|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вашето незаборавно пијанство
6.1.2012 23:08:08   
Палешка РР
Мислам дека не постои жена, девојка, а посебно не маж, кој барем еднаш во животот не бил под дејство на алкохол. Така поднапиени, развеселени, сте имале поголеми шанси да направите некаква лудост, или да истресете глупост во друштвото.

Дали имате незаборавно пијанство?
Ајде малку да се насмееме на случките кои ги паметиме, а и на оние кои други ни ги раскажале user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Вашето незаборавно пијанство
6.1.2012 23:44:33   
Тања РР
Jaс сум зихераш, никогаш во животот не сум се направила „летва“ само затоа што ми било страв да не завршам на гликоза. Се сеќавам дека во средно се запивавме со цимерките но баш таа помисла „што би било доколку претерам па мора да ме носат во болница“ме инхибираше.  Подзаматена сум била повеќе пати и тогаш обично станувам преискрена и претажна. Ужас!user posted image user posted image user posted image
Сега кога ќе подразмислам, дури ми е криво што немам некоја алкохолизирана приказна за раскажување, џабе сум си ја потрошила младостаuser posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Вашето незаборавно пијанство
7.1.2012 0:06:52   
AnnaMolly RR
Јас кога бев на одмор со друштво, мислам дека бевме 2 година средно. Бевме во Крани на одмор и кој бил таму знае колку е далеку плажата од камповите. Пиевме на плажа, ама дрво се направивме. Тоа беше првата вечер откако стигнавме на одмор. Со себе ги носев сите пари што ми ги дадоа од дома.
Значи, пиевме на плажата. Следно што се сеќавам е дека се будам во кревет, а облечена во пижами. Јас и една другарка СИТЕ пари сме ги изгубиле, а таа и плус мобилниот. Другата другарка ме преоблекла во пижами и ме легнала да спијам.

Ова само тогаш ми се има случено, а затоа од тогаш наваму не пијам бело вино user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Вашето незаборавно пијанство
7.1.2012 10:08:56   
Melanija RR
За мене тоа е непозната состојба user posted image . Не дека не сум пиеле,напротив имам во секое време кондиција за пиење 4-5 чаши ама никогаш пијана.Како?Кога чуствувам дека ми е доста веќе неможам да пијам односно неможам ни голтка да голтнам.Сите ми се чудат како пијам а не сум пијата user posted image секогаш со чаша и пак ништо.Сепак се должи тоа на искуство и точно пиење во средношколските денови user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вашето незаборавно пијанство
7.1.2012 18:09:48   
Annet
auuuu strasna rabota;-))))))))))))))))
na edna nova godina bev 3ta godina sredno....ama prv pat da pijam zestoko,lelee od 2-3 caski konjak se opiv...auuu ama ne sto se opiv tuku i se utepav od povrakanje,poveke ne mi tekna da pijam zolt pijalok alkoholen;-))))
ke si go pametam zasekogas,detska rabota;-)

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вашето незаборавно пијанство
7.1.2012 18:51:40   
rina13
hahah na ovaa tema mozam 5 toma da napisamuser posted image user posted image user posted image sto bi se reklo izdrzuvam dosta alcohol podobro od maskouser posted image trening i geni se u prasanjeuser posted image user posted image sum bila pijana ama da izgubam svest nikogas record mi se 9 konjaci i 12 kamikazi(odelno ne u ista vecer)a sto se desavalo pa cirkuz,da povrakjam u wc a drugarka mi do mene  se slika li se slika so mob sednata  na solja,da se uspieme so niv u taksi mesto pizami da oblecam alista od majka mi,..ama drugarka mi e hit ona ima zaspano do vlezna vrata na plocki ne stignala do krevetuser posted image user posted image user posted image toa e mladost ludost mi falat ponekogas tie vreminja

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вашето незаборавно пијанство
7.1.2012 18:54:31   
temjana
хеххее можам книга во три тома да напишамuser posted image Првото пијанство на 6 години, на другарка ми татко и беше колекционер на алкохол во мали шишенца и им стоееја во регалот. Мајка ми и мајка и изгегоа по работа и ние сами останавме, кога ѓи подбравме прво тие ликерчињата блашки после се што ни падна под ракаuser posted image Се сеќавам другарка ми имаше еден мал грамофон и една плоча со некои кумановски безобразни песни меѓу кои и зајко кукурајко да му јадеш к... user posted image Двете пијани ја пееме на цел глас играме на зајко кукурајкоuser posted image user posted image кога се прибраа мајките ние веќе бевме мортуси со температура и башка јас сипаници закачив, кутри жени немаа појма што ни е додека сестра ми тужи баба не им кажа цитирам "Остајте ги идиотки се начукаа, нека патат", никогаш нема да и простам што не истужакаuser posted image После тоа уште два три пати така полошо ама во суштина сум многу смешна и ептен позитивна, најлошото е што многу играм без да се устручавам околу моите танчерски (не)способностиuser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Вашето незаборавно пијанство
7.1.2012 19:04:55   
rina13
user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

