|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Барам работа
20.1.2010 12:45:49   
mis.
Како невработена домаќинка решив да барам работа.Имам завршено високо образование,Педагошки факултет.Познавања од англиски јазик и компјутери.Ако знае некој нешто нека ми напише пп.Фала многу.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Барам работа
20.1.2010 12:56:29   
tereza
Еххх мис. мојата слаба точка-работата.Јас сум во иста ситуација,во потрага по работа,само што живеам во Битола.Ако некој има некоја информација за работа во Битола нека пише.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Барам работа
20.1.2010 13:20:32   
profesorica
еве и јас барам друга подобра работа па можеби оваа тема и мене ќе ми помногне.

2004 година имам дипломирано Германски јазик и книжевност.Германскиот јазик го знам говорен и пишан-одлично.

исто можам да пишам дека имам одлично познавање од англиски јазик

Работа со компјутери- Microsoft Office, Windows, Internet- Outlook Express, Power Point.

работно искуство 3 години во германска фирма како коресподент, престој во германија во траење од месец дена и + службени патувања во Берлин.

работа на проекти за преводи во соработка со Рурски факултет во Бохум, преводи за повеќе фирми во македонија.


часови по германски јазици во 5 приватни училишта во Скопје

ова како cv да пишувамuser posted image user posted image user posted image




_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Барам работа
20.1.2010 13:24:45   
caci20
A imas pecat za ovlasten preveduvac? Ako se javi potreba za prevod da znam.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Барам работа
20.1.2010 13:27:55   
profesorica
печат немам но соработувам со моја колешка, неколку пати сум преведувала и она само ми ги печатира документите.па може.

а инаку и јас сум сега во процес на вадење на печат.треба да поднесам па ќе гоимам во скоро време ваљда.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Барам работа
20.1.2010 13:32:58   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

Еххх мис. мојата слаба точка-работата.Јас сум во иста ситуација,во потрага по работа,само што живеам во Битола.Ако некој има некоја информација за работа во Битола нека пише.


заборавив да запишам уште за работа со компјутер
Word,Exel,Power point i Auto Cad(програма за цртање во 2D i 3D)
познавање на англиски јазик

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Барам работа
20.1.2010 13:34:07   
caci20
Da se priklucam na grupata.
Imam diplomirano opsta i komparativna knizevnost ama veke 7 godini rabotam kako preveduvac od angliski vo Konsultantska firma od oblasta na gradeznistvoto. Rabotam najcesto na proekti finansirani od stranski fondovi. Znaci stanav specijalist za gradezen recnik. Preveduvam i simultano na sostanoci, tekstovi normalno, podgotovka na tenderi.
Ako se javi nesto pisete.
Inaku nemam pecat i tesko deka ke dobijam bidejki ne sum po struka.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Барам работа
20.1.2010 13:35:58   
caci20
Kompjuteri rabota MS Office, Internet, Corel Draw, po malki Project Manager.
Kako drugi jazici mozam da gi spomnam italijanski i francuski (poslabo zboruvanje a razbiram dobro)

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Барам работа
20.1.2010 13:44:32   
mami
а инаку и јас сум сега во процес на вадење на печат.треба да поднесам па ќе гоимам во скоро време ваљда.


Професорице, знаеш дека сега се полага за печат така?оди на страната на министерство за правда има цели вирмани напишано што се ти треба- закони, усно, писмено полагање...

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Барам работа
20.1.2010 13:55:33   
caci20
ne znam dali ima razlika pomegju sudski preveduvac i ovlasten preveduvac?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Барам работа
20.1.2010 13:59:41   
Enika
За судкси сеа и те каКО ИМА ЗА ПОЛАГАЊЕ...КЕ СЕ УБИЈАМ user posted image Јас сакам да полагам

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Барам работа
20.1.2010 14:08:57   
profesorica
знам дека има за полагање.

