|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   "Бегате" или продолжувате да се кар...
16.4.2010 20:07:10   
mother 29
Се дистанцирате ли  од викање,расправии,карање...или

не бегате, туку гледате да се испокарате до крај, бидејќи ако еднаш се одолговлечи, којзнае кога ќе се реши. сакате да се расчисти се` во моментот!..или

Не бегате никогаш, туку секогаш се карате до крај, се додека  не победите во караницата!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
16.4.2010 20:57:37   
Rossana
Hm.... Pa vaka... Otkoga znam za sebe, otsekogas sum izbegnuvala kavgi i raspravii, pa duri i ako e doslo do takvi situacii, jas sekogas gledav da popustam i da ja svrtam vinata kon sebe pred drugite samo za da ne dojde do toj stepen. Pred 5-6 meseci imav zestoka kavga koja me natera da gledam od drug agol na rabotite. Ne e sekogas taka dobro da im popustas na lugeto, zatoa sto ako ti im dades prst, tie ne samo celata raka tuku i glavata ke ti ja otkinat, i ke se drznat vo sopstvenata kuka da ti vikat da ti euser posted image m muser posted image ta, i da ti se zakanuvaat i ke skoknat da te tepat, i pokraj toa sto e 34 godini povozdrasen covek od tebe, i pokraj toa sto ti si 5 mesec bremena...user posted image Na mene tatkomi ne mi se zakanuval, ne pa nekoj drug, i posle dve nedeli eve go trop-trop na vrata i dobar den kako ste... Pa idi u puser posted image muser posted image ako si dovolno star za da mi bides tatko, ne znaci deka jas ke te pocituvam i ke ti dadam da me navreduvas. Ma kakov izgovor i izvinuvanje mu e toauser posted image ''Izvini Rosana se podnapiv malce i ne mi bese denot pogoden bev nesto iznerviran'' Rosana mrtvo ladna si ja zatvara vratata a toj ''Ma idi u kuser posted image ec ne si ti princeza da te molam za proska, razgaleno detiste'' i sega? Treba jas utre da se pravam kako nisto da ne bilo? ME NAVREDI GJUBRE

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
16.4.2010 20:59:05   
Rossana
Odgovorot na temata mi e: Zavisi od situacijata, izbegnuvam da se raspravam, no ako nekoj pocne da me navreduva i da vika na mene-mu vrakam so ista mera user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
16.4.2010 21:00:50   
mami
Зависи кога како...некогаш викам и се дерам до крај, некогаш на пола почнувам да плачам од нервоза
а некогаш едноставно прекинувам да разговарам и го ставам на игнор оној со кој се карам...Се почесто ставам на игнор зошто ме мрзи и преку глава ми е од карање и некој да ме прави бебе

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
16.4.2010 21:09:00   
Палешка РР
Зависи со кого..обично сакам да ја истерам правдината. Знам дека ништо не добивам, но ете.
А со мм не се карам..или многу ретко. И двајцата бегаме од кавгата..подобро да не разговараме еден час, отколку да се расправаме еден час. Кавгата не носи ништо добро.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
17.4.2010 0:24:05   
nadica
хммммм па пред се зависи од ситуација но најчесто го кажувам своето а тој со кој што го имам конфликтот нека избере дали ќе ме ислуша или не
ако забележам дека имам работа со личност која освен себеси во моментот не слуша ништо се повлекувам за одреден степен но не ја прифаќам неговата теза дека е во право

user posted image user posted image user posted image и јас сум тврдоглава

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
17.4.2010 9:44:25   
profesorica
Зависи колку сум нервозна и за што сме почнале да се расправаме.Ако е за некоја ситница, си велам во себе, што џабе се дерњам а ако е за нешто што ми смета или поголем проблем продолжувам додека не изнакажам се и сешто.