После тоа уште два три пати така полошо ама во суштина сум многу смешна и ептен позитивна, најлошото е што многу играм без да се устручавам околу моите танчерски (не)способностиuser posted image

:):)ova ko jas da se citam opasni potezi pagjaat togas,so  e najtragicno se osekjam ko lima u dancing  with  the starsuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Вашето незаборавно пијанство
7.1.2012 19:36:04   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13

user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

После тоа уште два три пати така полошо ама во суштина сум многу смешна и ептен позитивна, најлошото е што многу играм без да се устручавам околу моите танчерски (не)способностиuser posted image

:):)ova ko jas da se citam opasni potezi pagjaat togas,so  e najtragicno se osekjam ko lima u dancing  with  the starsuser posted image user posted image user posted image



Рина јас предлагам да излеземе некоја вечер и да си ги измериме силите и на двете полињаuser posted image user posted image Ќе не раскажуваат по градов барем 3-4 години user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Вашето незаборавно пијанство
8.1.2012 8:18:43   
mama26
ooo hahaha daaa...i toa so mm si bev abe od stol nemozev da stanam a tolku vo vc mi se odese user posted image

uzo piev se sekavam i do 6 casi broev posle nemozev da brojam otupev taka da neznam ni jas kolku ispiv i kako mozev do tolkuuser posted image

ama ljubov toa euser posted image ednas bese i tolku..inaku ne sum alkoholicaruser posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Вашето незаборавно пијанство
8.1.2012 8:22:58   
kikicka
user posted image user posted image има многуали најнајми екогаке станев утрото и таква се удараму глава когакемитекнена некоја работа што сум јанаправила иликажала и којзнае како сум играла и .....Немамзборови сега баш инемамнекое пијанство али пред тоа ......амауглавно умнабев само што на ите кажував што мислам ...нели де пијаниот вистината ја кажуваuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Вашето незаборавно пијанство
8.1.2012 9:11:28   
Pepelaska *
Се пијаници тукаuser posted image ,и јас се имам повеќепати напиено ама најјако ми беше кога бевме на семинар во Охрид во студенсткиот дом.Правеа журка комшиите над нас и ајде јас со цимерките и сестра ми поканети отидовме ама толку бев уморна дента и рано станата, не се сеќавам колку испив само знам дека беше вотка.Знам дека отидов до нашата соба до вц и тоа е се што памтам.По некое време ме тресе цимерката ајде станувај и се пукнува од смеење јас грешна сум заспала на шоља, тие ме барале насекаде собата сум си ја заклучила одвај ме нашле, бруки.
Второ , цимерката правеше роденден кога бевме студенти во Битола и се собравме друштво така мене требаше да ми дојде и реков нема шанси да пијам ама ајде реков една чаша, ај две.После дојде еден другар на цимерката( љубов на прв поглед) и се запивме со него може испивме 4 л вино црвено. После тоа знаете што следуваше да не објаснувамuser posted image започна една афера која ми е многу жал што заврши. user posted image
Има уште ама не ми текнува

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Вашето незаборавно пијанство
8.1.2012 17:34:22   
Палешка РР
Не може да се нарече пијанство, а можеби и може за ваков антиалкохолочар user posted image

