|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Редослед на растење на забите
16.2.2015 14:57:10   
Melanija RR
18 месеци бели непца кај 5ките user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Редослед на растење на забите
16.2.2015 17:09:38   
lukajana RR
Ние имаме 8,5 месеци и 6 заби,на 5 месеци долни единици 6 месеци горни единици на 7,5 горни двојки а сега потечено кај долните двојки се по две вади

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Редослед на растење на забите
19.4.2015 17:21:26   
Snowhite RR
Кога им излегоа 5ките на вашите дечиња? Михаил колку што паметам после втората година, а Јана уште пред да наполни 2 еднаш случајно ја проверив и кога гледам сите три ги извадила, а последната мислам покасно можеби имаше веќе две направено.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Редослед на растење на забите
19.4.2015 19:00:13   
sandriana RR
И на Т 5ките и излегоа негде околу 2рата година, може некој месец плус. За нив не ни имаше некоја мака кога растеа, па и не ми останале во сеќавање, но сигурно после 2от роденден.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Редослед на растење на забите
19.4.2015 20:12:18   
Melanija RR
М паузира веќе 4 месеци, но еве на 20м од едната страна гледам непцето за 5ките е бело.Јас пак мислев ,иако е индивидуално,дека 5ките се потешки.Значи се спремаме за вадење заби user posted image
Досега немаше проблем освен многу многу лигавење и раце во уста.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Редослед на растење на забите
20.4.2015 10:05:03   
Snowhite RR
И јас така мислев дека ете катници се потешки за излегување, ама и двајцата не ги ни сетив кога ги извадиле, само Јана мислам дека малку имаше тт тој период, јас ја носев на лекар мислев дека е настината и тогаш и се сетив да проверам и навистина беа излезени

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Редослед на растење на забите
29.9.2015 11:50:55   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Isabella

Син ми има 13 мес. и има осум заби, четири горе, четири долу. Сега му растат уште четири. Не мислам дека е рано, туку дека е нормално...



_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Редослед на растење на забите
7.10.2015 15:34:30   
Gardenia
Женски имам едно прашање,Б ги има двете единици долни уште од шест месеци и оттогаш и нема никнато ново забче,има 9,5 месеци.Е сега ме интересира по ред треба ли да излезат горните единици и малку ми е чудно дека многу време помина а уште нема други заби,а многу се лигави и става се во уста цело време

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Редослед на растење на забите
7.10.2015 15:40:48   
Felly RR
Да горните единици се на ред, но кај М прво горната двојка десно излезе, па единицата, па за брзо и левите - така што нема правила. Исто и ние бевме може повеќе од два месеци само со долните единици, па после како што пишав сите 4 горни наеднаш излегоа.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Редослед на растење на забите
7.10.2015 15:41:33   
Melanija RR
Мислам дека најчесто 1ци и 2ки растат наименично.Па после толку време може и две одеднаш на излезат user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Редослед на растење на забите
7.10.2015 16:24:23   
lukajana RR
Ј извади прво долни единици па горни единици и двојки едно по друго и за кратко и долните двојки.
После пауза од неколку месеци и излегоа одеднаш сите тројки и четворки со многу мака и непреспиени ноќи.
Сега ги чекаме петките user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Редослед на растење на забите
8.10.2015 12:57:14   
Melanija RR
Леле lukajana RR исто и М целосно 3ки и 4ки до 15-16м.Сега уште сме на долг одмор user posted image 25м а 5ки нема.Џuser posted image абе толку брзаше дuser posted image ги извади user posted image долните 5ки непцето е набабрено вее 2-3 м ама ништо.Уживајте има времеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Редослед на растење на забите
8.10.2015 18:29:27   
lukajana RR
Melanija rr јас се тешам дека петките се вадат лесно според искуствата на другите рингерајки и се надевам дека е тоа така ,иначе да Ј на 16 месеци ги има сите заби освен петките.
Може и да не остават малку да одмориме не се бунам јас user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Редослед на растење на забите
8.10.2015 22:57:57   
Melanija RR
Одмарај и јас се надевам на лесни 5ки иако ни досега небеше тешко. Кај сите да е со лесно

