|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Веруваш ли во мама?
25.8.2009 8:07:08   
profesorica

Едно утро, после доброто спиење се будат близнаците во мајчината утроба. Растегнувајќи се и судирајќи се во тесната околина започнуваат препирка околу тоа дали постои или не постои живот после раѓањето...

- Ама ајде? Немој да ме зезаш дека веруваш во живот после раѓањето?

- Паа, хм...Сигурно дека постои нешто после раѓањето. Можда сме сега тука за да се припремиме за тоа?

- Е баш си блесав! Живот после раѓање? Тоа нема никаква смисла. Како тоа воопшто би изгледало?

- Не знам...Би сакал да има многу светло! И пространство - а не вака тесно како тука. Можда би можеле да трчаме? Би било забавно кога би можеле да јадеме со својата уста.

- Ти си луд! Да можеш да одиш и да јадеш со својата уста е невозможно! Да не е така, тогаш не би имале папочна врвца. Ама ја имаме. Ти велам, раѓањето е крај!

- Не верувам. Сугурно ќе се случи нешто добро. Нешто сосема поинакво од начинот на кој сега живееме. Нешто што дури и не можеме да го замислиме.

- Ти стварно си полудел. Никој жив не се вратил од таму! Тоа значи дека раѓањето е крај на светот. Освен тоа, што е животот - ако не лулкањето во топлата, тесна, мека и мрачна околина?

- Не знам. Можда ќе излеземе надвор и ќе ја запознаеме мама. А таа ќе се грижи за нас. Ќе не нишка, ќе не храни, ќе не мази...

- Мама?!? Не ми се верува! Ти веруваш во Мама?! Добро, по твое каде би била таа Мама?

- Не знам. Можда насекаде околу нас? Можда благодарејќи и на нејзе ние сме живи? Можда без неа не би можеле ни да разменуваме мисли? Мислам дека без неа ние воопшто не би постоеле...

- Ама ајде! Си ја видел ти некогаш таа Мама? Јас не сум. Затоа е потполно јеасно дека таа не постои.

- Да, можно е и да не постои. Ама понекогаш, кога сме скроз мирни, ја слушам како ни пее и го допира нашиот свет. Знаеш мислам дека после раѓањето започнува вистинската забава...

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Веруваш ли во мама?
25.8.2009 8:35:04   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image колку добар текст..вака за рано наутро, екстраuser posted image user posted image user posted image user posted image си замислив јас и други работи како резултат на текстов хахахах, леле многу е добар, секоја чест, навистинаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Веруваш ли во мама?
25.8.2009 9:53:47   
mimicka
user posted image user posted image user posted image прекрасно 

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Веруваш ли во мама?
25.8.2009 10:00:50   
arh_diz
Super e user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Веруваш ли во мама?
25.8.2009 10:06:04   
penelopa
Ooooo kakov ubav tekstuser posted image user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Веруваш ли во мама?
26.8.2009 3:52:29   
Еца
user posted image Одличен текстuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Веруваш ли во мама?
29.8.2009 19:49:42   
milijana
Кој го напишал ова???

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Веруваш ли во мама?
19.5.2010 21:49:50   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica


Едно утро, после доброто спиење се будат близнаците во мајчината утроба. Растегнувајќи се и судирајќи се во тесната околина започнуваат препирка околу тоа дали постои или не постои живот после раѓањето...

- Ама ајде? Немој да ме зезаш дека веруваш во живот после раѓањето?

- Паа, хм...Сигурно дека постои нешто после раѓањето. Можда сме сега тука за да се припремиме за тоа?

- Е баш си блесав! Живот после раѓање? Тоа нема никаква смисла. Како тоа воопшто би изгледало?

- Не знам...Би сакал да има многу светло! И пространство - а не вака тесно како тука. Можда би можеле да трчаме? Би било забавно кога би можеле да јадеме со својата уста.

- Ти си луд! Да можеш да одиш и да јадеш со својата уста е невозможно! Да не е така, тогаш не би имале папочна врвца. Ама ја имаме. Ти велам, раѓањето е крај!

- Не верувам. Сугурно ќе се случи нешто добро. Нешто сосема поинакво од начинот на кој сега живееме. Нешто што дури и не можеме да го замислиме.

- Ти стварно си полудел. Никој жив не се вратил од таму! Тоа значи дека раѓањето е крај на светот. Освен тоа, што е животот - ако не лулкањето во топлата, тесна, мека и мрачна околина?

- Не знам. Можда ќе излеземе надвор и ќе ја запознаеме мама. А таа ќе се грижи за нас. Ќе не нишка, ќе не храни, ќе не мази...

- Мама?!? Не ми се верува! Ти веруваш во Мама?! Добро, по твое каде би била таа Мама?

- Не знам. Можда насекаде околу нас? Можда благодарејќи и на нејзе ние сме живи? Можда без неа не би можеле ни да разменуваме мисли? Мислам дека без неа ние воопшто не би постоеле...

- Ама ајде! Си ја видел ти некогаш таа Мама? Јас не сум. Затоа е потполно јеасно дека таа не постои.

- Да, можно е и да не постои. Ама понекогаш, кога сме скроз мирни, ја слушам како ни пее и го допира нашиот свет. Знаеш мислам дека после раѓањето започнува вистинската забава...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Rossana -- 19.5.2010 21:50:16 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Веруваш ли во мама?
17.11.2010 17:37:45   
anebebe
user posted image user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Веруваш ли во мама?
18.11.2010 11:21:38   
majka 79
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Веруваш ли во мама?
18.11.2010 18:08:10   
*miki mami*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?