Најмногу што сум испила се две вотка џус и знам дека многу се смеев и шантрав додека си одевме со мм дома. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Вашето незаборавно пијанство
15.1.2012 1:36:48   
mamicka87
najjako pijanstvo mi bilo vo b2 posle rabota(vo kafic) broev do 7 vodka,sledno sto znam e deka 2 saati nemozev da ja pogodam klucalkata od vleznata vrata,i da bide uste pointeresno sestra mi krenala temperatura i spiese do majka mi a tatko mi legnat na nejzinoto mesto.lele luge kako mi se vrtese sobata ja molev da zastane...ahahhah....ah mladost ludost...i normalno go imas kliseto:E NE PIJAM VEKE.inaku ne sum alkoholicar ama ete se desavauser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Вашето незаборавно пијанство
15.1.2012 1:58:20   
Ikana
prvoto ofkors user posted image
I toa me nacuka bratucetka mi prva so 6 tekili, me odnese na zurka mi rece da ja pocekam vo edno kose i me najde kako igram na zvucnici...istata bratucetka me porodi pred mesec dena i kusuruser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mamicka87)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Вашето незаборавно пијанство
18.1.2012 11:08:30   
dzigimigi
au kolku vreme se tokmam da sednam i da go pisam moeto nezaboravno pijanstvo ama se od mob se uklucuvam i sega pronajdov vreme da pisam na raat.pred 4 godini bese toa neplanirano izlegov so drugarki no malce nervozna i i si velam vecerva se pravam dropppp  user posted image ,pa kako mi se lizgaa pijackite nevideno a inaku ne sum bas nekoj obozavatel na alkohol i od kafic na kafic edna driga treta ......pijacka i veke ne gi ni broev znam deka bev pijana no izdrzuvav e veke morav da si odam doma ,sabajle bev na rabota (inaku vo toa vreme rabotev sekretarka ).si otidov doma legnav da spiajm ama se se vrti okolu mene odvaj stasav do wc i bla bla nekaako sum zaspala sum stana vo 5 se spremam tipkava ke odi na rabota a kornam na alkohol si se kaciv vo avtobusot ko sum pocnala da hrcam hahah pred da stignam do rab se razbudiv kao sve najnormalno i si vlegov vo kancelarija site utrinski rab gi zavrsiv so kafence tintiri mintiri no mene mi se povraka uzasno odma vo wc se vrakam kako da recam deka ne mi e dobro treba da si odam i si sedam vo kancelarija do mene vo dr kancelarija direktorot si rab ,i edno vreme koga sum zela da povrakam pa se napraviv lom od masa stolevi zidovi i na cela maka sum brisela i za nakraj da vlezma kaj nego i da mu recam deka moram da si odam .no najgolem stram mi bese sto kako ke odam utre na rab i sto ke pomisli covekot dali me oseti sto sum napravila lelele
no znam deka ne bese bas ubavo iskustvo user posted image

se izvinuvam na dolgiot post no sakav detalno da opisam

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Вашето незаборавно пијанство
18.1.2012 11:25:11   
Lazojka
samo nakratko, vtora sredno, "iskusna" alkoholicarka veke za nova godina so drustvo. neznam posle koja casa spiritus vodka se najdov nadvor sednata na stolce i sledna slika koja ja imav vo glava e kako me krevaat od zemja bez pola zab ( kec) i site okolu mene placat i smisluvaat planovi kako da me nosat na zabar za da ne me "ubijat" moite sabajlecki a jas "faca" se kezam ko nezdrava. Decko mi den denes me zeza za mojot montazen kec i za toa kako sum mozela od stol sednata da padnam na glava i da "grizam" beton. Pogolema bruka od ova nema a veruvajte imam dosta desavki vo pijana sostojba user posted image

(Одговор на членот dzigimigi)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Вашето незаборавно пијанство
18.1.2012 17:33:05   
miana
hahhaha jas se sekavam... Moeto nezaboravno pijanstvo bese prvoto :) Bev nesto razocarana i so drugarkami si kupoivme 1l crveno vino so step light od malina go smesavme i sednavme na lulaski vo edna gradinka navecer i goltka po golkta jas pocnav de da se smeam de da placam..Znam deka drugarkami mi go zema saatot od raka za da vidi dali ke se sekavam utre denta deka mi go zemala za da vidi kakvo pijanstvo imam..I jas utredenta a i den denes se sekavam..Bev nekoja godina srdeno user posted image  - smeski

(Одговор на членот Lazojka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Вашето незаборавно пијанство
30.11.2012 22:16:13   
zzaa
gi ima mnogu ako pocnam da pisuvam 3 dena ke mi trebaat user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Вашето незаборавно пијанство
17.8.2013 18:12:54   
Bethany
На прстите (од една рака хехе) можат да се набројат моите пијанства, мислам баш пијанства.
Не дека не пиев, туку знаев да се контролирам.
Ама еве едно баш незаборавно и секогаш ме смее всушност.
Тој ден работев цел ден и мислам дека имав напорен ден, после работа се најдов со другарки, ни тргна вечерта, ептен се опуштивме, на крајот завршив така што се уфилмав дека сум новинарка и во дискотеката одев од човек до човек и ги прашував: Извините, имате нешто да изјавете за Дневник ? user posted image user posted image Некој опасен микс беше изгледа user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Вашето незаборавно пијанство
17.8.2013 18:57:57   
kapina
Ne pijam voopsto alcohol oti znam oti odma me prifaka edna caska dve moze ama mnogu retko

