.2009 8:27:14   
mami
ако случајно си заборавила мадам, трудна сиuser posted image user posted image имаш дисбаланс на хормонитеuser posted image user posted image user posted image ке ти помине не се секирај уште еден месецuser posted image user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Внатрешна нервоза
18.6.2009 9:11:53   
Aleksandra
I mene mi se slucilo toa kako sto i se slucuva na Elena , a ne sum trudna. Jas imam resenie edno celo 100 gr. cokolado i se pominuvauser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Внатрешна нервоза
20.6.2009 23:04:48   
denicka
e sega momentalno me utepuva taaa vnatresna NERVOZAAAAAAAA!!! edvaj cekaam da pominat tie 2 nedeli uf user posted image    ama posleeeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Внатрешна нервоза
21.6.2009 0:07:36   
Боцко
ако можат и машките така да се чувствуваат, а мислам дека можат, мене ми отсекогаш ми поминувало ако седнам во кола, пуштам гласна музика и возам до наплатна рампа петровец најбрзо што можам.user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Внатрешна нервоза
21.6.2009 7:43:34   
Еца
user posted image Боцко а тие што не знаат да возат?(како мене на примерuser posted image ) Ништо ми останува рецептот на Александра, 100 грама чоколадо user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Внатрешна нервоза
21.6.2009 9:35:16   
mami
Еленке ти го имаш кејот на Вардар за таа намена...оди прошетај малку, мене прошетка на чист воздух секогаш ми помага...
Деничка не се нервирај, само опуштено и ке видиш колку брзо ке помине...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Внатрешна нервоза
2.10.2009 11:08:42   
mother 29
ете денес е тој ден.од сабајле без причина срцето ке ми излета ,имам трема,како да треба да полагам или да одам на долг пат,се некако како во исчекување!

дали ви се има случено!решение?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Внатрешна нервоза
2.10.2009 11:13:48   
profesorica
Па и мене ми се има случено да имам некоја трема ама обично кога треба да одам на интервју, кога треба да имам час или кога треба да одам на некое место каде што знам дека ќе има полно уважени луѓе кои ќе ме гледаат.

решение...хм,прави го она што те расположува, сигурно има нештоuser posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Внатрешна нервоза
2.10.2009 11:16:29   
mother 29
кога ке проработи тоа чулото за лоши работи(кога чуствуваме дека нешто лошо ке се случи)...и по малку ме фака страв..ете така ми е..


пу пу пу скраја билоuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Внатрешна нервоза
2.10.2009 16:17:14   
big_mama817
и јас се цувствувам некако user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Внатрешна нервоза
15.12.2009 11:25:07   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

имам трема,како да треба да полагам или да одам на долг пат,се некако како во исчекување!

дали ви се има случено!решение?


их, мене знае да ме фати некое такво чувство и да ме држи и по неколку дена..и тогаш ептен грозно сер чувствувам, се си мислам секој момент нешто лошо ќе се случи..решение нема, чекаш та ти пројде...единствено може да помогне дружба и разговор со блиските..

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Внатрешна нервоза
22.1.2010 16:13:59   
arh_diz
Na mene mi se ima slucuvano porano. No otkako zabremeniv kako se da iscezna nekako mnogu sum posmirena . Mada kaj sto odev na girudoterapija mi napomenaa deka posle terapijata ke se custvuvam posmireno . I navistina e taka

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Внатрешна нервоза
22.1.2010 16:24:16   
Bogdancanka
их, мене знае да ме фати некое такво чувство и да ме држи и по неколку дена..и тогаш ептен грозно сер чувствувам, се си мислам секој момент нешто лошо ќе се случи..решение нема, чекаш та ти пројде...единствено може да помогне дружба и разговор со блиските..


исто ми се случува и мене али и многу често ми се случува по таквото лошо чуство и нешто лошо да се случиuser posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Внатрешна нервоза
22.1.2010 16:27:02   
ivaelena
I jas mislam deka i cokoladoto, a i prosetkite na svez vozduh pomagaat za izlez od navedenata situacija. 

_____________________________

Животот е она што ни се случува, додека ние кроиме планови.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Внатрешна нервоза
24.1.2010 16:23:11   
denicka
za mene e podobro da ostanam vo nekoja zatvorena prostorija, sama, i da si se isplacam. i posle sum kako nova. ako sum so luge site ke gi zarazam ili ke se razvikam na nekogo bez pricina. kako denes na primer na svekormi, iako imase pricina. dodusa toj SEKOGAS  me nervira user posted image .
ama kako i da e sega veke mi pominuva po malku. sreka ne placev, izdrzav.user posted image do vecer ke bidam kako nova user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот ivaelena)
Непосредна врска до пораките: 17
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?