|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 13:38:03   
miana
Ајде девојки да видам..Што најмногу ви пречи во домот и ве вади од кожа? Дали би промениле нешто во домот? Мене најмногу ми пречат алиштата облечени по еднаш што не се ни за перење,ни за во плакар и се расфрлаат на секаде и ме полудуваат..Би ги сменила прозорите ( и тоа ке го правам летово ) И би ја сменила спалната соба ( освен креветот ) Вие?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 13:40:44   
Bethany
Mi preci cela zgrada user posted image Mnogu e glupava, se se slusa, taka da prvo zgrada bi smenila... A sreka pa mozam bidejki sum pod kirija, drugo ne mi smeta, se mi e na mesto, a koga ne e, se namesti user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 13:42:30   
penelopa
Najprvin bi ja smenila goleminata na stanot, definitivno ni treba pogolem- se nadevam deka godinava ke se preselime. Mi preci što nemam mašina za mienje sadovi, imam mali plakari posebno za čevli, eden kup igrački koi nema kade da gi stavam, za obleka da ne zboruvam. Se na se mnogu raboti bi smenila t.e bi uredila jovo na novo.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 13:43:15   
Pepelaska *
Е баш сакав да отворам тема за овие алишта хахаха, не да ми пречат ми иде да ги фрлам низ тераса , мора да се најде некое решение соодветно.
Сега најмногу ми пречи што на скалите немаме ограда и не се средени ( нема ни плочки ни ништо ) и оди исчисти ама се надевам дека пролетва ке средиме, ми пречи дворот несреден и клуб масата која тешко се брише мора стакло да и ставаме

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 13:45:34   
Mihaela 2010
Mi smeta sto e neli zima i sto ednostavno gorniot sprat ne go koristime osven spalnata na spienje,i bukvalno se mi e natrupano vo dnevna,mislam pretezno na igrackite na kerka mi i odvaj cekam da stopli i vo nejzinata soba se da kacam....

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 13:45:44   
bilbilce
jas bi gi smenila prozorcite i tepihot vo salonot, no ona sto najmnogu bi mi godelo e dobieme malku poveke mir i sloboda od sveki ama nevozmozno e

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 13:45:48   
deluxe
mi preci sto nemam masina za mienje sadovi,pod itno treba da si nabavam

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 13:48:03   
niki
i mene mi precea alistata nit prljavi nit cisti, gi resiv taka sto vo spalna na vratata si zakacivme zakacalki i tamu gi besime, za kerka mi isto na zidot zad vrata vo nejzinata soba na nejzina visina imame zakacalka i sekoj svoite alista si gi zakacuva na soodvetno mesto

mi preci sto vo stanot nemam mesto za masina za perenje i taa mi stoi vo posebna prostorija na drug sprat i ova ke go resime koga ke go promenime stanot

mi preci sto kujnata i trpezarijata mi se dva na dva i tesno mi e i malku prostor imam pa sekojpat mora da bide uredno bidejki vo sprotivno ne moze da se funkcionira i ova mi e nereslivo vo ovoj stan

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 13:48:53   
sandriana RR
Сиот распоред ми пречи - огормен простор нерационално искористен, односно ужасно неплански направено. Се тесниме 7 души, а има 2 кујни, 2 купатила, 2 еднособни станчиња, а фали сопствен простор - катастрофа. Ако останам да живеам во таа куќа, треба јово на ново да ја преуредуваме.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 13:50:04   
blond
Ми смета што скалите не ни се преградени.
Ми смета што реновиравме пред 2 години, а ѕидовите се испукани user posted image user posted image user posted image , годинава покрај белење ќе треба и гипсирање на пукнатините!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 13:53:35   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

mi preci sto nemam masina za mienje sadovi,pod itno treba da si nabavam


ova i masina za susenje alista

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 13:57:06   
Палешка РР
Се ми пречи, треба да се проширува, реновира....

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 13:59:08   
hopeless
Ми пречи тоа што на горниот кат немаме WC и мора да се качувам нагоре надолу 100 пати.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 14:08:10   
Bethany
Ми се допаѓа распоред, ама ми пречи што нема уште една спална плус.
Ми пречи што немам машина за садови, а во овој стан нема ни каде да ја ставам.
Ми пречи тераса што е отворена и гулабите што доаѓаат секој ден и ме нервираат, ми праваат губре, роварат по тие саксии со земја, и фрлат перки насекаде user posted image
Ми пречи што е спална до главна улица, лети не се спие user posted image
Тоа е... да спомнав погоре, дека ми пречи шуплива зграда..user posted image

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 14:19:48   
temjanuska75
Мене ми фали една соба плус, друго ништо не ми пречи. Се е она како што замислувавме, т.е. пред 5 г. реновиравме од корен, сменивме цел распоред, потрошивме доста пари за да изгледа по наша желба. Сега остана некои ситници, но ќе биде.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 15:04:31   
meU87
Уффф да сум во можност искрено нааново би изградила куќа, зошто ваму ич не ми се допаќа редоследот. Спратот ни е околу 100квадрати, ако не и повеќе, но нема никаков распоред.
Или ако можам ваму да сменам, би почнала од подот, ламинат би ставила, а потоа и би заградила уште една соба. Понатаму би променила во дневната/кујната/трепезаријата, зошто ова е се споено, но треба доста естетски корекции, џабе што ни е мебелот нов и модерен.

