|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Повеќето бремени жени очекуваат да се чувствуваат малку болно и непријатно по породувањето

image

Ова утро плачев кога се пресоблекував пред огледалото. Добив скоро 50 килограми за 1,5 години. Помеѓу обидите да забременам + третманите за плодност + бременоста, моето тело премина многу граници

image

Body paint артистот Marieke Crone, направи неверојатна визуелизација на тоа што се случува во телото на жената за време на бременост. Магично!

image

Бременоста и породувањето внесуваат многу промени во животот на жената. Вашето тело се менува. Вашето семејство добива уште еден член. Вашиот мозок се менува. Вашето срце се менува...

ТИНЕЈЏЕРИ

Водич за тинејџерки: Растење на телото

Автор: Редакција Рингераја | 25.2.2014
image

Сега кога порасна сигурно забележа дека твоето тело се менува во изгледот, а се менуваат и твоите чувства. Тоа е период наречен пубертет. Ова е возбудлив период - тоа е време кога од девојче стануваш жена

image

Пред да останам бремена некој ми рече - Не раѓај, бебето ќе го уништи твоето тело

НЕГА

Eucerin - за рамномерен тен на кожата

Автор: Редакција Рингераја | 5.4.2013
image

Голем број на жени се соочуваат со хиперпигментациjата, состоjба при која делови на кожата се со потемна боја. Тоа потемнување се должи на зголемено производство на меланин и негово нерамномерно таложење во кожата

image

Убава, самоуверена, среќна и задоволна...Кристина Агилера вели дека се чувствува прекрасно во сопствената кожа.

ВО ДОБРА ФОРМА

Хилари Даф-бремена и во одлична форма

Автор: Редакција Рингераја | 12.11.2011
image

Вежбањето редовно е многу важно за да се задржи фигурата на телото и по породувањето. Свесна за тоа е и Хилари Даф. Погледнете ги фотографиите и уверете се во нејзинoто совршено одржано тело со стомаче.

ДНЕВНИК НА ТРУДНИЦИ

Промени во телото на трудницата

Автор: Редакција Рингераја | 31.5.2020
image

Се прашувате дали сето ова што вам ви се случува е нормално? Еве еден текст како објаснување, што се случува во организмот на една трудница по неколку недели од бременоста.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

.
Jana9

Dali odite vo teretana za da se zacvrstite vo teloto ili pak da oslabete?

Da se zacvrstam (20%)

Da oslabam (40%)

I ednoto i drugoto (40%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!