|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  51 52 [53] 54 55   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
21.8.2017 20:36:43   
kapina
I ponatamu se primaat fraksiparin jas ke gi primam cela naredna bremenost za progesteronot odlucuva dr i za utrogestan dokoga ke gi primas

(Одговор на членот nadez vera ljubov)
Непосредна врска до пораките: 1301
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
24.8.2017 12:28:23   
anicka30
Devojki, imam neiskoristeni sest ampuli Fostimon i bi sakala da gi dadam, pa ako vam ili nekomu sto go znaete se potrebni, pisete mi privatna poraka.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1302
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
26.8.2017 16:58:54   
sakam stomace
a zosto tolku dolgo da se prima fraksiparin neli toj se dava za prevencija od tromboza odnosno za razreduvanje na krvta i ako imas pokaceni D-dimeri. jas nemam napraveno analiza na krv a gi zemam fraksiparinite od denot na punkcija.

(Одговор на членот anicka30)
Непосредна врска до пораките: 1303
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.8.2017 6:37:05   
srce123
So se nerviras tolku sakam stomace doktorite si znat od koga i do koga da gi primas fleksaparinite ako testot e pozitiven na slednata kontrola ce ispitas d dimeri i ce vidat oni dali treba da prodolzis ili ne so sreca

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1304
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.8.2017 13:38:02   
kapina
Sto se nerviras tolku za fraksiparinot ako ti e za parite parite fondot gi refundira samo ti treba fiskalna smetka plus smetkopotvrda od aptekata od kaj gi zemas i izvestaj od spec i norm transak smetka i plus potpisi od dr kade ke gi primas da napomenam seto pva treba da se poklopuva so datite otkako ke gi isprimas ke gi odneses vo fzom i ke dobies resenie dali ti se refundkrani parite ili ne

(Одговор на членот srce123)
Непосредна врска до пораките: 1305
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.8.2017 13:40:59   
kapina
A inaku i jas neznaev oti imam trombofilija se duri ne ispitav po vtoriot spontan abortus bremenosta mi bese so ivf ama ne mi dadea fraksiparin i prviot i vtoriot pat zatoa gledaj na ova kako za tvoe dobro

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1306
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.8.2017 16:08:25   
sakam stomace
Ne se nerviram voopsto deka treba da se primat naprotiv, samiot fakt stop sekoj den sleguvam od 6 sprat vo zgrada bez lift za da gi primam e scrpuvacki. Pa ne daj Boze da imas I dr obvrska da moras povtorno da se simnuvas. Drugoto se si e ok :)

< Поракaта ја уредил sakam stomace -- 27.8.2017 16:12:18 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1307
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.8.2017 19:35:16   
kapina
A oti ne si gi stavas sama fraksiparinot mozes isama da gi stavas

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1308
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.8.2017 21:41:53   
kapina
Poarno e da se dvižes pomalku i jas živeam na 5 kat vo zgrada bez lift i se simnuvav sekoj den za fraksiparin koj pocnav da go primam od et a sega ke primam kleksan ke pocnam 1 ned pred ivf i ke prodolzam cela bremenost naredna bremenost

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1309
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
28.8.2017 17:14:02   
sakam stomace
Probav mila da si stavam sama I si napraviv Eden kup modrici na racete, a Dr rece deka preporaclivo e vo raka da se stavaat ne vo kolk ili stomak. Za dvizenje znam deka e preporaclivo ama ima denovi koga od krevet ne mi se mrdnuva.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1310
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
3.9.2017 12:39:07   
kapina
Jas gi podnesov dokumentite za tret vaucer

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1311
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
5.9.2017 19:45:52   
sakam stomace
srekno kapina od srce ti posakuvam da imas upseh i da veruvas vo dr Vlatkoi site vraboteni vo Newborn isto kako sto mu veruvav i jas. I eve mozam da kazam deka zelbata e ispolneta...bebe na pat :D

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1312
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.9.2017 19:49:24   
budalce1
Здраво на сите!
Подолг период не сум пишала, но ве читам стално. Со среќа на сите идни мамички и среќно на сите што се борат да станат мајки.
Мене вчера ми беше трансферот вратени ми се 2 ембриончиња и се надевам на висока бета овој пат поздравче.

