|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Се породила дома, заради непроодност на патот

Редакција Рингераја, 5.2.2012
Хрватска – Жена која вчера се породи дома, во сплитско далматинската жупанија, бидејќи брзата помош не можела да дојде до неа, сместена е во болница

image
/11


 

 

Завиткано во розово кебенце, девојчето кое мајка му го роди во тек на снежното невреме, пренесено е со мајка му во болница.


Со помош на сопругот родила девојче кое ќе го крстат Снежана. Тоа е најприкладно име со оглед на условите во кои девојчето дојде на свет. Мајката и девојчето се чувствуваат добро, а успеа да ги сними и камерата на Dnevnik.hr.

 

 

ВИДЕО

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

6 неверојатни факти за бебето во стомачето
Во прилог се 6 неверојатни факти за вашето неродено бебе, кои сигурно не сте ги знаеле
4
Епидуралната анестезија може да предизвика...
Многу родители се загрижени дека епидуралната анестезија ќе ги зголеми шансите за развој на аутизам кај детето. Видете д...
4
Lara2224: Мојата породилна приказна
Моментот кога јас се претворив во “ние”
4
Што размислуваат жените додека раѓаат?
Го добивте најубавото бебе на свет. Повторно се е на своето место. А породувањето? Ама тоа не е никаков проблем, помислу...
4
Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?