|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Во рамките на големиот хуманитарен проект „Собираме и ре-креираме со Бимилк“, денес Битолското Чупе беше во посета и на градинката „Детска радост“ во Гевгелија

image

Децата од кумановската градинка „Ангел Шајче“ денес беа домаќини на Битолското Чупе и големиот хуманитарен проект „Собираме и ре-креираме со Бимилк“, кој во текот на месец ноември и декември се реализира во повеќе градинки ширум Македонија

ИСХРАНА

Детски едукативни работилници

Автор: Ладна Вода | 14.10.2016
image

Во средата започнаа едукативните работилници за деца на тема „Со здрави навики до здрави бубрези“.

ПР ТЕКСТОВИ

Летна вокална работилница на "Ѕвездички"

Автор: Редакција Рингераја | 8.6.2015
image

За сите идни ѕвездички!На 15 јуни во просториите на Ѕвездички започнува Летна вокална работилница. Како да се пријавите?

ВЕЖБАЊЕ

Дарма за најмалите и најмилите

Автор: Јога Дарма | 17.11.2014
image

Минатиот викенд во Дарма беше се во знакот на новите поколенија. На 7-ми ноември, петок, се одржа Работилницата за пренатална јога наменета за идните мајки. А потоа, во саботата, на 8-ми ноември, се случи и средба на бебиња и дечиња со нивните мајки

image

Центарот за интегрална јога ДАРМА во соработка со Центарот за интегрална јога НАМАСТЕ организира Работилница за пренатална јога, на која бремените жени и оние кои се подготвуваат да забременат би се запознале со можностите и придобивките на јогата

image

Работилница во центар за ран детски развој Бамби - с. Новаци

ТЕК НА АКЦИЈАТА 2013

Работилница во градинката во Виница

Автор: Редакција Рингераја | 19.12.2013
image

Прекрасен дочек во градинката во Виница. Децата внимателно го слушаа Битолското Чупе како им раскажува, ни поделија многу топли прегратки и насмевки

image

Пријатно не изненадија децата и воспитувачките од Дебар, кои организирале самостојна работилница за проектот Прегратка на дар

ТЕК НА АКЦИЈАТА 2013

Работилница во градинката Срничка

Автор: Редакција Рингераја | 14.12.2013
image

Погодете која беше хероината Ели од сликовницата Светот е мал за овој голем кашкавал! Воспитувачката од децата.Не почестија со вистинско битолско млеко и поминавме прекрасни моменти во градинката Срничка

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

imence
kaja123

Ve molam za pomos

mario (21%)

david (34%)

oleg (8%)

maksim (13%)

pavel (23%)


Број на сите гласови: 143

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!