|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Веренички прстен
9.10.2009 9:00:35   
profesorica
Имаме разговарано околу тоа како ве запросил сопругот па ме интересира каков е вашиот веренички прстен, дали е она што сте посакувале секогаш кога ќе сте застанеле покрај некоја златара или можеби е уникатен?

< Поракaта ја уредил profesorica -- 9.10.2009 9:03:24 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Веренички прстен
9.10.2009 9:02:58   
profesorica
слободно прикачувајте и фотографии.Јас само што се верив и пратив слика од прстенот по нет на старосватицата и само да ја најдам таа слика па ќе ви го покажам а ако не секогаш можам да го сликам, многу ми се допаѓа.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Веренички прстен
9.10.2009 9:08:07   
ostoun
Na veridbata koja bese klasicna imav prsten megutoa togas tatko mu me barase od moite roditeli, a 1 mesec pred svadbataneocekuvano me "pobara " so drug prsten iako ne sum ljubitel na zlato pa ne si ja nosam duri ni burmata

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Веренички прстен
9.10.2009 9:09:45   
ripce
Златен е (иако не сакам многу злато, може бело) со срце и циркони врз него. Пристојна цена е околу 4000 денари , пошто за денот на свадбата добив огрлица, обетки и брош од Сваровски и + венчалните прстени, а јас не сум баш за фрлање пари по накит од причина што го не носам често. 

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Веренички прстен
9.10.2009 9:10:35   
mami
ете го мојот, само што е од бело злато..ич не го сакам жолтото и мм го знае тоа...претходно носев само некои пластични прстени а сега само бурмата и вереничкиот. си таксав уште еден убав прстен ама здравје кога ке бидеме во подобра ситуација ке си го купам

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 23:42:05 >

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Веренички прстен
9.10.2009 9:16:28   
profesorica
Остоун кај мене беше обратно, прво ме запроси со вереничкиот па потоа беа кај мене неговите и ја официјализиравме веридбата и тогаш ми донесоа комбинација од жолто и бело злато во комплет-огрлица, обетки, прстен и алка кои ги носев и на свадбата.Љубител сум на комбинација од жолто и бело злато со циркони,Ден денес ги носам вереничкиот прстен, бурмата, прстенот од веридбата и уште 2 што ми ги има подарено мм за годишници.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Веренички прстен
9.4.2010 12:31:33   
elle
ова е неверојатно но навистина е така user posted image user posted image user posted image пацувче

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Веренички прстен
9.4.2010 13:37:15   
nadica
навистина е невозможно да ги раздвоиш
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за пацувце

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Веренички прстен
9.4.2010 13:51:06   
big_mama817
многу интересантно и вистинито

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Веренички прстен
10.4.2010 11:58:28   
BILE.F
Еве го мојот веренички прстен! Комбинација од бело, жолто злато со циркони.Обожавам циркони. И мојот е од Altinbas

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 23:43:17 >


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Веренички прстен
10.4.2010 12:08:45   
Leonida
user posted image
Ова е мојот. user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Веренички прстен
11.4.2010 0:55:17   
Maca25
јас имам ист како на адријана. го носам заедно со бурмата. еден златар ми кажа дека вереничкиот прстен се става над бурмата за да го штити бракот. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Веренички прстен
11.4.2010 1:06:10   
Боцко
жм ретко носи прстени. сум и подарувал и ќе и подарувам и понатаму. но бурми немамеuser posted image
тогаш не ни беше тоа толку важно поради низа околности, а и свадбата сами си ја плативме и сами се подготвивме за неа. оттогаш остана тоа така. можеби би требало на следната годишница да се размениме?

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Веренички прстен
2.1.2011 23:53:42   
Natuska85
Еве го мојот веренички прстен кој си го добив во Венеција на гондолаuser posted image

user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Веренички прстен
3.1.2012 20:15:17   
Melanija RR
Некако кога го сликам вереничкиот прстен не излегува убаво има одблесок.Каков сакам му покажав,а и еден ден си отидов во истата златара,,Мице,, ГТЦ 1 кат и си пробав бројчеuser posted image и му реков на мм број 14 user posted image и да не биде многу голем каменот.Како за инат земал баш таков и најголем што имало во моментот.Во таа златара барем јас не сум видела два исти прстена па така и е уникатен и убаво го плати user posted image (100евриќи)

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Веренички прстен
4.1.2012 9:27:50   
Winit
Verenickiot prsten mi e od belo zlato so sin Topaz...i isto bese malku poskap okolu 250 EUR. Ama definitivno najubav prsten sto gi imam do sega!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Веренички прстен
4.1.2012 10:38:04   
kikicka
Мојот незнам колку е платен едноставен е со мал дијамант и е од бело злато,тојсакаше некој со плав камен незнам што а јас му реков едноставен и било каков да е да ме препознае во прстенот user posted image ми бешемнг гооолем ама набрзо ми се здебелија рацете и сега ми етаааман.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Winit)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Веренички прстен
4.1.2012 10:55:12   
Ikana
Mojot e mnogu originalen ne sum videla tuka takov prsten, ama dobro jas ne set_am po zlatari cesto. Maz mi mi go donese od London, belo zlato so dijamanti. Vo prodavnicata mu kazale deka za prstenot da se napravi bile potrebni 4 meseci i e dosta skap. So ogled na toa deka ne nosime burmi i dvajcata, niti pak sme nekoi svadbadzii ( ne pravevme svadba) prstenot e edinstveniot luksuz koj go opravduvam, bidejki ostanuva i za narednata generacija.
A dali znaete vsusnost zosto na snaata ( nevestata) sekogas i se kupuva nakit za svadba od strana na roditelite na mazot?
Bidejki semejnoto zlato sekogas se dava na kerkata, ili na sinot ako nemaat kerka, demek da ostanel vo familijata, bidejki za snaata toj nakit nema sentimentalna vrednost, a za kerkata da i ke go prenesuva i cuva vo familijata.
Ova go doznav pred nekoj den user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 4.1.2012 10:59:30 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Веренички прстен
15.5.2014 13:10:14   
Mila mamicka
Познавајќи го мм, секогаш се плашев дека нема да ми одбере веренички прстен каков што сакам јас и дека ќе ми биде срам да го покажувам. Меѓутоа, ептен пријатно се изнанадив од прстенот што го одбрал (заедно со мајка му). Значи поубав прстен и да сум сакала, немало да добијам. Со огромна гордост го покажував на сите и не ми се веруваше дека толку многу ми го погодил вкусот. Прстенот е од жолто злато, и целиот е со кристали одозгора. Па богами, и скапо го платил (околу 200 евра).

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Веренички прстен
2.12.2014 0:17:43   
scared RR
Вереничкиот прстен ми е од жолто злато со камче на средината , така поголемко. Многу ми се свиѓа, баш по ќеиф ми е user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Веренички прстен
2.12.2014 2:15:53   
caciana
Mojot verenicki prsten go zamislvam vaka i sakam da bide vakov!
user posted image
Ne sakam cirkon...nekako mi e klise heheh sakam da bide FOREVER !!Mislam toa si go znae i mojot decko pa sea ako planira toj da go bira bez da znam jas...znae sto da odberi user posted image user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 21
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?