|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.2.2013 18:41:39   
Gardenia
Soyleyemedim,ќе те карам не се откажувај пред време,и јас првиот пат кога останав бремена,имав чувство дека секој момент ќе пробие и така едно десет дена по ред па после наеднаш user posted image ,така да сеуште има надеж user posted image

(Одговор на членот Soyleyemedim.)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.2.2013 18:42:41   
masa
Lacrymosa user posted image user posted image user posted image bravo.gif] лесна бременост мила!!
Ајде и другите ги чекаме да не израдуваат!!Вака побрзо ми минуваат деновите и ми давате надеж и мене user posted image Вистина е дека скоро да се исти симптомите и за javascript:void(AddText('user posted image ')) и за user posted image еве и мене денес ми се осетливи градите и утрово брат ми кога го сретнав се напарфимирал ми се крена желудникот.Во првата бременост повраќав од парфеми никој не смееше да се намириса заради мене user posted image па малку ме подсети иако мислам рано е за такви симптоми и да сум бремена...кога сме кај симптомиве се има ли некоја од вас онесвестено пред да дознае дека е брмена или да познава некој таков?На филмовите а се онесвести некоја глумица се знае бремена е,а јас не познавам никој што му се случило тоа.Ова ми текна зошто утре треба да патувам сама па да не ме трефне и мене

(Одговор на членот angelce83)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.2.2013 18:49:53   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: masa
кога сме кај симптомиве се има ли некоја од вас онесвестено пред да дознае дека е брмена или да познава некој таков?На филмовите а се онесвести некоја глумица се знае бремена е,а јас не познавам никој што му се случило тоа.Ова ми текна зошто утре треба да патувам сама па да не ме трефне и мене


user posted image user posted image user posted image во право си а во филм или серија некоја одеднаш се онесвести ма 100% е трудна ,ама во пракса и јас не сум чула некоја да имала таква случка .Не се секирај слободно патувајси како и да е имаш време за такви сцени user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.2.2013 19:00:57   
masa
Ме утеши Мelanija user posted image и јас повеќе онака колку да се најдеме во муабет и сега дека се таму ми е паметот се ќе ми текне user posted image Ве поздравувам девојки и user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.2.2013 19:39:07   
kikicka
user posted image За онесвестување ниту јас не сум слушнала ама мене за првото ми падна претисокот и така ми се стемнило што ке паднев user posted image ама сепак се вратив се стабилизирав.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.2.2013 21:55:14   
Anne^
Леле леле и јас како malena1 се плашам да не ми дојде иако бев сигурна дека ќе добијам сега па се плашам да не се урочам ...
user posted image user posted image user posted image user posted image Пуста јас..

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.2.2013 16:14:59   
Soyleyemedim.
Sram ne sram ke vi kazam, veke edna nedela imam zapek. Sega ovie 2 dena mi tece krv od nos (samo ne obilno) a i nepcata mi se raskrvaruvaat. Sto mislite dali ova bi mozelo da se nekoi od znacite za bremenost?!
user posted image seuste ja nema user posted image user posted image

_____________________________

Hayat sana aglamak 100 nedenleri verir, o zaman durdurun, arkan don ve gulumse 1000 nedenler bulacaks! Ve en cok seviyorum!

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.2.2013 17:19:07   
baby77

ИЗВОРНА ПОРАКА: Soyleyemedim.

Sram ne sram ke vi kazam, veke edna nedela imam zapek. Sega ovie 2 dena mi tece krv od nos (samo ne obilno) a i nepcata mi se raskrvaruvaat. Sto mislite dali ova bi mozelo da se nekoi od znacite za bremenost?!
user posted image seuste ja nema user posted image user posted image

user posted image user posted image

(Одговор на членот Soyleyemedim.)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.2.2013 19:02:58   
Ummu_Ajna
i jas ke kazam nesto stram ne stram toa e haahahha, se ubiv od povrakanje pred dva dena, gradite te me bolat te ne bolat, mi kasni 3 dena, proliv imam duri, ne znam sto e rabotava simtomi za menzis nikade gi nema. ?????