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Вашето незаборавно пијанство
19.8.2013 0:19:53   
deluxe
Toa bese prvo I posledno,nema da se sluci nikogas auuuuu bruka bev ....Se sluci na moi 24godiniuser posted image Slavevme rodenden na mm kaj nas vo dvor,drustvo sobrani,jas si piev konjak I meze cokolado.Ubavo se bese veselo,pocnav mnogu da se smeam,mm mi kazuva Abe sum se smeela za bezveze(se sekavam deka se mi bese smeski)Si zaminaa lugeto,si legnavme ,se mi bese ok.Koga sabajleto vo 6 casot pocna zabavata,mi se slosi I so trcanje od gorniot sprat slegov dolu vo Wc,si povrakam mi razmina ,koga od nadvor sveki tropka na vrata user posted image I morav da lazam deka e od jadenjeto,ne deka mi poveruva AMA bruka snaskata se trezni,sveki ja tesi.Potoa padnaa kup zafrkancii na moja smetka.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Вашето незаборавно пијанство
19.8.2013 8:43:14   
mommy_angels RR
еххх моето............... филмско user posted image user posted image user posted image , се вратив од работа изнервирана,плус секојдневни проблеми кои баш па и не беа мали си наполнив када со вода,шишенце црвено вино,апетисани .... топлата вода и виното само на филм идат заедно ,во живо "комбинација смрти" user posted image user posted image .Како и да е дури уште бев при здрав памет(колку-толку) излегов од вода(таман на време да не се удавам ) и си легнав на спална.ЕЕЕЕЕЕЕееееееее тоа нема никогаш да го заборавам,душичката ми излезе,собата не престануваше да се врти user posted image а што би рекла јас,дури не си ја исповратив жолчката ,на престанав user posted image .Прво и последно,среќа што живееме сами,па сега само мм ми се смее понекогаш,а кога ќе ги видам да пијат постојано прашувам како можат да си го прават тоа сами на себе кога знаат што ги чека.Не дека не пијам воопшто,ама се во граници дури организмот ми поднесува и стоп user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Вашето незаборавно пијанство
19.8.2013 22:20:20   
Carrie RR
Во Италија, во Наполи, преку студентска организација. Луѓе од цела Европа и кобната вечер беше Европска вечер каде секоја земја си го претставува традиционалниот пијалок. Имаше премногу маси и нели треба од се да се проба....Почнав да се губам кај масата на Русите со водката, Полска имаше некоја Жубровка, Белорусија некаков коктел со кафе и свашта, Италија мартини и исто некој коктел и крајната маса Шпанија со сангриа...готово! крај ...А и нашата маса беше кобна, ја делевме со Србија и имавме ракија, а странците ја пиеа на екс хахха. Јас тотално се изгубив, се сеќавам ме прскаа со вода и другарка ми викаше, зашто е толку ладна (јас си помислив дека сум умрела и дека се ладам хахах пијан памет)....имам многу незаборавни пијанства, али ова ми е дефинитивно врвот. Европскиот микс си го направи своето user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Вашето незаборавно пијанство
11.5.2014 1:38:19   
Defne90 RR
Додека се уште не бев мажена ми се случуваале пијаанства ама секако не биле толку незаборавни.едноставно сме биле девојки сме си уживале со малку поголема доза алкохол.Е откако се омажив дефинитивно можам да го вбројам пијанството пред две години како незаборавно.Беше нова година.И тоагаш се уште имавме само едно дете.И се договоривме со мм и останатото друштво да славиме нова година во една кафана.Детето го оставивме на чување кај свеќи и отидовме.И така јас со уште две другарки една по една чаша дотурај си и си се опијанивме.Можам да кажам дека бев попијана од мојот сопруг.И не знам колку пати исповратив во ве це.И после фино лепо си легнав на сепаре.Бруки човечки.Си отидовме дома околу 06 часот сабалје.И во )9 часот оп доаѓа свеќи кај нас и го донесува син ми дека не сакал веќе да седи кај нив.А јас станувам од кревет значи спиена само три часа и целата умирисана на алкохол.И излегува пред мене и јас само си ја гледам а таа ме фаќа за рака и ми вели Среќна нова година а јас само ја гледам немо и после две три минути и велам аа заборавив јас дека е нова година.И таа само се насмеа.Не ми рече ништо ама којзнае што си помислила жената со оглед на тоа што целата се тетеравев и не ми текна ни дека е нова година па да и честитам.Хе хе и оттогаш се нема така напиено и изрезилено.И секако внимавам што и колку пијам.За да не ми се повтори таа ситуација никогаш повеќе.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?