|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Мама во 19. неделаДа, вашата кожа на лицето сеуште изгледа тинејџерски. Бубулички на челото, образите, носот повторно излегуваат една по друга. И тоа баш сега кога помисливте дека хормоните веќе се смируваат. Без паника, се ќе дојде на свое место. Кога ќе се роди бебето, нормално.

Некои трудници сеуште ја минуваат бременоста без никакви компликации и проблеми, а само стомакот кој расте ги потсетува дека ќе станат мамички. Други пак во огледалото беспомошно ја гледаат својата сува кожа, лишаите и осипот на одредени места. Најчесто на деловите каде кожата се растегнува, значи на стомакот, градите и нозете...

Овде само да ви препорачаме: мачкајте се со крема против стрии, а понекогаш и со обично млеко или масло за тело кои исто така можат да го намалат чешањето, па дури и појавата на стрии. За жал, не можеме да тврдиме дека сосема ќе се изгубат. Тоа зависи и од структурата на вашата кожа.


Прочитајте уште


>>  Плод во 19. недела
>>  Тато во 19. неделаАнкета

Dali?
Jana9

Dali ste ljubitel na cveke?

Da (67%)

Ne (33%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!