|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.5.2013 11:18:44   
masa
Многу работи!Имаме голема куќа со големи соби и потребни се многу пари за да се уреди по мој вкус.Се надевам дека во најскоро време ќе ја средиме терасата каде што си седиме летно време и ќе ја покриеме да имам каде да спружирам,после ќе иде детската соба да се среди,а ми фали и плакар со закачалка во ходник.Се надевам еден ден ќе дојде ред и купатилото да се реновира,го реновирале 5 години пред да се земеме и не е многу користено,но мајторот бил некој user posted image подните плочки се катастрофално залепени,а ни распоредот не ми се допаѓа,така да тоа најмногу ми пречи,ама не е приоритет моментално.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.5.2013 13:21:48   
sandriana RR
ништо не е по мој вкус како да ви кажам..сништо не е мое, се е заотекнато и се би сменила. Пусти соништа,ова за пред спиење за да имам што да сањам.

Везилке, барем имаш убави соништа user posted image
И јас си станав ентериерен дизајнер во соништата-барем таму никој не бара пари user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
10.5.2013 13:29:45   
miana
Nas tretiot sprat ni e karabina i sakam da go pravam po moj vkus,,,,
Sakam golema dnevna so mnogu prazen prostor ,ne na c'ckan,sakam kamin i sakam ogromni stakleni prozori i vrati... E,za toa ke moram da pocekam user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
10.5.2013 13:39:25   
princessa
i jas bi sakala sto da e mozno poprazno, preku glava mi e od cuvanje stvari pod krevet, zad krevet, na sifonjer i rasfrlani igracki po doma. Sakam slobodno da disam i da nema od kaj da sobiram prasinauser posted image . Ama izgleda ke si se iznacekamuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
10.5.2013 13:55:19   
Mihaela 2010
eeee i nie treba krovot da go menjame i fasada,pa sobata na M da se stavat novi prozori...
dnevnata mi e ok,samo i jas sakam po labavo da e,imam edno plakarce planiram letovo da go trgnam i da se oslobodi prostor,.itako dalje i tako dalje...:user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
10.5.2013 15:22:04   
JovanaJ
Ne mi preci nisto , sami si go ureduvavme po nasa zelba, samo moze da ima uste nekoj kvadrat plus user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
28.6.2013 8:30:29   
Mihaela 2010
Eve nie kaj i da e ke pocneme so promenite doma,ke ja sreduvame so novi prozori,plakar i se ostanato sobata na kerka mi (dusice kolku se raduva),vcera dojdoa da dadat ponuda za prozori i mi vika:mamo ovie majstori se dojdeni da mi ja sredat mojata soba?user posted image
u dnevna isto sakam da napravam nekoi promeni,da dobijam na prostor,dvorceto isto ke se dosreduva i taka...
krecenje
edvaj cekam ama koj ke se rasprava so majstoriuser posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
28.6.2013 8:48:37   
rina13
Супер Михаела само не ги замуабетувај мајсторите и брзо ќе си ја завршат работатаuser posted image user posted image user posted image . Дома не би менувала ништо лани сменивме по мој терк само немам уметнички слики по ѕидовите, ќе почекаат некои подобри деновиuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
28.6.2013 8:55:59   
Mihaela 2010
Ma srekja sto mm si ima star odmor od nekoi dve nedeli taka da jas ke si bidam na rabota,on neka im visi nad glava
A za umetnicki sliki imam nekoi ama slabost mu se na mm,vcera koga pravevme spisok sto i kako ni fali,na prvo mesto mu bea tie slikiuser posted image ,vikam aman cekaj ima po prioritetni raboti

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
28.6.2013 10:17:47   
Felly RR

Дали сакате често да го преуредувате домот, или пак сте тип што не сака многу промени?
Не мислам само на купување на нов мебел, тоа баш и не можеме да си го дозволиме секоја сезона, туку повеќе мислам на расместување на мебелот, поинаква организација на елементите, некогаш само освежување со пребојадисување на ѕидовите и сл.

