|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   "Жолта минута"
22.10.2009 13:59:09   
mother 29
Секој си има свои" жолти минути",кога ке му "пукне филмот" ,"ке му се спојат жичките"?!
како реагирате во тие минути?дали знаете да преброете дo 10 или избувнувате?!

 кај мене жoлтите минути се се почести...загрижувачки...ама и се помалку можам да избројам до десет...многу побрзо вадам пиштоли од порано...
 
 
вие?

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 3.1.2013 21:14:07 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: "жолта минута"
22.10.2009 14:12:03   
penelopa
Вриштам, плачам, се дерам....ама многу брзо ми минуваuser posted image ...во последно време поретко се случува...ама милам дека добро доага од време на време...човек некако се празни од негативна енергијаuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: "жолта минута"
22.10.2009 14:14:13   
profesorica
леле иста сум и јас како мотхер29, и после ми е криво што не сум избројала до 10.многу сум избувлива и имам многу често вакви жолти минути.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: "жолта минута"
22.10.2009 14:18:32   
Iva
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

 кај мене жoлтите минути се се почести...загрижувачки...ама и се помалку можам да избројам до десет...многу побрзо вадам пиштоли од порано...




И кај мене, од сабајле се изнаплакав, не можам ке пукнам, и кога сум невозна само плачам. Многу ми е криво само кога Михајло ќе ме види и целиот засекирано ме гледа и ме гали по лицето и цело време вика мама, мама. Страв ми е да не се истрауматизира.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: "жолта минута"
22.10.2009 14:22:36   
Leonida
Јас сум човек кој мрази расправии и несогласувања, но што да се прави кога ги има многу. Гледам да не се расправам со луѓе кој не ми се нешто посебно блиски освен ако вистина не ме испровоцираат многу, инаку често ги игнорирам, особено ако се работи за ситуација каде јас треба да се спуштам на по ниско ниво за да би им вратила. На работа ми се случувало да има некакви нееднаквости или непочитувања и тука тешко простувам.
Инаку со домашните сосема другачија реагирам. Побрзо избувнувам и се карам. Сум приметила дека сум тотално различна во реагирање со домашните и со останатите. По природа не сакам да сум центар на внимание и затоа најверојатно се јавува таа разлика, зашто сепак дома се чуствуваш по слободно и се однесуваш баш онака како што ке ти дојде.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: "жолта минута"
22.10.2009 14:25:11   
mami
вриштам, се дерам и на крај хистерично плачам..ужас...гледам тоа да не биде пред Лука пошто почнува и тој веднаш да плаче па морам да се смеа, ама кога сум сама или на мм душата му ја вадам..

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: "жолта минута"
22.10.2009 14:33:44   
zami
Jas mnogu kutam i trpam, i placev cela nedela , ama vcera imav izliv na .... , za cudo bez vikanje, posto Mitko bese doma, i normalno posle izbegav za da se doplacam

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: "жолта минута"
22.10.2009 18:12:17   
Bogdancanka
уфффффф а само колку ги имам и јас се дерам немам контрола колку сум гласна па после плачам,а секој пат си викам ќе избројам до 10 али кога ќе ми се спојат жичките заборавам на броењето.И секој пат е се исто.user posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: "жолта минута"
22.10.2009 18:18:19   
Еца
До пред некое време моите жолти минути ги криев и собирав се во себе и штом ќе се затворам во соба плачам и плачам и плачам, додека не исплачам се што ми тежи и после осмех на уста и јово на ново. Арно ама веќе не бројам до 10 и веќе не собирам во себе и веќе не плачам толку често, затоа што у моментот кога некој ќе ми ја премине границата која ми е над глава, е тогашuser posted image user posted image user posted image ни јас не можам да поверувам во што се претворам. Среќа ретко ме факаат овие страшни жолти минути, јухухуuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: "жолта минута"
22.10.2009 18:22:57   
lidijas
Retko mi doaga zolta minuta ama koga ke dojde lele majko, najcesto placam i vikam. Mislam deka od vreme na vreme covek treba da se isplace, da se isprazni ama na samo.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: "жолта минута"
22.10.2009 18:44:21   
ananikol
Leleeee nema da veruvate ama mene mi e drago sto gledam deka i drugi vaka kako mene reagiraat odvrme na vreme,jas mislev deka samo mene mi se sliucuvaat zolti minuti...