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 8.10.2015 22:58:18 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Редослед на растење на забите
9.10.2015 9:27:04   
Gardenia
Ееее значи може и така двојка па единица горна,оти некако како да ми е понабабрено местото кај двојката,а и незнсм што е ова,пишав и во темата "кашлање",дека еве веќе една недела кашла,нема грло и на гради ништо само мрсолчиња,ама не којзнае колку,еден ден крева температура 38,па два дена нема,па после два дена има до 38,5 ,па нема и тоа навечер ,па и се убива од кашлање навечер,се буди на секој саат,плаче и така се до кај 6 сабајле и нервозна е ,се мава по главата со раката и сега се си мислам дека може и не е болна туку да ги вади овие заби.Можни ли се вакви симптоми?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Редослед на растење на забите
15.10.2015 8:46:03   
AnnaMolly RR
Мамички на поголеми дечиња. Филип има 5,5 години и веќе месец дена се жачи дека го боли заб, ми покажа каде, горната шестка изгледа му пробива. Му го пипнав местото цело му е набабрено и се осеќа дека никне шестката.
Кога им пораснаа шестки на вашите деца?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Редослед на растење на забите
15.10.2015 8:56:06   
lukajana RR
AnnaMolly rr сигурно му пробиваат шестките ,Л има 6 години и ги има сите шестки .
Прво му излегоа тие па почнаа да му се менуваат млечните заби а веќе има сменети шест заби изникнати и два сега му паднаа.
Време ви е за нови запчиња user posted image .
Ама Л не се жалеше дека го болат ,да не го боли некој од млечните заби ,некоја петка .


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Редослед на растење на забите
15.10.2015 11:30:05   
Felly RR
И на М 6ките и се веќе излезени, знам дека пред некој месец едната и проби и само спомна дека ја боцка, а не дека ја боли. АКо навистина го боли, лукајана е во право проверете да не е тоа од некое млечно забче.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Редослед на растење на забите
15.10.2015 13:47:01   
AnnaMolly RR
Не е од млечен заб, пред неколку недели бевме на стоматолог сите му се здрави. Ќе почекаме да порасне шестка значи :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Редослед на растење на забите
15.2.2016 12:18:27   
lolla RR
Сабајлево кај Л приметив дека никнала 4ка доле. Огромна ми личи некако. Зар не е рано, за две недели полни 13м.
А тројка нема ниедна.

< Поракaта ја уредил lolla RR -- 15.2.2016 12:20:53 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Редослед на растење на забите
15.2.2016 13:33:41   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lolla RR

Сабајлево кај Л приметив дека никнала 4ка доле. Огромна ми личи некако. Зар не е рано, за две недели полни 13м.
А тројка нема ниедна.

lolla, 3ките растат после 4ките user posted image И 4ките СЕ огромни во малото усте user posted image . На И излегоа тогаш околу 11-12 месеци, а на 16 месеци пробија 3ките, и тоа сите одеднаш.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Редослед на растење на забите
15.2.2016 13:46:15   
lolla RR
Фала за искуството. На РР има и убава статија за редоследот ТУКА.
Подоцна ја видов :)

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Редослед на растење на забите
16.2.2016 0:13:51   
Melanija RR
Се брза дечкото user posted image На М до 16 месеци комплет и 3ки и 4ки user posted image па година дена пауза па еве 5ки,долните излегоа значи околу 2гг и 4м а горните не се цели

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Редослед на растење на забите
12.4.2016 13:46:31   
lolla RR
Му израснаа две 4ки сега гледам тројките набрекнати. Детево ден не мина без некое запче да го глотка.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Редослед на растење на забите
9.5.2016 15:59:57   
lolla RR
Л пак мака со забите, веќе израснаа четворките. Има никнато една тројка, и уште една долна е набабрена ко бабура. И на долната петка има бели точки и зацрвенето како да се спрема и таа user posted image

15м и една недела.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?