|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Овој семафор ќе ве спречи да поминете на црвено!

Редакција Рингераја, 27.1.2015
Кога за последен пат поминавте на црвено? Вчера?! Денес?! Пред еден час?! Овој семафор ќе ве спречи да го направите тоа!

/11


 

Од рана возраст нe учат како е правилно да се преминува и на основните правила за движење. Во подоцнежна фаза од животот, ако заборавиме на тоа ќе  бидеме одговорни кон себе и другите.

Со вас споделуваме една паметна идеја. Ако е коректно некои идеи да се наречат умни, тогаш оваа е таква, бидејќи спасува животи и потсетува на правилата на еден забавен   начин. Кога последен пат преминавме на црвено?

 


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Сакам 100 денови со моето семејство!
Не поминувате доволно време со вашите деца? Прочитајте го ова!
4
Што вели мајката VS што разбира детето
Најважно за малите деца е да знаат ред. Особено ако сами си го дефинираат
4
Типови на луѓе кои ќе ги мразите по породу...
Помните ли кога бевте во третиот триместар и сите ваши блиски пријатели и роднини почнуваат да зборуваат за тоа како ќе ...
4
Претераната хигиена води до астма и алергии
Др. Бранимир Несторовиќ објаснува: Станавме претерано чисти. Се бањаме повеќе пати на ден, антибиотиците не делуваат, хр...
4
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?