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: "жолта минута"
22.10.2009 21:43:08   
**Tedi**
Da vi kazam pravo sabajle razmisluvav na ovaa tema,sakav da vi ja pisam.Mi dojdoa mojte minutki ne znaete kolku sum vikala,vikav,vikav  i na kraj pocnav da placam,se prasuvav dali samo jas sum edinstvena ama gledam deka toa na sekogo mu se slucuva-SE TESAM,cesto me fakaat mojte zolti minuti ama izlekuvam od soba i brzo se smiruvam sakam togas da sum sama.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: "жолта минута"
22.10.2009 22:14:51   
Enika
ja sum ista kako poveketo...pukam i mns enerviram..gleam da ne vika m tolku zaso i po priroda ima visoko tnski glas...ama nekad nemozam..i u princip placam ili ako nekam d aplacam prd nekoj mi treperi glasot i odvaj izdrzuvam...losoto kaj mene e so zboram mn togas nemoze da dojde na red nekoj...i pravam podramaticni rab odosto se samo zatoa sto se osekam poveredna...mn pati vo bivshi vrski sum kazuvala kraj vo takvo stanejuser posted image sega ne e taka ama mn zborovi izletuvaat za da povredatuser posted image

(Одговор на членот **Tedi**)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: "жолта минута"
22.10.2009 22:27:47   
bambi
Otkako se porodiv a i dodeka bev trudna mnogu pobrzo se nerviram i izbuvnuvam, najcesto nervozata e povrzana so domasnite, mozebi nekogas zaradi pritisokot sto nemoza da postidnam se a jas sum licnost sto saka se navreme da zavrsi, e sega e cudno sto na rabota sum relaksirana i nisto ne me nervira, toa me ispolnuva, ponekogas od karanici mislam dek brakot mi e vo griza ama pa po nervozata gledam kolku ljubov i sreka postoi i se prasuvam sto mi e dali ova ke pomine.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: "жолта минута"
15.12.2009 15:08:58   
mother 29
дали трескате врати,нешто кршите во ваквите минути!?

(Одговор на членот bambi)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: "жолта минута"
15.12.2009 15:19:18   
Bogdancanka
трескам врати и тропам со нога а да кршам не до толку не ме удираат жолтите минутиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: "жолта минута"
15.12.2009 15:22:54   
arh_diz
ne treskam vrati nitu pak krsam nesto. Samo vikam:) user posted image

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 15.12.2009 15:23:09 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: "жолта минута"
15.12.2009 15:24:42   
mami
трескам врати при секоја караницаuser posted image лупам, викам, буткам, кога ке ме фати она најлудото не се контролирам ни што кажувам ни што правам- среќа ме има до толку фатено еднаш два пати само

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: "жолта минута"
15.12.2009 15:24:46   
loulou
porano bev mnogu izbuvliva no kako godinite si pominuvaat se imam mnogu promeneto.tesko nekoj do toj stepen da me iznervira a za sekojdnevi zakacki i nerviranja ima.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: "жолта минута"
15.12.2009 15:28:09   
mother 29
јас маам со папучиuser posted image

(Одговор на членот loulou)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: "жолта минута"
15.12.2009 15:28:13   
tereza
и јас се почесто имам вакви испади,жолта минута,лелеее не знам да се контролирам ми доаѓа да плачам на цел глас и неможам да се смирам потоаuser posted image не се препознавам самата себеси,плус и многу импулсивно реагирам и малку ми треба за да ме испровоцира некој што во последно време гледам да го средам тоа 

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: "жолта минута"
15.12.2009 15:34:17   
vezilka RR
па врата може да ми се случи да подтреснам, а не викам, јас скоро никогаш не викам, ама затоа знам да бидам толку цинична, што понекогаш сама од сопствените зборови се плашам..а и знам кога сум лута да ти извадам на маса нешто што си ми згрешил од пред години, години..user posted image user posted image

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: "жолта минута"
15.12.2009 15:34:59   
majka 79
bravo za  tie sto mozat da placat,barem im olesnuva. jas zbiram duri zbiram,se nerviram i se jadam. ama koga ke mi pukne filmot lom pravam, vikotnici kolku sakas. samo mi e krivo sto nemozam da placam. a da se iznaplaces e najubavo. vaka i da pomini kavgata uste nervozata e tuka ,kako grutka te stega na gradite...

(Одговор на членот loulou)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: "жолта минута"
4.3.2010 17:52:17   
seherezad
јас сум многу мирна по природа.многу трпам,сите на глава ми скокаат.не се секавам кога последен пат сум пламналаuser posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: "жолта минута"
24.6.2013 13:16:42   
Bethany
Кога ми се спојат жичките , буквално одлепувам на кратко user posted image
Како годините одминуваат, се повеќе можам да се контролирам, и гледам да работам на тоа што е можно повеќе, ама ако ми се задеси ПМС, уф тогаш не помаѓа ништо освен да се извикам, изнакукам, зборам се и сешто, јмалку од бес, малку од самосожалување user posted image склопам филм во глава и делувам според сценариото user posted image Ова за со мм зборувам.

Со други луѓе, не до толку блиски, ама кои ги видувам скоро секојдневно, ми се има случено да ме изнервираат и тоа опасно, обично е пропратено со моето демонстративно излегување од просторијата user posted image
Еднаш додуша на еден состанок, еден не толку близок сорадник/пријател, ме толку има изведено од такт, да го пред сите присутни "замолив " да ја напушти просторијата.
Малку се смеам сама на себе кога се сетам, ама па и сега гледам дека повеќе сум ладна и незаитересована, се повлекувам на страна, сега најмногу мм и син ми кога не јаде пример, знаат да ми го дигнат притисокот. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот seherezad)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?