|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Детски хороскоп: Дете Вага

Редакција Рингераја, 28.8.2014
Слатки, тврдоглави, комуникативни...како да ги одгледувате децата родени во знакот на Вага?

image
/11


 

Хороскопскиот знак во голема мера го одредува начинот на однесување на детето и тоа од неговото раѓање се до поголема возраст.

 

(0-2 години)

Симпатичноста на бебето Вага е карактеристика која сигурно ќе биде изразена и која сите ќе ја забележуваат. Тие имаат поглед и насмевка која освојува. Делуваат како да се создадени за љубов, за галење и разубавување на секоја ситуација во која се наоѓаат. Она што е помалку познато е дека Вагата е кардинален знак, дека тоа е единствен предмет во хороскопот и тоа железен.

Бидејќи станува збор за есенски знак, овие деца се многу зиморливи. Ја сакаат топлината на облеката, која треба да биде мека и миризлива. Малите Ваги обично имаат добра меморија и многу добро ги забележуваат познатите работи. Музиката ги смирува, но нивната рафинираност и чувствителност бара мила, класична, детска, бајковита музика за сонување, а не бучни реклами или музика од телевизорот. Овие мали деца се визуелисти, па ќе им годи учењето на бои низ слики од омилените бајки. По малку потсетуваат на “Принцезата на зрно грашок”, бидејќи ќе сакаат беспрекорна облека и ќе делуваат префинето на возраст од две години. Ослободете се од нервозата во нивно присуство, бидејќи како да имаат детектор. Ќе ја почувствуваат и сами ќе станат нервозни. Покажете воодушевување кога нешто успешно ќе совладаат, за да не станат премногу самокритични и нервозни.

 

(2-4 години)

Не треба да заборавите дека Сатурн егзистира во знакот на Вага, па можете да бидете изненадени од малиот мудрец, кој многу зрело ги совладува работите баш на оваа возраст. Овие деца обожаваат да сликаат, да глумат и да пеат. Можат да бидат ѕвезди на приредбите во градинка.

Обожаваат убаво сервирана храна и убави манири во текот на јадењето. Учете ги на бон-тон додека јадат и ќе бидете изненадени колку тоа им годи. Ретко се љубители на колективен спорт и многу трчање, додека гимнастика, уметничко лизгање, играње, фолклор..можат да бидат вистински избор за нив. Со задоволство ќе одат на родендените на своите другари, сакаат да се дружат и не поднесуваат самотија.

 

(4-6 години)

Малата Вага во овој период е многу комуникативна и е сака да разговара со своите родители за секоја тема. Никогаш не покажувајте дека ви е досадно или дека вашето дете има погрешно мислење за нешто – ќе биде многу навредено. Овие деца делуваат многу оптимистички, што во поголем дел и се, но се склони кон тагување и се ранливи кога ќе почувствуваат неразбирање и нетрпение.  Ако вашето дете со часови ви ја раскажува секоја ситница од училиште, или за своите мечти, знак е дека има голема доверба во вас.

Малите припадници на овој знак може да бидат хировити кога е дневниот ритам во прашање. На пример, ќе одбиваат да одат на спиење, бидејќи го гледаат омилениот цртан филм.. За да не бидат разгалени, раскажете им дека ќе бидат нарушени нивното здравје и убавина, ако не се одмораат доволно. На изглед се многу чувствителни, сакаат да им се допаднат на другите. Затоа аргументот убавина ќе биде најважен.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Игри за поттик на интелегенцијата кај децата
Општо познато е дека периодот од раѓањето до седмата година е период на најинтензивен раст и развој на детето, како во ф...
4
Паметни играчки според возраста на детето
Во прилог е водич за тоа како и на која возраст децата играат, играчки со коишто се забавуваат и им помагаат да го разбе...
4
Што да правите кога детето повраќа?
При повраќање организмот губи брзо многу течности и минерали. При обилно и постојано повраќање се стигнува брзо до дехид...
4
Јајца од јапонска препелица –мала енергетс...
Во поново време, лековитите својства на овие јајца се истражувани од страна на бројни научници од целиот свет. Резултати...
4
Анкета

iminja
prcla

Koe ime vi se dopagja????

Katina (21%)

Keti (26%)

niedno (50%)

dvete (2%)


Број на сите гласови: 123

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!