|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вашата најголема непријателка/соперничка - мо...
16.7.2010 22:19:17   
Bitolcanka
Сте се запрашале ли некогаш што ако онаа наша верна набљудувачка, злобница, непријателка (не дај Боже соперничка) ви е пријателка на РР? Најверојатно, на некој начин го дознала вашето корисничко име, па не можејќи поинаку, решила на ваков начин да ви се одмазди или да придонесе за проблеми во врската/бракот... Или, можеби не го открила корисничкото име, но бара совет за да го добие посакуваното - зафатен дечко/маж, а вие не ни помислувате дека тоа може да е вашиот user posted image user posted image

Дали поминало ова прашање во вашата глава и вашите мисли од самото зачленување на форумот до денес? Подготвени сте на се, внимавате што и колку кажувате или не се плашите, мислејќи дека тоа нема да се случи (ТАА да се зачлени тука) и да ве открие?

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 16.7.2010 22:35:58 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 22:25:53   
niki
аууууууууууууу, лелеееееееееееееееее
Битолчанке инспирација на темава ти е реална случка од твојот живот, или генерално размислуваш на темава, или испитуваш некоја теорија?


< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 16.7.2010 22:35:27 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 22:27:48   
nadica
ах битолчанке user posted image
јас секогаш го кажувам/пишувам тоа што го мислам во моментот без разлика кој го чита тоа и на која тема коментирам
имам поставено и слики кои се достапни за сите
така да мојот идентитет е откриен и ако имам некаде некој кој ми посакува лошо а тука ми се прави пријател нека му ја мисли user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 16.7.2010 22:35:01 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 22:32:31   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

аууууууууууууу, лелеееееееееееееееее
Битолчанке инспирација на темава ти е реална случка од твојот живот, или генерално размислуваш на темава, или испитуваш некоја теорија?



Од се по малку, иако знам дека никој така лесно не се издава user posted image Шегата на страна, ме интересира ваше мислење, одговор на прашањата user posted image Секако дека се си кажуваме, но човек секогаш треба да е со доза на резерва, добро внимателен.

П.С. Голем беше насловот, не се читаше до крај, затоа уредувам user posted image

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 16.7.2010 22:34:29 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 22:52:13   
niki
 Немам во животот личност која ја сметам за непријател или соперник. незнам во што би можела некоја да ми биде соперничка. Знам, дека сите луѓе што се околу нас не ни се вистински пријатели, но не развивам такви односи за да некој може нешто да направи и да ми наштети, посебно не би ми наштетил ако би ме пронашол на форум. Сигурно би испрочитал многу детали од мојот живот кои се интимни и кои не ги делам со пријатели, но тоа би му овозможило само да ме оговара, некоја посебна друга штета да направи не верувам. Е, а за оговарање не мора да има информација, бујна фантазија е доволно.
А ако некој ете баш ми се намерачи, па ми создава невољи тука, или од тука собира информации па ги користи приватно, незнам што би направила. Една опција секако е да контактирам со администраторот и да ги изнесам своите сомнежи па од тука би видела што понатаму...
Незнамuser posted image досега не сум размислувала за ова бидејќи сметам дека сум доволно претпазлива, и не сум се почувствувала загрозена, но што знаеш, се е можно....


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 22:53:29   
Палешка РР
Темава е леле мајко user posted image

Прво - не би си дозволила така лесно да имам соперничка. Сакам да сум една и единствена во очите на мм.
Второ - Ако тоа се случи, што е можно бидејќи нели луѓе сме, ќе ја сетам по нешто (начин на пишување, начин на приближување, невообичаено разменување комплименти или пцовки во ПП, итн, итн, итн). Е тогаш ќе го пратам мм да си ја собере вересијата и не се замарам! user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 22:55:12   
mama26
vo vojnata i ljubovta nema pravila.taka da nikogas neznaes. a ako dojde do takvo nesto i sam si odluci toa e.so sila ubavina nema.i ke se pokae zasto kako mene nema da najdeuser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 22:57:02   
niki
А ова соперничка се однесува на некоја што го сака мм или генерално на било кое поле?




_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 22:58:55   
mama26
sopernicka e sopernicka.za mene i taa sto ke go pogledne mi e sopernicka nikiuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:04:17   
Martins mom
и јас не сфатив за каква соперничка е темата...за некоја што си го пика носот во нашата љубов или општо соперничка на било кое поле?

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:04:52   
Bitolcanka
И јас би ја препознала по нешто - напишан збор, стил на пишување - едноставно секоја личност си има нешто карактеристично за неа лично (ама рима испадна user posted image ) по што се разликува од останатите. А ако се работи за жена што ја познаваме - сме биле во контакт долго време со неа, сигурно ќе ја идентификуваме/етикетираме и држиме на око - нашите сили против нејзините user posted image И да не се работи баш за соперничка, едноставно има лица кои "копаат" по туѓите животи (ова особено важи за припадничките на понечниот пол user posted image ), прибираат информации, како што спомна Ники и тоа го користат во своја корист, применувајќи некои замки подоцна својствени на нив. Едноставно чувствува љубомора кон вас и подготвена е на натпревар, колку долго и да трае тој.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:05:45   
Martins mom
ма каква и да е, нека чита што сака за мене, не ми може ништоuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:05:59   
niki
Па јас колку го разбирам зборот соперник не е до толку ограничен да се однесува само на љубовuser posted image може сум грешка
инаку ако е за мм слободно може да го земе која сака, сигурно ќе се офајдиuser posted image го давам јас без проблем не мора на форум да ми станува пријателка. нека има предвид дека тој има и дете и обврски кон него, и дека во пакет со него одат и неговите смрдливи чорапи, неиспрани алишта, весници расфрлани во спална, а тој нема воља да средува по себе, јас радо би се ослободила од сите тие обврскиuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:07:57   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

и јас не сфатив за каква соперничка е темата...за некоја што си го пика носот во нашата љубов или општо соперничка на било кое поле?


