|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Агнес ги очекува близнаците!
30.5.2010 19:41:58   
agnes77
Drage prijateljice, konačno je došlo vreme, da i ja mogu se nadati da postanem mama. Prije nekoliko nedelja javili su mi, da nas je centar izabrao i mogli bi postati roditelji. Imaju dvije dvogodišnje romske devojčice. Sad birokracija radi svoje ali ja se nadam, da se uskoro sve završi i dođemo na adaptacija vo MK. 

Oko birokracije je tako, da nikad se do kraja ne zna, kako če proči ali ako sudbina hoče, ja ču postati mamauser posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 30.5.2010 21:19:16 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: agnes is waiting for twins
30.5.2010 19:50:30   
Bitolcanka
Верувај мила, среќата и тебе ќе ти се насмее наскоро. Од се' срце ти посакувам да ти се исполни најголемата желба - да станеш мамичка и да си имаш прекрасно бебенце/бебенца user posted image па заедно да се радуваме и веселиме user posted image


Малку ми е спор компјутерот моментално, ме зафркава нешто...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: agnes is waiting for twins
30.5.2010 19:58:36   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

па заедно да се радуваме и веселиме user posted image
i jas se puno nadam, da biče tako, ali ovaj put zaista sve zavisi od sudbina user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: agnes is waiting for twins
30.5.2010 20:05:19   
pinokio2010
Agnes neka e so sreka i vi posakuvam vasata zelba sto poskoro da se ostvariuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: agnes is waiting for twins
30.5.2010 20:07:18   
Bitolcanka
Навиваме за тебе мила user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Надежта последна умира. Љубовта и надежта му даваат смисла на нашиот живот user posted image Бог за секого има план, да му препуштиме се' нему. Нашата судбина е во негови раце.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: agnes is waiting for twins
30.5.2010 20:11:13   
Bitolcanka
Добре дојде pinokio2010 user posted image Ти посакувам пријатна забава на форумот. ТУКА можеш да ни се претставиш.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: agnes is waiting for twins
30.5.2010 20:15:33   
Тања РР
Agnes ме расплака од среќа. Се молиме со тебе мила, поскоро да дојде денот кога ќе се гушкаш со девојчињата и ќе им ја пренесуваш огромната љубов која се акумулирала во тебе целото време додека ги чекаш.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: agnes is waiting for twins
30.5.2010 20:19:08   
agnes77
pinokio2010 i Bitolcanka puno, puno hvalauser posted image

ps i hvala pošto me razbirate i ako ne znaem makedonskiuser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: agnes is waiting for twins
30.5.2010 20:22:09   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

pinokio2010 i Bitolcanka puno, puno hvalauser posted image

ps i hvala pošto me razbirate i ako ne znaem makedonskiuser posted imageСекако дека те разбираме миличка. Ќе бидеш најмилата и најдобрата мамичка на светот user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: agnes is waiting for twins
30.5.2010 20:22:30   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Agnes ме расплака од среќа. Се молиме со тебе мила, поскоро да дојде денот кога ќе се гушкаш со девојчињата и ќе им ја пренесуваш огромната љубов која се акумулирала во тебе целото време додека ги чекаш.


Tanja hvala za ubavi zborovi user posted image user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: agnes is waiting for twins
30.5.2010 20:34:28   
lilicka
Агнес многу убава вест......и јас ке се молам за тебе мила да дојде што побрзо денот кога ќе си ги гушкаш дечињатаuser posted image user posted image user posted image прими многу гушки од мене!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: agnes is waiting for twins
30.5.2010 20:40:44   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

и јас ке се молам за тебе мила да дојде што побрзо денот кога ќе си ги гушкаш дечињата


lilicka hvala, hvala user posted image  

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: agnes is waiting for twins
30.5.2010 20:47:42   
nadica
колку убава вест агнес само што седнав да видам што има ново и поубава вест неможев да видам user posted image user posted image user posted image за тебе мила user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 13
   Агнес ги очекува близнаците!
30.5.2010 21:07:36   
agnes77
nadica hvala,
samo da sad dočekamo da birokracija završi, zaista je teško čekati, kad znaš da 1000km daleku dvije devojčice čekat mama ali znam, da su u preljepoj zemlji, da sve moje RR mamičke i prijateljice žive u istoj zemlji kao moje djevojčiceuser posted image i da na kraju sve ke bide ok i mi dočekat čemo dan kad budemo zaedno, kad konačno djevojčice dočekat mama a i mama dočekat svoje djevojčice
user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 30.5.2010 21:19:50 >

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
30.5.2010 21:22:05   
Палешка РР
Леле агнес мила колку се израдуваааааав!!! Конечно, конечно!
Ти посакувам што побрзо да си ги добиеш своите дечиња, а дека ќе бидеш најпрекрасната мајка тоа го знам! user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
30.5.2010 21:27:21   
agnes77
палешка пуно хвала и хвала пошто си мој енлески превела на македонски јазик


user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
30.5.2010 21:54:24   
niki
Многу убави вести, стискам палци да заврши што побргу процедурата и конечно, конечно Агнес да ни се придружиш на нас среќните мамички. Го заслужуваш тоа, ќе бидеш прекрасна мајка!
user posted image user posted image близначки јееееееееееееuser posted image user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
30.5.2010 22:06:39   
agnes77

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

... конечно, конечно Агнес да ни се придружиш на нас среќните мамички. ...

hvala niki, mnogu ubavouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
30.5.2010 22:18:56   
melody
Agnes ti posakuvam sto poskoro da si gi gusnes tvoite dve kerkicki.Ti posakuvam da imate ubav,tivok i miren zaednicki zivot ispolnet so mnoooooogu ljubov ,mnoooogu baknezi ,mnoooogu pregratki.A gospod e semoken i ke napravi navistina seto ova nabrgu da se desi i da stanes edna gorda mama na dve prekrasni angelcinjauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
30.5.2010 23:02:01   
Rossana
user posted image user posted image user posted image Presrekna sum za tebe Agnes user posted image user posted image user posted image   Ti ja prakam seta moja pozitivna energija i posakuvam sto pobrgu da se guskate so devojcinjata user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
30.5.2010 23:20:05   
Боцко
јухууууууууу
браво!!!!!!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image

Tudi jaz cestitam MAMA! Srecno!!

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
30.5.2010 23:36:55   
Leonida
Ти посакувам среќа и што поскоро да  се гушкате заедноuser posted imageuser posted image(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
31.5.2010 0:01:59   
Snowhite RR
Среќно Агнес и што побрзо да се гушкате со бебушкитеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
31.5.2010 2:06:33   
Bogdancanka
user posted image

ti posakuvam sto pobrzo da si gi guskas malite princezi milauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
31.5.2010 8:11:59   
jovanka
Ti posakuvam najbrzo da go pocustvuvas majcinstvoto.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

/
Jana9

Dali brzo se zaljubuvate?

Da (50%)

Ne (50%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!