|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   "Супер контрола"
18.11.2009 10:47:17   
mother 29
дали знаете све каде оди вашио мм?дали го прашувате или сам ви кажува?

и дали тој знае да ве искотролира вас?дали ви ласка или ве замара тоа?


< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 3.1.2013 21:16:01 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: "супер контрола"
18.11.2009 11:23:26   
profesorica
Знам каде е ама сам ми кажува, не го ни прашувам. а јас и не одам некаде посебно без него user posted image user posted image user posted image освен на часови, а многу често ме носи и зима од часови.

ретко знае да пецне демек кај одиш ти, со кого- но тоа е во нормални дози.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: "супер контрола"
18.11.2009 11:33:55   
Еца
Не сметам дека разговорот околу тоа каде и како сте го поминале времето додека не сте заедно е контрола врз партнерот. Напротив си имате тема за разговор. И пред да оди некаде и кога ќе се врати сам ми кажува како си поминал, каде бил и со кој. Исто како што и тој знае каде јас се движам и со кој круг на луѓе. А башка не мора ништо да ме праша јас и онака не знам уста да затворам, па автоматски едно влегување од врата почнувам да меламuser posted image некогаш сум си напорна на самата себе, а кој знае како му е на негоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: "супер контрола"
18.11.2009 11:42:27   
mother 29
мм не кажува ако јас не го попитам!јас кажувам све,како воденица и тоа што треба и не требаuser posted image
не ме контролира ниту јас него,се слушаме кој до каде е стасан ,само да си се вклопиме во плановите!

инаку понекогаш знае да се јави и така како на зезање(ама пола вистина ,нели?!)
0,па каде си ти ?цел ден те нема?пак нешто матиш?! хихиихиuser posted image eeee  тоа ми годи хихииихuser posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 18.11.2009 11:44:37 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: "супер контрола"
18.11.2009 16:15:46   
mother 29
а да не се тие малку олабавени?!да ги стегнеме конците а?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: "супер контрола"
18.11.2009 16:28:18   
big_mama817
немам навика да го прашувам а тој мене да што понекогаш и ме нервира user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: "супер контрола"
18.11.2009 16:34:11   
nadica
а да не се тие малку олабавени?!да ги стегнеме конците а?



user posted image user posted image user posted image сигурно даuser posted image user posted image user posted image

мм е многу љубоморен ама таков е одсекогаш и тоа не ми смета навикнав а и јас сум исто така љубоморна само во поблага формаuser posted image user posted image user posted image ама тој претпоставува каде сум била како со кој и се лути бидејќи си прави хорор филм а јас прашувам па си замислувамuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: "супер контрола"
18.11.2009 16:58:02   
ananikol
Nie dvajcata se si kazvame,koj kako pominal na rabota,so koj sme se videle,so koj sme sednale na po edno kafe.
Mi se slucuva koga ke pojdam kaj edna prijatelka da se "zaboravime" ama ne me bara na telefon kaj si?,so si?,-nema.Znae kaj sum,nekogas ako mu treba kolata ke me odnesi i ke me zemi.Ako se zakasnam od rabota znai da se javi i da prasa dali e se vo red,mozi i da e "kontrola"ama barem nee od onoj vid;zosto kasnis,kaj si so te nema tuku lici ko zagrizenostuser posted image user posted image user posted image .I nikogas ne mi prefrlil zosto od na rabota sme posle na po edno kafe,ama bevme i poslobodni a od na prolet ko ke stigni user posted image  izgleda ke se barame kaj si so si-radi obvrskite

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: "супер контрола"
18.11.2009 18:25:27   
Bogdancanka
Jas nemam navika da prasuvam a za mene nema potreba da prasuva jas se sama mu kazuvam kako sto rece mother29 kako vodenica sum user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: "супер контрола"
19.11.2009 8:41:28   
delfinka
mazmi bez mene ne odi da mi prostite ni do wc,zatoa nemam sto da go prasuvam,a jas koga toj e na rabota si setkam so drugarki no posle toa sama mu raskazuvam kade bevme,sto pravevme(ne i muabetite-normalno)
nemam ogranicuvanje!

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: "супер контрола"
4.12.2009 9:52:05   
profesorica
Шпионирање:

што е фер а што е сосема коректно?


Сосема коректно

Разлгедување на неговите фотографии.Ако нешто се наоѓа во албум, тогаш е за јавноста.

Понекогаш коректно


Отварање фиоки.Ништо страшно.Само сте барале ластиче за коса.Еј чија коса е ова?

Не многу коректно

Читање на неговите мејлови.Не е наивно, но нелегално е само во случај да пробиете во неговата сметка во банка.Или ако објавите информации за д анаштетите на друга личност.