мм е посмирен, тој како да бега од кавгата, смета дека некогаш непотребно викам и чека само да ми помине нервозата.понекогаш е во право- од мравка правам слонuser posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
17.4.2010 10:26:41   
melody
Jas bev porano za toa odbegnuvanje na kavgata i cekanje rabotite sami da se resat od sebe ili pak  so razgovor.No vidov deka vo zivotot ako ne se karas normalno za odredeni raboti i tamu kaj ke te zdoboli nisto ne postignuvas.Zatoa sega koj se kara so mene i mi kazuva neprifatlivi raboti za koi znam deka ne se tocni i jas vrakam so ista mera duri i poveke.Nema veke ignoriranje na rabotite zosto koga si takov na toj nacin i lugeto sto se so tebe takva  te prifakaat i posle koga ke ti dojde preku glava ,a toa e normalno eden den da to dojde opss doaga do pregolemi konflikti koi nekogas i loso zavrsuvaatuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
17.4.2010 10:26:50   
topce
јас не се карам меѓутоа јас не кријам кога сум нервозна и си го кажувам тоа.
од секоаш ми е правило да си ги средувам работите, муабет што како и зошто
без разлика дали е тоа мм, родителите или другарите.јас не можам да функционирам
додека не си ги средам работите тоест додека не постигнам баланс кој ми е потребен за мојот личен мир.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
17.4.2010 11:24:13   
mina_m
se karam ako treba i ke tepam user posted image user posted image se karam koga nekoj me vlece za jazik ili nekoj koga mi tera inaet a i ni samiot ne znae za stouser posted image porano vo princip popustav(neli popametniot popusta taka maderot moj me uceseuser posted image )ama veke ne sum tolku popustliva(otkoga vidov kakvi se luge postojat),obicno ne se karam taka na prazno,znaci ne navlagam vo konflikti ako nemam argumenti crno na belo.Znaci sekogas karanjeto mi drzi voda,ako nemam sto da kazam ili dokazam ondak voopsto ne ni pocnuvam da melam na prazno,otsekogas me nervirale nabeduvanja,lazgi,manipuliranje i gledam od takvi osobi da sum si nastrana,posto od niv nema nisto korisno samo gubenje zivci....ama bitnoto e sekogas do kraj teram,nikogas ne begam,a i sto e najtragicno ,ne gi pustam drugite da begaat user posted image se dodeka ne me soslusaat sto se si imam da si kazam...

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
17.4.2010 14:29:20   
mother 29
Ако сум убедена дека сум во право, докажувам  и не попуштам додека не ја убедам другата страна дека навистина има погрешно размислување. Ако видам дека продолжува со инает „се исклучувам” т.е воопшто не слушам што зборува. Со некои луѓе не вреди ни да се караш...

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
17.4.2010 14:41:22   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

Ако сум убедена дека сум во право, докажувам  и не попуштам додека не ја убедам другата страна дека навистина има погрешно размислување. Ако видам дека продолжува со инает „се исклучувам” т.е воопшто не слушам што зборува. Со некои луѓе не вреди ни да се караш...


Нешто слично и јас, но ова го практикувам со луѓе и ситуации кои ми значат, а не се мешам и не трошам време и нерви со работи кои не ми се толку битни.
Во принцип сум човек кој не сака да се замара многу, многуuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
17.4.2010 16:14:18   
ananikol
 Pa isto kako i tuka na RR user posted image user posted image user posted image . Ke pokusam da objasnam ako vidam deka vredi prodolzuvam so objasnuvanjeto ako ne preskoknuvam preku se...
Najstrasno e da se "kontras" so nekogo koj slusal ili misli deka toa e vaka ili taka a ne zboruva od sopstveno iskustvo.Togas begam..nemam ni vreme ni nervi za nekogo koj ima mnogu vreme pa neznai so so nego..
A sakam da se ''kontram''  so fakti i togas odam do krajuser posted image

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
17.4.2010 16:19:29   
dragana_vane

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

. Со некои луѓе не вреди ни да се караш...
Со некои луѓе не вреди ни да се караш...



Potpisuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
17.4.2010 16:49:59   
Bogdancanka
зависи од ситуацијата.......

