|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Објавена програмата на „После часови“!

Редакција Рингераја, 20.8.2018
Ако се уште не сте слушнале за „После часови“, драго ни е да бидеме први да ви пренесемеедна супер вест!

image
/11


Имено, на големо задоволство на сите родители, деца и млади, за прв пат кај нас ќе се одржи саем за воннаставни програми и активности, на настанот насловен - „После часови“. Овој голем интерактивен настан ќе опфати голем број на области – спорт и рекреација (фудбал, кошарка, ракомет, пливање, одбојка, гимнастика итн), музички училишта, танцови студија (балет, R&B и хип хоп, модерни танци и тн...), едукативни центри, јазични студија, училишен прибор и додатоци и многу, многу други области.

Организаторите веќе ги објавија сите изложувачи, како и официјалната програма, а на големо задоволство ја објавуваме и ние:

Сабота | 01.09.18

11:00 Светот на Колорес | Еден свет, многу приказни!

11:30 Едукативен центар СОНЦЕ | Креативна работилница

12:00 Bullfrogs Ballet School | Живеј го животот во „петта позиција”

12:30 SEDC IThink Academy | „I Think, You Think, We Think“

13:00 My Music | My Music

13:30 OFFICE PLUS | OFFICEPLUS за пет плус!

14:00 Мечувалечки клуб Ескрим | Проверете зошто мечувањето е поразличен спорт од останатите

15:30 Едукативен центар Арс Ламина – Јазичен центар Step by step | Баш е КУЛ после сКУЛ

16:00 Jumping Clay | Фантазија без граници

16:30 Champions House – Шампионада | ШАМПИОНАДА

17:00 Brainobrain | Мултитаскинг презентација

17:30 Жабец | Учиме за велосипедите

18:00 Eat The Beat | Dance Studio Латино Шоу и Хип Хоп настап

18:30 Битрикс Кру | Битрикс Кру

Недела | 02.09.18

11:00 Vortex  Art | Creative Genius

11:30 Staedtler | Измоделирај ја својата играчка

12:00 Да научиме | Учиме јазици на креативен начин

12:30 Пијанофорте – Училиште за музика | По патот на музиката

13:00 LCF CLUBS | Mногу повеќе од училиште за англиски јазик

13:30 Балетско студио Балерина | Од децата за децата!

14:00 Логос Плус | Клуч за успешна иднина

14:30 Bright Kids | Тематски креативни работилници

15:30 Капуера Скопје | Повеќе од спорт!

16:00 Здружение за рана стимулација, развој и игра кај деца Креатива Исток | Градење на основа за академско учење

16:30 Драмско студио Пет +

17:00 Гитара Пет | Краток концерт на класична гитара

17:30 Студио за танц Абстракт | Нов Почеток

18:00 Еурека | Еурека Перформанс

18:30 Бејби Шоу | Учење и бескрајна забава, It’s БЕЈБИ ШОУ time!

Настанот ќе има и посебен спортски дел, со сопствена програма:

Сабота и недела:

10:30 Одбојка Форца Волеј

12:30 Пливачка Федерација

14:30 Гимнастика Партизан (само во сабота)

14:45 Фудбалска школа Грозданоски

16:30 Ракомет- Кирил Лазаров 7

17:30 Баскет КК Вардар VS MVP

Посетителите на настанот ќе можат да се информираат од прва рака за повеќе од 50 програми кои се нудат кај нас, и што е најважно – да одберат и на лице место да ги запишат своите најмили на она што ќе одберат по промотивни цени со големи попусти!

Настанот е бесплатен и отворен за посета за широката јавност, а ќе се одржи на 01 и 02ри септември 2018 во спортската сала Форца со времетраење од 10:00 до 19:00 часот двата дена.

Следете ги сите информации и детали поврзани со настанот на официјалната Facebook фан страна – ОВДЕ.

6 работи што треба да му ги кажете на ваше...
Силната врска помеѓу децата и родителите се темели на љубовта и комуникацијата. Научете како да разговарате со вашето де...
9
Совети за спречување на пукање на јајцата
Дали веќе размислувате како ќе ги бојадисате Велигденските јајца? Ве загрижува ли помислата дека за време на варењето ја...
4
Јајца украсени со парчиња од салфетки
Многу лесен и ефектен начин за украсување на велигденски јајца без да си ги валкате рацете во боја
4
Зошто го задржав своето презиме кога се ом...
Зошто мора презимето да биде на сопругот? Зошто мора да биде комбинација на моето моминско и неговото презиме? Што сум ј...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

kola
live

i kamion moi

bmw (55%)

mercedes (27%)

man (6%)

iveco (0%)

skanija (3%)

volvo (9%)


Број на сите гласови: 33

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!