Сосема некоректно

Следење на неговото движење. Ако тоа го правите, тоа е знак на вашата патолошка недоверба, а не на неговото сомнително однесување (минато).


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: "супер контрола"
4.12.2009 10:00:15   
arh_diz
Nitu jas go prasuvam a nitu pak toj mene. Se sto treba da znae mu kazuvam taka i toj mene .isprasuvanjeto moze samo da sozdade tenzija

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: "супер контрола"
4.12.2009 10:12:21   
Еца
добро, а дали сте ја приметиле релацијата на вашите родители, или родителите на мажот. Дали постои меѓу нив некоја броба за доминација, контрола, тензија во смисла каде беше, до колку требаше да си на работа, а ти кога се враќаш...

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: "супер контрола"
4.12.2009 10:18:31   
profesorica
даааа јас сум приметила.постои борба за доминација и контрола и кај татко ми и кај свекор ми.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: "супер контрола"
12.12.2009 12:02:13   
mother 29
user posted image го фатив на дело мм на мојот фб хихихи
се засрами и не знаеше како да се оправда!гц ,мц,ама јас ова ,она...му викам те копка а????????
убаво ми дојде  хахххаuser posted image

дали на вас ви годат вакви мали " контролички"?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: "супер контрола"
12.12.2009 12:03:34   
profesorica
ииииии лелеееее, мужuser posted image user posted image user posted image

ми годи и мене понекогаш такаuser posted image user posted image user posted image ама се прават јаки, не јас не сум љубоморен .....неееее ич неuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: "супер контрола"
12.12.2009 12:30:11   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Дали вие и вашиот партнер имате приватност околу мејлот, фб и слично?
Дали го проверувате мобилниот на маж ви/партнерот и тој вашиот?

Јас пред некое време повторно стапив во контакт со старо другарче кое се ожени и живее во Словенија и ми кажа дека жена му ги знае сите пасворди од неговиот мејл и фб,а исто така и дека си ги проверувале мобилните,демек така се договориле од почетокот.За мене тоа е немање приватност!Што мислите вие?




ИЗВОРНА ПОРАКА: natasha

mm ja ima lozinkata na mojot fb,bidejki si nema svoj,pa od vreme na vreme znae da se ukluci.dodeka idevme znaese da mi go proveruva mob,ama sega veke ne.



ИЗВОРНА ПОРАКА: delfinka

vo apsolutno se imam privatnost
samata kontrola pokazuva na nedoverba megu partnerite
naprimer bivsiot se mi kontrolirase sto me nervirase strasno i mi davase povod da pravam mnogu dela protiv moja volja a soprugot e liberte sto go interesira moze da me prasa


ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

прво- не е пасворд, туку е лозинка...да зборуваме и пишуваме македонски нели...
второ- на некои работи му ги знам лозинките, на некои не и немам потреба да му ги знам..исто и тој моите..не кријам ништо од него па слободно му викам- е види на фб таму нешто или на рр нешто или провери на скајпот нешто. Не станува збор за приватност туку повеќе за доверба. Тоа што си ги проверуваат мобилните и останатите работи за мене е немање доверба




ИЗВОРНА ПОРАКА: Mam81

секој си има право на приватност, мислам дека ако си веруваме и не се лажеме, нема потреба од размена на лозинките од мејловите и слично. 



ИЗВОРНА ПОРАКА: katence

toa proveruvanje po mobilni i isto na fb i sl stvarno ne go svaka,nikogas ne bi mi padnalo na pamet da go proveruvam.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasha5

Никогаш не сум го проверувала ниту тој мене.А лозинкитеи тој ми ги  знае и  јас нему,мобилен никогаш не ми проверил ниту пак јас нему.Се случува ако ми звони телефонот ,некој да ме бара тој да е тука и да не дигне слушалка бидејки смета дека нема потреба дека мене ме бараат не него и јас исто.


ИЗВОРНА ПОРАКА: daniel

sekoj bi trebalo da ima privatnost,jas ne go proveruvam nejziniot mob.a taa mojot neznam


ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

da imam



ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

јас немам skype и facebook па ги користам на мм заеднички ни се но несметам дека тоа е нарушување на приватноста не му чепкам по моб и не ме интересирааат неговите лозинки



ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Не кријам ништо, лозинки најмалку. И син ми и маж ми ги имаат лозинките и често ми ја проверуваат поштата на мое барање. На рингераја влегувам автоматски, не се пријавувам.





ИЗВОРНА ПОРАКА: Iva

Ние си ги знаеме лозинките од фб и од мејловите, но не за да се проверуваме, најчесто на мое или на негово барање проверуваме што има ново. Телефонот ми се случило да го прочачкам ако случајно ми се најде во раце. но не тенденционзно. Исто и на мм, многу ретко. Дури јас пред извесно време ја сменив лозинката на мејлот и гледам мм не реагира, тоа значи дека не се обидел да ја отвори поштата.