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
17.4.2010 18:51:25   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Зависи кога како...некогаш викам и се дерам до крај, некогаш на пола почнувам да плачам од нервоза
а некогаш едноставно прекинувам да разговарам и го ставам на игнор оној со кој се карам...Се почесто ставам на игнор зошто ме мрзи и преку глава ми е од карање и некој да ме прави бебе



Тука сме некаде...једино со Лука  не ми иде карањето...он е посмирен, не се кара, ретко ке се спречкаме па јас ке дрндам цело време...и мн ми влијае да не избувнувам за работи


_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
17.4.2010 19:00:38   
mami
Лука и Кице се исти..и овој само молчи и јас се дерам и накрај прекинувам да зборам...а сакам еднаш онака убаво да се искараме а не само јас да се дерам а он ме гледа како некоја лудача

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
17.4.2010 19:09:49   
Pepe
Lele kolku ubava tema...Po priroda ne sum kavgadzika....Ama ako gledam deka nekoj so sila saka da me ubedi deka crnoto e belo ili da me obvini bez pricina...e togas ne popustam!!!!Ke si gi isteram rabotite do kraj iako mozebi krajot nema da mi se dopadne...Znam  da se zanesam i da kazam mnogu raboti koi ne gi mislam...I posle koga ke se "oladam"  da mi bide zal....Sto vikase edna moja profesorka "koga ke si mnogu gneven i lut i raspolozen za karanje,napij se casa studena voda...Ke te podoladi za da ne plamnes bez razmisluvanje....user posted image Nekade imam slusnato deka glasnoto karanje e znak za nemok za toj sto se kara....
Mozebi  i ne cini ama toa si e..Vo druga koza ne se moze...user posted image Poubavo glasno da se karas,otkolku tivko da licemeris....

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
17.4.2010 19:37:07   
denicka
ako se karam, se karam do kraj. togas znam deka sum vo pravo, zasto ako ne sum ke si kutam. mm sekogas gi svrtuva karanicite na smeska i ne mozes da se karas. ama namerno mi pravi taka user posted image a mnogu sakam da "debatiram" so tvrdoglavi luge koi mislat deka sekogas se vo pravo. i na kraj koga ke im dokazam so fakti deka gresat, sum si najzadovolna user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Pepe)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
18.4.2010 9:31:37   
BILE.F
Најчесто не сакам да се расправам, и ќе кажам што мислам и се повлекувам, но доколку нешто силно ме навреди, е тогаш одам до крај!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
18.4.2010 14:01:18   
Adrijana

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Зависи кога како...некогаш викам и се дерам до крај, некогаш на пола почнувам да плачам од нервоза
а некогаш едноставно прекинувам да разговарам и го ставам на игнор оној со кој се карам...Се почесто ставам на игнор зошто ме мрзи и преку глава ми е од карање и некој да ме прави бебе



Mami mnogu ubavo me opisala i mene. Isto vo posledno vreme se stavam na ignor.

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
18.4.2010 14:37:54   
dragana_vane
Haha, i jas stavm na ignor, ponekogas se zaboravam i samata sebe ne se slusamuser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
18.4.2010 16:44:27   
Aleksandra
Zavisi od situacija ako sum vo pravo e togas me slusaat site komsii i si ja teram pravdinata a ako sum kriva e togas si ja svitkuvam opaskata megu noze i ili begam ili kutam i trepkam so ocinjatauser posted image user posted image

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
18.4.2010 18:43:06   
lukas
se karam i  vikam mnoguuuuu i zavisi od toa za so se karam....vo kavga mnogu crveneam i od nerva se tresam......posto vikam mnogu...hahhaha..no sekako ne se deram so sekogo ...nikako ne so mm zosto ke jadam po muziki....hahhaha....ne se razbira zavisi so kogo pravam muabet i za so...ako e nekoja osetlva tema ili pak ako sigurno sto posto znam deka sum 100 posto vo pravo...ne se karam so nikoj so ima svoj stav za nekoja rabota a jas sakam da misli kako mene...

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: "Бегате" или продолжувате да се...
26.5.2010 12:22:45   
arh_diz
Zavisi za sto se raboti . Nekogas se slucuva samo da se nasmejam i da zavrsam se nekogas se raspravam se zavisi kolku mi e vazno toa sto se slucilo. Mislam deka so kavga nisto ne se dobiva

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?