|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Плод во 17. неделаПлодот е повторно во фаза на брзо растење, бидејќи под кожата собира масти. До крајот на бременоста ќе има собрано количински од 2 до 6 % од својата тежина. Насобраните масти ќе му помогнат по раѓањето да ја задржи во рамнотежа својата телесна температура.

Плодот веќе е долг околу 11 см, а тежок околу 142 грама, што значи дека неговата тежина ја надминува тежината на постелката.

Рефлексите ја извршуваат својата работа, бидејќи плодот веќе трепка, голта и цица.


Прочитајте уште


>>  Мама во 17. недела
>>  Тато во 17. неделаАнкета

Dali?
Jana9

Vi se zdosadeni seriite na televizija?

Da (75%)

Ne (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!