информирана сум па затоа викам процес, али кога ќе биде...ваљда ќе се решам во скоро време бидејќи ми го бараат.но сега за сега врши работа и колешками со нејзиниот.здравје, ќе биде!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Барам работа
20.1.2010 14:15:48   
mami
И јас планирам да полагам, само кога ке видам колку има за учење ми се темни. Не се нормални, тоа е премногу тотално излишно, ама ај, се надевам дека годинава ке се решам да полагам, а да не зборам дека и не е баш така ефтино

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Барам работа
20.1.2010 14:19:00   
profesorica
моја колешка/и воедно старосватица го зема одма само што дипломиравме плати само 1800 денари и поднесе документи.user posted image user posted image user posted image и сега кога и да ми затреба она ми ги печатира документитеuser posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Барам работа
20.1.2010 14:21:37   
Enika
Ама сеа е друго Професорица...сеа мора да полагаш

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Барам работа
20.1.2010 14:21:59   
caci20
Da ne e toa ovlasten preveduvac, a ne sudski? Obicno pisuva na pecatot.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Барам работа
20.1.2010 14:23:50   
Bitolcanka
Здраво женски, добар и убав ден user posted image Да ви се придужам и јас на оваа доста "занимлива" и болна тема ...

- дипломирана учителка (одделенска настава),
- наставничка во основно училиште со предметна специјалност информатика(доквалификација на Педагошки факултет),
- магистрант на Педагошки факултет,
- диплома за англиски јазик (Intermediate level),
- грчки јазик - елементарни познавања и диплома,
- 2 дипломи за познавање на компјутери (Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, Internet),
- сертификат од BSC (Business Start-up Centre),
- сертификат за учество со свој труд на First International Scientific conference for gifted and talented,
- истражувања од областа на образованието во основни училишта за време на додипломските и постдипломските/магистерските студии,
- објавена статија во "Просветен работник"

Немам работно искуство и стаж. Држев часови за ученици од основно училиште дома, изработував семинарски работи. Би работела во доменот на образованието (наставничка во одделенска настава, по информатика во ОУ, демонстраторка/асистентка, советничка во МОН, библиотекарка, во книжара, дневен престој и сл.).

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Барам работа
20.1.2010 14:23:58   
mami
мислам дека тоа е едно те исто, нека ме поправи некој ако грешам,ама сега има само еден печат- судски или како и да се вика, и за него освен што се полага се плаќа и 6000 ден колку што се сеќавам...Само си жалам што не поднесов барање кога дипломиравме веднаш па да си поминам лесно како сите останати тогаш

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Барам работа
20.1.2010 14:25:19   
profesorica
знам дека се полага.


но некои фирми не го ни бараат печатот.конкретно колешка ми ич го нема употребувано.што се вика повеќе мене ми користел отколку неа.

јас сум преведувала многу без печат.ретко ми го бараат, а кога работев на проекти за германија не ми требаше а најмногу пари замав од тоа.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Барам работа
20.1.2010 14:30:59   
mis.
жени забегавте со муабетот.....user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Барам работа
20.1.2010 14:34:41   
Еца
дозволено мис, и така темата е доста опширна. Слобдоно нека си продолжи дискусијатаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Барам работа
20.1.2010 14:39:36   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

ne znam dali ima razlika pomegju sudski preveduvac i ovlasten preveduvac?


исто е user posted image
овластен судски преведувач

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Барам работа
21.1.2010 18:24:04   
natasha
i jas ke vi se priklucam-ocajna domakinka so zavrsen pedagoski fakultet,angliski i kompujter,od vcera i m-r za fbuser posted image user posted image user posted image ocajno baram bilo kakva rabota...eve duri i se zapisav na kurs za smetkovstvo(i pokraj toa sto nema nikakva dopirna tocka so moeto obrazovanie)

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Барам работа
21.1.2010 18:32:59   
mis.
Изгледа ние со педагошки се најмногубројни невработени тука на ррuser posted image Дај да отвориме некоја игротека па ќе ги чуваме децата на сите наши рингерајкуuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Барам работа
21.1.2010 18:35:00   
pacuvce
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

user posted image Дај да отвориме некоја игротека па ќе ги чуваме децата на сите наши рингерајкуuser posted image user posted image user posted image


Идејата и не е така лоша...Мислам дека ќе има доволно заинтересирани...Јас се пријавувам прва...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?