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1313
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.9.2017 22:35:27   
kapina
Fala mila cestitki za bremenosta sakamstomace budalce srecno i za nekoj den da ni se pofalis so visoka beta sega grickaj po dva brazilski orevi dnevno dobri se za implantacijata na embrionite

(Одговор на членот budalce1)
Непосредна врска до пораките: 1314
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
14.11.2017 21:44:27   
kik@
И јас одамна ви немам пишано ама ве читам редовно.
Започнав со постапката за ивф,за второ дете.Инекциите што не следуваат преку фонд ги потрошив и сега треба на приватно да докупувам.Доколку на некоја и останале 5пурегони и 10 мерионали,дали ќе сака да ми помогне,да ми даде колку што има.Барем помалку да докупам.
Фала ви и на сите ви посакувам што поскоро да се шетаме со големи мешињаuser posted image

_____________________________

Ne pravi im go na drugite ona sto ne sakas tie da ti go napravat na tebe.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1315
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.11.2017 19:07:50   
Bebence 15
Kapina dali pravese invitro vo Newborn? dali si zadovolna?

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 1316
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.11.2017 22:09:43   
kapina
Ne mila cekam tsh da mi padne pod 2,5 inaku mnogu sum zadovolna od Dr TRAJKOVSKI

(Одговор на членот Bebence 15)
Непосредна врска до пораките: 1317
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.12.2017 20:28:43   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: kik@

И јас одамна ви немам пишано ама ве читам редовно.
Започнав со постапката за ивф,за второ дете.Инекциите што не следуваат преку фонд ги потрошив и сега треба на приватно да докупувам.Доколку на некоја и останале 5пурегони и 10 мерионали,дали ќе сака да ми помогне,да ми даде колку што има.Барем помалку да докупам.
Фала ви и на сите ви посакувам што поскоро да се шетаме со големи мешињаuser posted image

за жал немам ништо останато, а тоа што го имав веднаш го подарив на еден фруг форум, односно група на ФБ.
А кај кој доктор ќе правиш ИВФ? инаку јас примав само мерионали, без пурегони кога правев... не знам зошто така ми дадоа само од едните...

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 1318
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
28.12.2017 21:19:42   
Anonimen
Здраво рингерајки
пред 4 дена правев трансфер,дали некој може да ми каже после колку дена може да се јават симптоми на гадење повракање вртоглавици
user posted image user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
  Непосредна врска до пораките: 1319
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
28.12.2017 21:25:00   
kapina
Toa e individualno nekoj si pominuvaat I bez simptomi

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 1320
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
29.12.2017 21:44:53   
budalce1

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Здраво рингерајки
пред 4 дена правев трансфер,дали некој може да ми каже после колку дена може да се јават симптоми на гадење повракање вртоглавици
user posted image user posted image

Не барај никакви симптоми рано е за тоа уживај си и само со позитивни мисли.Јас нишо не осеќав освен ментруални болки и ете ме 19+5 и ден денес ништо не осеќам освен замор.
Ти посакуам висока бетаuser posted image

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 1321
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
3.1.2018 8:08:58   
anicka30
Драги девојки, имам останато 6 Фостимон ампули од моето ИВФ па ако требаат некому, пишете порака!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1322
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
3.1.2018 22:54:42   
eca10
Na 9 januari ke pravam test za beta i mnogu mi e strav od rezultatot user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот anicka30)
Непосредна врска до пораките: 1323
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
4.1.2018 12:28:56   
Maleno
zdravo zenicki imam nekolku prasanja za vas. So soprugot se spremame za operacija na testisti zn akko se vika taa metoda :) vo sante plus tamu ne prati dr. Trajkovski kako ste zadovolni od dr. Mickovski i me interesira na soprugot fsh mu bese kacen na 4 pat ipovece , sega mu e namalen na 2pati pomalku dali e toa znaci nesto ili ne , inaku soprugot ima azoospermija . Na mene rezultatite mi se se ok

(Одговор на членот eca10)
Непосредна врска до пораките: 1324
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
30.1.2018 0:08:19   
Leoo1
Dobrovecer .jas zapocnav postapka za ifv .dali ke bidevinseminacii ili ifv ke pokaze vremwto moralo prvin inseminacii ako spermogramot e ok .do sega imam samo hormoni provereno doktorot rece poveke od dobri bile .mowto prasanje do vas e dali nekoja od vas pravela hsg dali e bolno i kaj ste pravele pozdrav

(Одговор на членот Maleno)
Непосредна врска до пораките: 1325
Страница:   <<   < Претходна страница  51 52 [53] 54 55   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  51 52 [53] 54 55   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?