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот baby77)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.2.2013 19:07:30   
Bogdancanka
ummu_Anja да не се мислиш што е работата купи си тест и ќе видиш на што сиuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.2.2013 19:20:14   
Ummu_Ajna

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR

ummu_Anja да не се мислиш што е работата купи си тест и ќе видиш на што сиuser posted image

vrnezlivo vreme me mrzi da odam da kupam, abe ajde nema nisto samo dzabe ke dadam pari, heheh mala sala ke cekam uste
nekoj den

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.2.2013 19:47:09   
Anne^
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

i jas ke kazam nesto stram ne stram toa e haahahha, se ubiv od povrakanje pred dva dena, gradite te me bolat te ne bolat, mi kasni 3 dena, proliv imam duri, ne znam sto e rabotava simtomi za menzis nikade gi nema. ?????


За тоа што ти касни направи си тест Богданчанка е во право.
А повраќајњето што ти е проследено со пролив јас би рекла дека можеби е некој вирус, појди си на лекар.
Поздрав!

< Поракaта ја уредил Anne^ -- 21.2.2013 19:52:59 >


_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.2.2013 20:50:03   
masa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anne^

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

i jas ke kazam nesto stram ne stram toa e haahahha, se ubiv od povrakanje pred dva dena, gradite te me bolat te ne bolat, mi kasni 3 dena, proliv imam duri, ne znam sto e rabotava simtomi za menzis nikade gi nema. ?????


За тоа што ти касни направи си тест Богданчанка е во право.
А повраќајњето што ти е проследено со пролив јас би рекла дека можеби е некој вирус, појди си на лекар.
Поздрав!

Право во аптека по тест и земи ProLife и да си бремена не штети.
А што е ова никој нема храброст да направи тест, а која од која посимптоматична јас ли да ве преварам user posted image На враќање сега дома помислив да земам тест ама ми се виде гужва во аптека па викам ај утре или сабота user posted image Инаку преживеав денес не се онесвестив никаде да не ме мислите user posted image Да се пофалам се подновив малку и се мислам да земам S или M од една блуза под градите малку набрана и си земав М викам да има место за меше да си ја поносам подолго user posted image Два дена по ред чуваствувам таков глад што дури се тресам...пред малку си дојдов дома и наеднаш ми се пријаде неможам да се контролирам,па сум се најала крв да ми се стори user posted image После тоа ми се слоши малку и почна глава да ме боли user posted image можно е да е од патот...ова вака дека сама сум дома па да не си зборувам сама да ви раскажам што како user posted image
И уште да ве прашам втор месец пијам јод+фолат и како да ми отвараат апетит еве 2-3кг сум поправена има некој друг приметено или јас дека си лапкам повеќе така ми се чини дека ми е од нив?

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.2.2013 21:01:46   
Soyleyemedim.

ИЗВОРНА ПОРАКА: baby77


ИЗВОРНА ПОРАКА: Soyleyemedim.

Sram ne sram ke vi kazam, veke edna nedela imam zapek. Sega ovie 2 dena mi tece krv od nos (samo ne obilno) a i nepcata mi se raskrvaruvaat. Sto mislite dali ova bi mozelo da se nekoi od znacite za bremenost?!
user posted image seuste ja nema user posted image user posted image

user posted image user posted image

Amin.

_____________________________

Hayat sana aglamak 100 nedenleri verir, o zaman durdurun, arkan don ve gulumse 1000 nedenler bulacaks! Ve en cok seviyorum!

(Одговор на членот baby77)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.2.2013 21:53:22   
Anne^
Има ли нови user posted image ?
Мене ми фуфка да направам тест user posted image иако ми доцни 3 дена. До кога да чекам? Според вас дали е време или да почекам уште некој ден?
Јас би сакала да почекам барем до сабота :-)

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Soyleyemedim.)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.2.2013 23:22:39   
Bogdancanka
ајде Ане држам среќаuser posted image дај боже да си нашата нова трудница на рр...