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 15:06:20   
mila28
Mnogu raboti mi precat..bi promenila se od koren user posted image samo seuste ne nie bas reseno stambenoto prasanje za da prevzemam takvo nesto, ne sakam da investirav vo nesto vo koe e znak prasalnik dali bi ziveele zasekogas. Prvo bi pocnala od tepisonite..mrazam golemi tepisoni i dolgi zavesi :D

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 15:06:36   
dostickage
Mi fali samo uste edna soba inaku nisto ne bi promenila. Minatiot septemvri mu go smenivme licniot opis user posted image

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
13.3.2013 15:06:48   
princessa
mi preci sto nema terasa i nema kada da mozam da si legnam, sekogas mora da se tusiram i da stojamuser posted image user posted image user posted image . Ama toa ti e De, se im se takvi gradbite be i rasporedite, da im se pluknamuser posted image

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
8.5.2013 23:51:39   
vezilka RR
Просторот е одличен ама би сменила се внатре, од плочки до мебел. Ама ништо не е по мој вкус како да ви кажам..сништо не е мое, се е заотекнато и се би сменила. Пусти соништа,ова за пред спиење за да имам што да сањам.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.5.2013 8:27:58   
AnnaMolly RR
Да ме прашавте пред 2-3 месеци, ќе имав мноооогу за пишување на темава. Ама сега КОНЕЧНО може да се пофалам дека домот ми е по вкус и по мерак. Конечно долниот кат од куќата го завршивме (до сега само на потрковје бевме со една спална и дневна + купатило). Сега долу имам дневна и трпезарија, горе две спални.
Единствено што ми фали е кујна, ама и таа ќе биде за брзо време.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.5.2013 8:56:26   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Да ме прашавте пред 2-3 месеци, ќе имав мноооогу за пишување на темава. Ама сега КОНЕЧНО може да се пофалам дека домот ми е по вкус и по мерак. Конечно долниот кат од куќата го завршивме (до сега само на потрковје бевме со една спална и дневна + купатило). Сега долу имам дневна и трпезарија, горе две спални.
Единствено што ми фали е кујна, ама и таа ќе биде за брзо време.

So sreka srcka,bas ubavo ste si se sredile po vkus...
I jas da si kazam deka i mojata misija delumno e uspesna..Prozorite se smeneti,a za spalna ke pricekam - doagaat odmori,pa da ne preteruvame user posted image
\a so alistata ke mi ostane toa veciti problem - taka mi se cini user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.5.2013 9:59:34   
Malecka23
уфф многу би променила.Куќата е стара и со тотално неплански распоред.Нема фасада надвор, внатре има огромен ходник како соба и никако не можеш нешто да направаич пошто има потпорни греди таму да не речам ама сегде има потпорни греди и скоро ништо не можеш да бутнеш.Очајно сакам ново купатило пошто старото е...ми пречи што не се сменети сите прозори што тарасата е крш што детската соба е мала би ја проширила и би направила уште 2 помали спални.Конечно го решивме проблемот со кујната дневна и трпезарија и за тоа буткавме ѕидови.во превод со задоволство би ја срушила и би иградила нова!пошто 3 год реновираме по делови пак мн пари дадовме а пак не се гледа.си викам ахх да ги имав тие пари на еднаш ќе ја бутнев и ќе частев што сум ја бутнала-ич не ја сакамuser posted image па после и една соба да имам ќе бидам среќна и задоволна пошто ќе биде по мој терк..арно ама сеа за сеа морам да си ќутам у подобри времиња се надевам

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.5.2013 10:09:25   
talisman
Auuu ispadna deka site sme nezadovolni od nasite domovi user posted image I jas kako sto nekoj napisa, najprvo bi si ja smenila zgradata bidejkji e uzasna so komsii ( cest za nekolku isklucoci ) koi se " ubi Boze" nikakvi user posted image A zgradata normalno bi si ja smenila za kukja bidejkji otsekogas sum ziveela vo kukja i ovie nekolku godini sum kako vo zatvor. Se mi fali prostor, te za allista ( nema mesto za extra plakari ) te za hrana, zimnica i sl. A za igracki na decata da ne zboram. Stom spomnam deka sakam da kupam nesto za vo stanot mm vednas so kontraprasanje " A kade kje go smestime ??? " Vekje dobivam nagon za povrakjanje od ova prasanje i definitivno sakam toa da go smenam user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што ви пречи во домот и што би промениле?
9.5.2013 10:16:14   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Да ме прашавте пред 2-3 месеци, ќе имав мноооогу за пишување на темава. Ама сега КОНЕЧНО може да се пофалам дека домот ми е по вкус и по мерак. Конечно долниот кат од куќата го завршивме (до сега само на потрковје бевме со една спална и дневна + купатило). Сега долу имам дневна и трпезарија, горе две спални.
Единствено што ми фали е кујна, ама и таа ќе биде за брзо време.


Честито Анамоли, со здравје да си седите и да си уживкате!

Мене ништо не ми фали во мојот, имам супер фенси стан, наместен, уреден, кој Даријан секојдневно ни го расипува а јас и мм само се смешкаме и си префрламе на наша сметка. Јас му викам Еее ова кога го купи ко очи го чуваше, а сега? :))) Тој ми враќа: Ти завесиве не ми даде 2 години да ги пипнам а сега Даријан ги тегне па никому ништо! user posted image И така си се смееме и свативме дека џабе сме уредувале толкуuser posted image Шала на страна, на прашањето што ви фали во домот ќе одговорам со: Нов дом. Мислам дека веќе ни е станов мал, имаме кујна, днавна и спална. Ни треба соба за Даријан.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?