|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Негувањето здрав и фит начин на живот е многу важно, а е уште поважно кога очекувате бебе. Во текот на една вообичаена и здрава бременост не треба да престанете да вежбате ако телото ви е навикнато на тоа. Сепак, постојат мерки на претпазливост

image

Половина час дневно веројатно го поминувате на интернет. Половина час го поминувате во сообраќајните гужви. Половина час не знаете што следно да направите. Ние имаме предлог – прошетајте

image

Време е за враќање во форма! Летото полека ни заминува,па со завршувањето на сите летни активности кои ни го одвлекуваа вниманието време е во фокус да се стави градењето здрави животни навики. Затоа, со нетрпение го очекуваме викендот 23-25 септември

image

Овој септември, подгответе се за второто издание на Health, Fitness & Wellness Expo.Од 23-25 септември, во Хотел Александар Палас, по втор пат ќе се одржи најголемиотинтерактивен настан за ЗДРАВ ЖИВОТЕН СТИЛ.

image

На 25 – 27.09.2015, ќе се одржи Health, Fitness & Wellness Expo - најголемиот интерактивен настан за здрав животен стил!

ПР ТЕКСТОВИ

Nestle го намалува шеќерот во FITNESS®

Автор: Редакција Рингераја | 31.7.2015
image

Здравствените стручни лица едногласни – неопходно е да се смали внесот на шеќер

image

По напорниот тренинг, потребен ви е оброк кој ќе ги зајакне вашите мускули и ќе ви даде дополнителна енергија

image

Инспирација... кој ако не бебушите

ДИЕТИ

Како Алесандра Амброзио ја одржува линијата?

Автор: Редакција Рингераја | 19.6.2014
image

Таа е неверојатно секси и е еден од ангелите на Victoria's Secret. Алесандра Амброзио е мајка на две деца и модел. Одржува совршена линија благодарение на начинот на исхрана и спортот. Што вклучува нејзиното дневно мени?

image

Одбирањето на најдобриот начин за да ја изгубите телесната тежина може да биде тешка одлука за Вас. Планот за губење на телесната тежина вклучува добро балансирана диета и физичка активност. Некои мерки на исхрана се опасни и треба да се избегнуваат

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

.
Jana9

Dali mislite deka privatnite bolnici se podobri od drzavnite?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!