За непријателка/соперничка на љубовно поле - жена што го пика носот во вашата врска/вашиот брак, а сте ја забележале лично, сте се посомневале во нејзините "игри".

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:11:12   
mama26
prvo ke i go napravam zivotot tezok.vtoro ke se boram za mazot.treto ako ja saka navistina nemozam da go sopram.ali pak ke kazam od mene podobra nema da najdeuser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:12:22   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Па јас колку го разбирам зборот соперник не е до толку ограничен да се однесува само на љубовuser posted image може сум грешка
инаку ако е за мм слободно може да го земе која сака, сигурно ќе се офајдиuser posted image го давам јас без проблем не мора на форум да ми станува пријателка. нека има предвид дека тој има и дете и обврски кон него, и дека во пакет со него одат и неговите смрдливи чорапи, неиспрани алишта, весници расфрлани во спална, а тој нема воља да средува по себе, јас радо би се ослободила од сите тие обврскиuser posted image



Пред се' мислев на љубовниот живот. За непријателка во секаква смисла може да се отвори нова тема.
Ники, значи го продаваш мт, 5 пари не даваш user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:13:48   
Gari68
Леле битолчанка навистина се преокупираш со небитни работи.Теоретски е можно да се сретнеш со таква личност на форум,ама мислам дека практично шансите се многу мали,да не речам никакви.Поверојатно е да се закачиш се некоја од форумот па после таа личност да се логира под друг ник и да проба да те дискредитира како личност.


(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:16:01   
niki
Секоја и малку нормална, која има претензии да го земе зафатениот маж , сигурно не ќе се труди да се спријателува со жена му, ваљда треба него да го освои, не жена му.
Чисто се сомневам дека би ме барала по форуми, евентуално би ми се јавила на тел да ме освести или да ми соопшти дека трудна мм е татко и да побара да го позајмам бидејќи е потребен на новороденото детеuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:16:19   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

prvo ke i go napravam zivotot tezok.vtoro ke se boram za mazot.treto ako ja saka navistina nemozam da go sopram.ali pak ke kazam od mene podobra nema da najdeuser posted image


user posted image user posted image user posted image За човек што го сакаш и те сака вреди да се бориш. Особено кога во врска/брак се вмешува/пика 3-то лице, иако другиот не ја рецка ни под разно. Можеби некоја што не знае што со себе и животот, некоја ненаситна, од оние "чесните" ...


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:20:00   
Viktori
мене не ми е јасно како може мојата активност на форумов  да ја искористи против мене...

Не ми поминало низ глава никогаш, немам толку забегана фантазија дека сега некој ќе ме прогонува по интернет.

Ако има таква и ме гледа
user posted image топло ја поздравувам!!!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:20:04   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

vtoro ke se boram za mazot.


Јас не се борам за маж. Полесно ми е да речам Адио.

< Поракaта ја уредил Палешка -- 16.7.2010 23:21:09 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:21:12   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gari68

Леле битолчанка навистина се преокупираш со небитни работи.Теоретски е можно да се сретнеш со таква личност на форум,ама мислам дека практично шансите се многу мали,да не речам никакви.Поверојатно е да се закачиш се некоја од форумот па после таа личност да се логира под друг ник и да проба да те дискредитира како личност.



Не значи дека темата се однесува на мене. Ми се виде интересна, ја сретнав некаде по други форуми, па онака добив идеја а ја објавам. Не значи дека со самото отворање се замарам. Тоа може на секого да му се случи, без разлика дали е маж или жена.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:22:47   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

vtoro ke se boram za mazot.


Јас не се борам за маж. Полесно ми е да речам Адио.
paleska sekoj si ima mislenje svoe.mojov maz vredi za malku da se pomacamuser posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:24:58   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

мене не ми е јасно како може мојата активност на форумов  да ја искористи против мене...

Не ми поминало низ глава никогаш, немам толку забегана фантазија дека сега некој ќе ме прогонува по интернет.

Ако има таква и ме гледа
user posted image топло ја поздравувам!!!      hahaha bitolcanke ne zapali site.koja dava maz,koja nedava koja so sliki tuka ne go dava i  viktory.taka mi izgleda po prstov hahha


(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:25:48   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Па јас колку го разбирам зборот соперник не е до толку ограничен да се однесува само на љубовuser posted image може сум грешка
инаку ако е за мм слободно може да го земе која сака, сигурно ќе се офајдиuser posted image го давам јас без проблем не мора на форум да ми станува пријателка. нека има предвид дека тој има и дете и обврски кон него, и дека во пакет со него одат и неговите смрдливи чорапи, неиспрани алишта, весници расфрлани во спална, а тој нема воља да средува по себе, јас радо би се ослободила од сите тие обврскиuser posted image



Пред се' мислев на љубовниот живот. За непријателка во секаква смисла може да се отвори нова тема.
Ники, значи го продаваш мт, 5 пари не даваш user posted image user posted image user posted image user posted image


Битолчанке мм не е моја сопственост па да можам да го продадам. Слободен човек е тој и ако ја најде љубовта таму некаде надвор од мене, не можам јас ништо да направам. Но, цаката е дека тој сега не е сам и оди во пакет и се сомневам дека со тој пакет е привлечен за други жени. Но без оглед на тоа и да се најде таква не бре нема да ме бара на форуми во тоа сум сигурна, се друго е дискутабилно.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?