|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Приватно здравствено осигурување во било кој период од бременоста, отсега и онлајн!

Еуролинк, 8.11.2019
Периодот на бременост налага постојана грижа, неопходни тестирања и купување додатоци. Најголемата грижа на трудниците е обезбедување на сигурно породување, болнички престој и добра постпородилна грижа, кои можат да бидат голем финансиски товар.

image
/11


Приватното семејно здравствено осигурување на Еуролинк нуди поддршка во текот на целата бременост. Од аспект на придобивките, токму можноста за осигурување во кој било период од бременоста, покривање на трошоците за неинванзивни пренатални тестови и покривање на трошоците за породување во приватна здравствена установа предизвикаа голем интерес кај граѓаните.

Новитет кај оваа полиса е тоа што Еуролинк осигурување за првпат на семејствата во Македонија им нуди решение за онлајн купување на приватно семејно здравствено осигурување. Трудниците во периодот на бременоста се преоптоварени со обврски и планирање, па со оваа нова опција се олеснува тој период, затоа што со неколку клика можат да го обезбедат породувањето во приватна болница и таа грижа да ја решат брзо. Процената на здравствената состојба ја вршите самите, во реално време, и тоа без потреба од прегледи и чекање, што исто така претставува нов пристап во начинот на обезбедување здравствено осигурување кај нас. Врз основа на процената, граѓаните имаат можност самите да одлучат и одберат какви здравствени бенефиции ќе си обезбедат. За ова да биде возможно онлајн, Еуролинк практикува комбинација од нова технологија и експертиза од стручни лица, кои го поддржуваат процесот во секој чекор.

„Купивме приватно семејно здравствено осигурување и дополнителен пакет кој ги покрива трошоците за породување во приватна здравствена установа. Очекувавме бебе и оваа опција беше многу подобра од земањето кредит за да го платиме породувањето. Се породив во приватна болница по мој избор, а Еуролинк директно ги покри трошоците кон болницата. Набрзо по породувањето се случи да треба да бидам хоспитализирана заради друга болест. Повторно имав можност да одберам приватна болница, каде што имаше услови моето новородено бебе да биде со мене, а болничките трошоци повторно беа директно покриени од Еуролинк“ – објаснува осигуреник на Еуролинк за своето искуство.

Приватното семејно здравствено осигурување, кое отсега може по брза и лесна процедура да се купи во интернет-продавницата на Еуролинк, нуди три различни пакети – Старт, Комфор и Премиум. Во промотивниот период до 15 ноември, граѓаните имаат можност да купат онлајн-полиса за приватно семејното здравствено осигурување со попуст од 5% на основниот пакет. Посетете ја интернет-продавницата уште денес, пополнете го прашалникот и самите уверете се колку е лесен и брз процесот на обезбедување квалитетно здравствено осигурување за Вашето семејство: http://www.eurolink.com.mk/eshop_pocetna.asp


Промоциска објава

Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
33
9 знаци кои укажуваат на можна бременост
Многу жени имаат сомнежи и двоумења кога се работи за бременоста. Многумина велат дека едноставно чувствуваат дека „нешт...
21
Движење на бебето во стомакот
За секоја идна мајка, првото движење на бебето во стомакот претставува најсреќен момент во животот, бидејќи тоа говори д...
4
Доење за време на бременост
Во неразвиените земји не е чудно да се види жена која дои, иако е бремена. Но во нашиот “развиен дел од светот”, околу т...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Ако ве изневери партнерот?
kikicka

Што би направиле доколку ве изневери партнерот?

Би му простила,човечки е да се прости (8%)

Би го напуштила во истиот момент (18%)

Би се разочарала,а понатаму незнам што би направила (70%)

Јас веќе го изневерив,така да сеедно ми е (4%)


Број на сите гласови: 100

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!