|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Детските и модни трендови за оваа пролет 2011 ќе бидат со природни корални и морски бои , стил и силуета на 70’те , но ке преовладуваат и белите и неутрални тонови .

image
/181


Врз основа на женските колекции за пролет/лето 2011 , така и детските и модни трендови за оваа пролет 2011 ќе бидат со природни корални и морски бои , стил и силуета  на 70’те , но ке преовладуваат и белите и неутрални тонови . Како и да е времето ќе покаже...

Можеби најзначаен тренд за 2011 ќе биде  ‘’ луксузен , елегантен , едноставен  изглед ‘’. Овој  тренд  најверојатно потекнува од  Сури Круз  (ќерката на Том Круз) ефектот каде што родителите ги облекуваат своите децата во светските дизајнирани брендови .

Девојчињата се очекува да носат лесни и пријатни материјали со цветни дезени или пак со строги и исчистени еднобојни форми , а момчињата  ќе носат кошули и маички со карирани дезени и линии  во комбинација со светли  и темни  фармерки.

Исто така  ‘’ еко свест ‘’ темата ќе биде актуелна во 2011 и се очекуваат детските парчиња облека да се направени од доста издржливи материјали како што се органски памук , бамбус и други слични ткаенини . Во кратки црти може да се заклучи дека еко материјалите се во мода, а се друго ќе биде out !

Во детската мода сепак нема строги правила, нели?

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Есенска детска мода - почнуваме во училиште!
Инспирација за престојните есенски денови и почетокот на учебната година
3
Ексклузивно: Нови фотографии од свадбата н...
Покрај Ламбе на неговата свадба запеаја и неговите колешки Елена Ристеска, Нина Јанева,и актерот Петар Горко. Во прилог ...
3
Дали децата ви го уништуваат сексуалниот ж...
Секој пар го доживува ова по одредено време - период на суша. После работа од 8-16 часот, деца, дом и сите други обврски...
3
Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
2
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?