|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 27 недели


Колку чудесно е вашето големо тело. Употребете ги заводничките фантазии на бременоста.

Добредојдовте во последното тромесечје. Влегувате во период на брзо добивање на тежина. Во неа припаѓа тежината на матката, плодовата вода, зголемено количество на крв во телото и секако плодот, а понекогаш некој грам и вишок маснотии (ваши, не на плодот).

Не заборавајте на здрава и разновидна исхрана.

Мама во 27. недела


Добредојдовте во третото, последно тромесечје. Да, сега е се посериозно. Одбројувањето веќе почна. Но, не брзајте, плодот нека остане во вашето тело уште некоја недела. <
Повеќе


Плод во 27. недела


Фетусот сега изгледа потполно исто како што ќе биде и на раѓањето. Секако, тоа ќе биде најубаво новороденче кое некогаш се родило, во тоа не се сомневаме. <
Повеќе


Тато во 27. недела


Можете да си честитате! Преживеавте две третини од бременоста. А сега напред во нови победи.
Повеќе


Мали слатки тајни


За имињата на вашето дете веќе сигурно сте разговарале со идниот татко. Доколку ви се допаѓаат необични, можеби и егзотични имиња, ве советуваме добро да размислите. Тие имиња луѓето тешко ги памтат, а често и погрешно ги запишуваат. Името е основен идентификациски знак со кој детето ќе се претставува цел живот. Размислете дали би сакале да го обележите на таков начин. Можете да направите мал тест. Тестирајте го името на вашите пријатели и следете ја нивната прва реакција. Невербалната реакција ќе ви каже многу повеќе од сите изговорени зборови потоа.

Слична содржина


Претходна недела: 26. недела
Следна недела: 28. неделаСлични артикли:Анкета

imence za nasata princezka?
butterfly queen

Koe ime vi se dopaga najmnogu?

Mia (51%)

Lili (18%)

Lea (31%)


Број на сите гласови: 159

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!