|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

4Д ултразвук- технологија

Youtube, 6.5.2010
Како доаѓаме до 4Д слики на ултразвукот? (англиско видео)

/11


Погледнете видео за тоа, како се снима 4Д ултразвук на бебето.

Обичниот ултразвук испраќа ултразвук во вашиот стомак и чека звукот да се врати- со тоа настанува слика од вашето бебе.

И 4Д ултразвукот така работи, само што на сликата и додава уште четири димензии, а тоа е време. На мониторот можете за време на прегледот да следите како се поместува вашето бебе, а гинекологот со помош на таа техника лесно дознава дали бебето правилно се развива.

Епидурална анестезија – за и против
Епидуралната анестезија е метода за олеснување на болките при породување. Постапката се изведува на начин што во епидура...
4
Се породи турската актерка Бергузар Корел
Бергузар Корел се породи. Според информации од турските медиуми, познатата актерка роди момче тешко 3,5 килограми и долг...
3
Тори Спелинг е бремена со четврто
Поранешната ѕвезда на Беверли Хилс 90210, која е во брак со Dean McDermott ги објави среќните вести на нејзиниот профил ...
3
Најчести симптоми на бременоста
Некои жени едноставно “знаат” дека се бремени од самиот почеток на зачнување на детето. Меѓутоа на други им се потребни ...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Ime za moeto bebe
ena@

Koe ime najmnogu vi se dopaga?

Darijan (39%)

Antonij (11%)

Simeon (15%)

Konstantin (21%)

Leonit (13%)


Број на сите гласови: 306

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!