|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  50 51 52 53 [54]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
8.2.2018 9:00:14   
Biba818
Сега отворив и да ти одговорам доколку сеуште немаш направено хсг
Мене конкретно не ми беше болно, на крај на процедурата самиот гинеколог ми рече дека доколку жената нема некаков проблем не е страшно
ако има потреба од проодување на каналите во тој случај се чувствува болка
Сепак е подносливо
Среќноuser posted image

(Одговор на членот Leoo1)
Непосредна врска до пораките: 1326
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
10.2.2018 21:43:16   
kapina
Jas od denes pocnav so cikloproginova

(Одговор на членот Biba818)
Непосредна врска до пораките: 1327
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
10.2.2018 21:55:03   
Leoo1
Spermogramot ne e njdobar doktorot vika zivi ama mrzlivi ke odime direktno na ifv uste hsg ostana i uste esen spermogram.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1328
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.2.2018 10:05:26   
kapina
Kolku procenti se brzo progresivnite spermatozoidi ako se pod 4 procenti ke vi odobrat IVF od fzom ako ne nema da vi odobrat ke vi baraat 4 inseminacii

(Одговор на членот Leoo1)
Непосредна врска до пораките: 1329
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.2.2018 10:06:40   
kapina
Ako se pod 4 procenti brzo progresivnite spermatozoidi ke vi odobrat od fzom ako ne ke vi baraat 4 inseminacii

(Одговор на членот Leoo1)
Непосредна врска до пораките: 1330
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.2.2018 20:48:35   
Leoo1
Ne najdov takvo nesto na spermogramot podvizni se 15 % ima dijagnoza sega vidov ologozoospermija utre ke idam na konsultacija so komisijata vo fzo imam edna prijatelka tamu pa ke vidime a vaka po muabet so nejze najverojatno direkno na ifv ke ideme

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1331
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.2.2018 23:52:42   
kapina
Tesko deka ke vi odobrat so 15 postoodma ivf

(Одговор на членот Leoo1)
Непосредна врска до пораките: 1332
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
13.2.2018 10:16:00   
Leoo1
So ovoj spermogram i ako i vtoriot e kako ovoj mi rekoa direktno vcera bev prasav vo fond duri mi kaza deka ni hsg moze nsma da moram da pravam samo 2 d i 4 d eho za toa ne ni znaev .epten sum zbuneta koga se prikluciv na forumov neznaev skOro nisto sega me zbunija mnogu raboti inekcii stimulacii za takvo nesto neznawv a baska imam premnogu strav od anestezii neznam kako ke preziveam .izvinete za dolgiot post

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1333
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.3.2018 15:18:14   
Leoo1

Zdravo devojki Imam edno prasanje dali ima nekoj koristeno eritromicin vaginaleti I od kaj gi nabavivte

(Одговор на членот Leoo1)
Непосредна врска до пораките: 1334
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.3.2018 15:18:52   
Leoo1
Zdravo devojki Imam edno prasanje dali ima nekoj koristeno eritromicin vaginaleti I od kaj gi nabavivte

(Одговор на членот Leoo1)
Непосредна врска до пораките: 1335
Страница:   <<   < Претходна страница  50 51 52 53 [54]
Страница: <<   < Претходна страница  50 51 52 53 [54]
Оди на:


Анкета

Дали?
Jana9

Дали читате весници?

ДА (60%)

НЕ (0%)

Понекогаш (40%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!