Јас постојано правам некои промени, не големи - ама на пр. гарнитурата и масичката многу често ги разместуваме, па на некоја столна ламба или некоја вазна и менувам локација. Сега се мислам како да ги освежиме ѕидовите. Дали да ставиме некои интересни тапети, или да ја смениме малку бојата.

ЕВе една интересна статија на оваа тема.

5 едноставни идеи за преуредување на домот


Кога ќе ве нападне депресијата, апатијата или лошото расположение она што треба да го сторите е со сите сили да се потрудите да ја задржите насмевката и ведрината, како на себе така и во сопствениот дом


За почеток би требало да го осветлите животниот простор со ведри бои, за да ве енергизира и да ви го поправи расположението. Избегнувајте депресивни бои и лошо осветлување. Еве неколку предлози:

Преместете ги предметите
Понекогаш е доволно да се размести мебелот за да му дадете сосема нов изглед. Најдобар почеток е да го отстраните сиот мебел од собата, а потоа да враќате еден по еден предмет и да му пронајдете ново место.

Барајте евтини додатоци
Ако нешто ви се допаѓа, а е скапо, не го купувајте. Промените не мора да бидат драстични, а изгледот на собата значително може да се смени и само со неколку евтини додатоци.

Масите за во градина/тераса не се само за во градина
Масичката од градината може да се користи и како клуб маса во еден агол од дневната соба. Така на вашиот животен простор ќе му дадат нов изглед, а нема да ве чини ниту денар.

Купете нови перничиња во весели бои
Перниците се предмети на кои е најлесно и најевтино да им се менува изгледот, а даваат најголем ефект на промена на просторијата во која се наоѓаат. Менувајте ги сезонски, пастелни за пролет, јаки бои за лето.

Бидете креативни
Не морате на ѕидовите да имате скапи ремек дела. Убавите декорации може да ги направите и сами, па така наместо старите слики, да ставите парче тапет, стари фотографии слики на дрво.

извор: vecer.com.mk

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
7.6.2014 16:22:26   
Defne90 RR
Лелеее би сакала да сменам многу работи во мојот дом.Значи најпрво што би сакала да го променам скроз е купатилото.Се уште е со оние старите плочки а ни елементите не се баш којзнае колку лични.Значи прво од него би почнала.Мебелот во дневна и кујна ми е нов,сето тоа го купувавме пред 5 години кога се зедовме,ама би сакала да ми биде и покомотен дневниот простор.Малку ми е тесно и би сакала да го преместиме да дојде сега кај што ни се спалната и детската.Значи да ги поврземе и така би се добил навистина голем простор.А спалната да дојде на местото на дневна,така па би имале поголема спална.За доградување имаме место многу и тавански соби можат а имаме и во страна простор од скоро 50 метри квадратни па таму би можеле да бидат детските соби и плус уште едно купатило кое би било само на нив.Се разбира за тоа би размислувале кога ќе потпораснат и ќе можат да си спијат во посебни соби.Инаку сега ми се приоритет дневниот престој,спалната и купатилото,па здравје боже на план сме идното лето полека да почнуваме со реновирање.Сега баш и не ни се почнува ништо,децата се мали а тоа не да има работа,би требало и некое време ни дома да не си спијат.Така догодина фино лепо кај бабите на спиење а јас ќе се расправам со мајстори.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
8.6.2014 0:55:30   
Snowhite RR
Бидејчи спратот ни е нов и цел мебел исто така не сакам ништо да сменам, освен кујната бидејќи е едноставна, ја купивме привремено и таа дефинитивно е за менување

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.6.2014 10:12:24   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

ништо не е по мој вкус како да ви кажам..сништо не е мое, се е заотекнато и се би сменила. Пусти соништа,ова за пред спиење за да имам што да сањам.

