|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ветувам дека во 2010...
29.12.2009 12:48:38   
BEBICA
Некои итражувања, покажале дека кога нешто ветувате, и тоа ако го кажете на глас, на некоја друга особа,тогаш чувствувате некоја должност за тоа и да го исполните.

Па затоа ајде сите ние да ветиме нешто што би сме сакале да ни се исполни во 2010 година, па наредната година ова време да видиме колку сме и оствариле.

Еве јас прва ке почнам:

Јас ветувам дека следнава година, ќе ослабнам усте 5 кг кои мене ми сметаат иако другите велат дека сум супер.
И исто така ветувам дека нареднава година, ќе почнам да работам.Иако ова не е ветување туку едвај чекам да го исполнам.

Сега сте вие на ред!



_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ветувам дека во 2010...
29.12.2009 13:20:40   
profesorica
ветувам дека ќе си најдам подобра и поплатена работа по струка, освен часовите нели.

нема да се нервирам толку, ќе бидам потолерантна и уште поорганизирана.




_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ветувам дека во 2010...
29.12.2009 13:23:51   
tereza
јас ветувам дека во 2010 ќе си ги надополнам килограмите и дека ќе  си дојдам до мојата идеална тежина од 58кг,и ќе си најдам пристојна работа по секоја ценаuser posted image user posted image user posted image ова за работата навистина морам да си го реализирам во оваа нова година,ми треба,кога работам се чувствувам корисно и исполнето  

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ветувам дека во 2010...
29.12.2009 14:33:03   
zami
Vetuvam deka ke bidam po tolerantna i po trpeliva osobeno kon domasnite, deka poveke ke si igram so sin mi i deka pomalku ke trosam pari, i deka ke porabotam na ispolnuvanje na planot za 2010.
I vetuvam deka ako mi se ispolni novogodisnata zelba seriozno ke porabotam na vtoro dete.

_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ветувам дека во 2010...
29.12.2009 14:41:16   
melody
Vetuvam vo 2010 ke si ja vratam najprvo rabotata i se nadevam deka ke ostanam da ziveam barem uste ova leto vo antalya za da mozam da nastapuvam vo nekoj od hotelite ovde ,a pritoa kerka mi da ne si ja zapostavam,a isto taka i maz mi.user posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ветувам дека во 2010...
29.12.2009 14:41:55   
Bile
vetuvam deka pomalku ke se nerviram
isto vetuvam deka ke bidam golem optimist i ke gledam od posvetlata strana na zivotot i vetuvam deka ke drzam dietauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ветувам дека во 2010...
29.12.2009 14:52:58   
Bitolcanka
Ветувам дека во оваа следна 2010:

1. Ќе магистрирам.
2. Ќе се вработам во дејност од мојата област.
3. Ќе ослабам 5-6 кг, да дојдам до 54-5.
4. Ќе стапак во брак.

Мислам, т.е. сигурна сум дека сите желби ќе ми се остварат, зашто сите се започнати, планирани од пред некое време user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ветувам дека во 2010...
29.12.2009 14:54:28   
arh_diz
vetuvam deka ke bidam potolerantna, nema da bidam nervozna i nema da skokam pred da recam op user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ветувам дека во 2010...
29.12.2009 14:58:18   
caci20
Ветувам дека 2010 година ке најдам подобра работа, затоа што оваа ме измачува и дека нема да се нервирам

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ветувам дека во 2010...
9.1.2010 15:37:51   
Anushka
дека ќе бидам подобар човек.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ветувам дека во 2010...
9.1.2010 15:41:19   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

дека ќе бидам подобар човек.


Потпис..и дека ке јадам повеке, ке се грижам уште повеке за своето здравје, ке ширам позитивна енергија и ке делам безусловна љубов на сите што ми се драги...и на тие кои и не ми се...да го надминам нетрпението и да го пополнам со љубов!!!а да и на тие што им треба помош секогаш да им се најдам

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ветувам дека во 2010...
9.1.2010 15:43:37   
Jasna
Ветувам дека ќе бидам подобар човек ,дека ќе им посветам поголемо внимание на пријателите и дека ќе ослабам....user posted image (е за ова последното ќе се помачам)

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ветувам дека во 2010...
9.1.2010 17:46:18   
biljanaM
Ветувам дека ке бидам помалку мрзелива.....и нема да каснам на работа....user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Jasna)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ветувам дека во 2010...
11.1.2010 0:52:21   
Bogdancanka
ветувам дека ќе бидам многу позитивна(не дека не сум)али ќе се трудам што можам повеќе,нервозите ќе ги избегнувам,и ќе направам се за да добијам едноuser posted image оваа 2010user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ветувам дека во 2010...
30.1.2010 15:17:23   
majka 79
vetuvam deka ovaa godina ke bidam pohrabra , ke pocnam da vozam kola i ke bidam super mamicka.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ветувам дека во 2010...
30.1.2010 15:25:03   
nutelizza
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

vetuvam deka ovaa godina ke bidam pohrabra , ke pocnam da vozam kola i ke bidam super mamicka.



user posted image user posted image user posted image ова ко ја да сум го пишувала, исто

Ајде мајка нели ке се отвараше тема и мене ми треба подршка да седнам да возам

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Ветувам дека во 2010...
30.1.2010 15:27:33   
vezilka RR
ех, и јас ќе се пишам во групата веднаш ..)

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Ветувам дека во 2010...
30.1.2010 15:35:18   
majka 79
trba da otvorime tema "kako da go pobedime stravot i da sednime zad volan"

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Ветувам дека во 2010...
30.1.2010 15:37:15   
nutelizza
Покрај 2 коли дома и возачка јас уште викам некој да ме вози или си фаќам такси ако не е топло  пешачамuser posted image

За срамотаааа, ама пусти стравuser posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Ветувам дека во 2010...
30.1.2010 15:42:51   
arh_diz
нема од што да се плашите . После неколку часа возење сами ке си речете дека нетребало така

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 20
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?