< Поракaта ја уредил Bogdancanka RR -- 21.2.2013 23:31:36 >


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.2.2013 23:29:58   
Ummu_Ajna
samo anne a? a zasto i jas da ne sum nova trudnica ako ako, nema da
vi kazam koga ke vidam dve crti. hahaha mala sala ;)

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.2.2013 23:48:27   
kikicka
Еее ајде бе вие три утре да си купите тест и да проверите, мада да 3 дена малку се за да покаже. тестот user posted image
Јас правев дури после 7 дена каснење инаку претходно 5 теста испаднаа негативни. А некој го боле ли половината????

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.2.2013 1:13:23   
Anne^
Мене сега за сега не ме боли, од време на време имам благи болки во долниот дел од стомакот ама и тие се се поретки и поретки..

< Поракaта ја уредил Anne^ -- 22.2.2013 1:17:48 >


_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.2.2013 1:24:26   
Ummu_Ajna
jas pred da dobijam sekogas me boli dolniot del od stomakot i kicmata, nema promasaj da ne me boli, ama ovoj pat ???? se cuda
i mnogu mi se jade a zeludnikot go osekam prazen, gradite taka tuka me bolat koga malce koga mnogu, ama ne se tvrdi kako sekogas sto gi imam pred dobivanje, i mnogu voda mi Se pije, a jas voda pojam samo sabajle i retko navecer ama sega zedna sum mnogu.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.2.2013 1:34:54   
Anne^
Ummu, Дај Боже да си ги видиш user posted image цртки стискаме палци за тебе и за сите исчекувалки user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.2.2013 1:57:57   
Ummu_Ajna
go napravif testot i e negativen, ama sum se utepala od smeene u wc, hahahhaha
sum go zemala testot i go staviv na svetlo pogore da
vidam da ne ima nekoja crta bleda ne mi se gledase dobro, se okoravev, go frliv vo kanta i dva pati go izvadiv da gi proveram pak, se utepas od smeenje luda zena.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.2.2013 2:09:49   
Anne^
Ummu и мене ме утепа од смеење user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
и мене ми се има случено истото, го имам фрлено во канта и пак го имам земено за да видам случајно да не се појавила уште една црта мада знам дека не е можно, па затоа се изнасмеав - значи не сум била само јас откачена user posted image user posted image user posted image
Иначе нема откажување и разочарување, биди силна и собери си сили за наредниот месец
ти посакувам што поскоро да си видиш user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.2.2013 8:53:23   
malena1
Zenski da ne me mislite na mene mi dojde :) Ama vo mart ne davam da mi dojde, te taka user posted image , pa da vidam ke smee li user posted image . Ajde Vas ve pratam i cekam da ne izraduvate i da zavlecete noga user posted image

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.2.2013 15:38:46   
masa
malena1 што ќе правиш право во март да не слушнеме за user posted image на Ummu_Ajna можам да и дадам уште малку надеж додека не добие сеуште има шанси за user posted image
Како се ближи мојот термин се понестрплива сум,само почна денес друго да ме мачи веќе една недела сум поднастината ама од ниќеска многу кашлам.Чај,мед ц-витамин и парацетамол не помагаат почнв веќе зарипнато да кашлам и кога ќе почнам никако да престанам.Не ми се одеше денес на лекар дека петок сигурно е гужва,па може уште некој вирус само да си закачам дополнително. Ги читам упатставата во Бронлес пишува да не се употребува во првите 3 месеци од бременост,хербион да не се пие во бременост и ферверкс кафетин колд и риностоп исто user posted image некој да има некоја идеја или искуство што да земам?! Неколку дена прскав септогал иако и на него пишува да не се користи во бременост ама дека локално викам нема да има штета..може и да не сум бремена,ама да не сум де...нели има мајки и што до 3 месец и повеке незнаат дека се бремени и пијат и леков и алкохол и тн па раѓаат здрави бебиња...user posted image

(Одговор на членот malena1)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?