Везилке, барем имаш убави соништа user posted image
И јас си станав ентериерен дизајнер во соништата-барем таму никој не бара пари user posted image

Моите соништа полека полека почнаа да добиваат реална нишка - далеку се од вистинска реализација, ама бар тргна работава. Тоа што беше најбитно и најитно за менување во домот, изминативе 2 месеци доби форма и лик прикладни за сегашнава ситуација. Ќе бидам задоволна во следниве 5 години, потоа одиме кон реализација на поголемиот сон user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.6.2014 10:29:31   
Tanjat7880
Eh,znaci covecko oko e nenasitno,vikav samo ova shto sega go napraviv da go napravam oti neli beshe extra alarmantno I nishto drugo nesakam noooo sega kako bi gi smenila site plocki vo kujnata I normalno bi napravila mala promena na elementite so nova sadmashina pa novo shporetce pa cela ke bide vo G forma(toa vo moite misli,neli)no svesna sum deka toa e ogromen zalak I finansiski I rabotno pa ke poceka a inace ete vekje me nervira I samo go milam pa meram pa gledam ceni na plocki user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.6.2014 11:07:04   
princessa
Јас незнам од кај да почнамuser posted image , ако тргнам се е за средување и тоа дома и тоа тукаuser posted image . Ама ај зашто сме кај што сме user posted image , би сакала да ја сменам кујната и подот во кујната ама немаааа. Зошто да ја менувам и да се ставам толку во трошок за стан што не наш. Цело врме номадски живот. А за у мкд пак од друга страна сакам детска соба за децата и уште се мислам како да ја изведам таа работа пошто е за машко женско. Треба да видам совети во соодветна тема.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.6.2014 14:29:15   
Melanija RR
Сакам наш нов празен стан user posted image толку за почеток user posted image
Само во празен простор може да уреди како што сакам ,е така е најубаво но и нај нереално финансиски user posted image
Но таму кај што сега сме би сакала се да се извади до пархет во дневната соба што значи сакам комплет нова соба со седмосед и фотења,мала масичка и трпезариска маса,мало шанкче,комода мала и толку user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.6.2014 15:01:06   
Felly RR
Сакам и јас многу работи, нешто и сменивме, а од она што остана,а во моментов најмногу сакам да го променам е бањата, и тоа се комплет. И треба целосно реновирање. Ај, белки ќе и дојде редот за некое време.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.9.2014 15:11:34   
Dilina
Станот ни е мал, и некако распоредот не ми се допаѓа, ама сепак не е страшно... а за мењање самам мн раб да сменам.. прво купатилото, старо 30и кусур год, после прозорите, кујната, да се отвори зидот од дневна накај кујна да се отвори шанкче.. а така и на простор да се добие, сакам тоа зидот со ходникот што дели да се сруши и упште повеќе простор ќе има... сакам се шо е старо да се исфрли поготово старите теписи што свекрва ми несака да се тргнат а купивме нови гланц и баш убаво се вклопуваат ..
user posted image

ama мора еден да попушти...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.9.2014 16:12:10   
LoveableMe RR
Сакам поголем стан, ништо не би менувалаuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.9.2014 23:03:35   
Палешка РР
Домот би го променила user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.9.2014 23:11:03   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Домот би го променила user posted image

И јас.user posted image Од сите можни страни имам луѓе, галама, кучиња. Ич не мора да сум во центар, нека ми е се далеку ама само нека има мир. Мир сакам!user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
10.9.2014 13:29:37   
SandraRo
I jas domot bi go promenila i toa odma

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
10.9.2014 13:39:41   
miana
Сакам акрон плакари и крај !!! user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
10.9.2014 13:56:25   
Mihaela 2010
Mi preci kuceto sto mi e na gosti dojdeno na cuvanje nekoj period od zolva mi...ke se skrenam uste malku ama toa euser posted image user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
12.9.2014 14:22:02   
Lacrymosa
ма да можам и да имам многу илјади евра ќе си го направам тоа задоволство да си купам токмак и копач и систематски да празнам нервоза за цигла на цигла да не остане... кој архитект ја правел куќава дипломата треба да му се одземе... носечки стуб на сред спална, бањата и ходникот колку детската, огромен балкон на прометна улица, а спална без балкон... галама,галама, галама... оффф ова ми е слаба точка

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?