ИЗВОРНА ПОРАКА: kiki_riki

i dvajcata imame fb, mail, toj znae lozinki ama slabo se snaodja so kompjuter pa povece jas gi otvoram duri i fb za nego jas otvoriv i si dadov dozvola da me prifati kako prijatel , inaku imame doverba eden vo drug, toj ni tasnata ne mi ja otvora tuku ako mu trebaat pari mi ja nosi celata za da izvadam


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bile

Jas nemam ni fb nitu skype, gi koristam negovite i voopsto ne mi teknalo na toa deka treba da go proveruvam negoviot mobilen. Nie sme 12 godini zaedno i nekako se soziveavme kako eden da sme i voopsto ne postoi granica megu nas. A da ve prasam site vas kako ke reagirate ako vasiot maz ima facebook i normalno go koristi znaci se sprijateluva se dopisuva a vie nemate pristap tamu i ne ja znaete lozinkata. Dali bi se posmnevale i kako ke se cuvstvuvate?









(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: "супер контрола"
12.12.2009 13:40:44   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

user posted image го фатив на дело мм на мојот фб хихихи
се засрами и не знаеше како да се оправда!гц ,мц,ама јас ова ,она...му викам те копка а????????
убаво ми дојде  хахххаuser posted image

дали на вас ви годат вакви мали " контролички"?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: "супер контрола"
14.11.2010 12:30:38   
mama26
super kontrola nemam...odvreme navreme znae da se pokaze da me iznervira

iako i mojava usta raboti premnoguuser posted image

a jas sprema nego imam super kontrola,kaj sto e mm imam prijatelki a megu niv i moja drugarka koja sve mi kazuva

isto ko da sum tamuuser posted image i mm znae user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: "супер контрола"
14.11.2010 15:57:39   
strelec 8
po mob.ne mu cepkam,koristime ist fb i skajp.ne go kontroliram kade odi sam kazuva.a ako ne kaze moze da bo bznam so kaj bese i so koj i toj kazuva.loso e za eden brak ako pocne da funkcionira ljubomorata i nedoverbata.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: "супер контрола"
15.11.2010 9:00:52   
anedespo
За ова постои еден збор. Доверба. иако јас ги знам неговите лозинки, не ги користам за проверки. А суперконтрола не е можна.  Ако некој решил да те измами, ќе го направи и пак да не знаеш. Во именикот ке стави некое име машко за кое нема да се сомневате а ќе биде пример швалерката и слични трикови.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: "супер контрола"
15.11.2010 10:39:47   
denim
Koga mu zvoni mobilniot ako sum vo blizina, me zamoluva da se javam kako i jas nego na mojot. FB profil nema, go koristi mojot po potreba a mailot pretezno go koristi za sluzbeni potrebi. Ne ni pomisluvam na nekoi "kontrolorski aktivnosti" zasto ako zalutam vo toj pravec...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: "супер контрола"
15.11.2010 10:51:25   
denim
ИЗВОРНА ПОРАКА: denim

Koga mu zvoni mobilniot ako sum vo blizina, me zamoluva da se javam kako i jas nego na mojot. FB profil nema, go koristi mojot po potreba a mailot pretezno go koristi za sluzbeni potrebi. Ne ni pomisluvam na nekoi "kontrolorski aktivnosti" zasto ako zalutam vo toj pravec...user posted image user posted image user posted image

A toj kontroli mislam deka odamna ne pravi. Edno vreme se preopteretuvase so toauser posted image ... Zivotot e toooolku ubav, sto e stvarno bespotrebno da si go trueme so takvi nesta. 

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: "супер контрола"
15.11.2010 11:06:55   
Martins mom
Знам кај оди, тој знае каде одам, си знаеме лозинки, немало потреба да ги криеме, не знам што да кажам... Му чепкам во мобилен и тој мене ми ѕирка, но не го чувствувсм тоа како мешање во интима...не знамuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: "Супер контрола"
15.11.2010 12:24:55   
Viktori
маж ми не ми ги знае пасвордите, ги менувам на 2 недели па ни јас не си ги зна понекогаш. Ги имам во едно тефтерче (морав да ги запишам), па слободно може да се послужи ако сака.
Јас него не го контролирам. Ако збори на телефон од радозналост прашувам кој беше, не дека стварно ме интересира.

За одење навака натаја и сакам и давам извештај user posted image ММ е а не цимер, па да не ми е гајле кај оди и што прави.

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 3.1.2013 21:16:45 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?