|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Психолошки фактор
15.12.2015 22:49:27   
kapina
Jas vcera se iznaplacav cela vecer kazi reci oti nemam deca nekoj strav imam vo mene da ne me fati menopauza predvreme neznam sto nekoj negativni raboti toa mi go napravi edna koleska me napolni so negativna energija ke vides mi vika so tekot na godinite kolku ke ti bide tesko i ova sega e dlaboko vkoreneto vo mene pred vtoroto ivf mi vika znaes moze i da nemas jk i od togas ja ignoriram ona ne uspea i sega aj i na drugite ke im stvaram negativna energija a drugite koleski sto mi se mi vikaat kapina ako nie ne uspeavme ne znaci oti i ti nema bori se do kraj i bidi pozitivna

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Психолошки фактор
15.12.2015 22:57:20   
kapina
A mnogu nadez mi dava toa sto i so dvete ivf ostanav bremena no za zal bremenostite ne bea uspesni a i sega mi dadoa metformin mojata sestra so niv iznosi dve bremenosti i rodi dve zivi i zdravi deca a i pred nekolku god bev vo crkvata na sveti kozma i damjan ovde vo strumica i mi rekoa oti ke imam deca a sega pred nekolku meseci bev pak tamu na taa crkva na denot na svetitelite sveti kozma i damjan i edno devojce koe prv pat go vidov tamu mi rece da ne se plasam oti ke imam deca posle mi kazaa lugeto oti e vidovita taa devojka inace ciklusot obicno mi doaga na 24,25dena denes mi e 27 den od poslddniot ciklus i go nema da mi dojde

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Психолошки фактор
14.5.2016 23:12:26   
kapina
Iako veke problemot e resen kazi reci no sepak me nadviva taa negativna energija placam doma sum na boleduvanje iako site mi vikaat sega treba da se raduvam no ne nemozam a neznam zasto e taka vo pon ke zakazam za mr uste ona i tie na imunologija mi ostanaa genetskite popat mozda i torch ke napravam ke vidam mnogu mi e tesko toa sto 11god sum taka i se osekam umorna od se i si mislam deka nikogas nema da imam deca

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Психолошки фактор
19.5.2016 23:59:46   
kapina
Sega vo petokot koga bev na kontrola toj sto mi go pravese hsgto bese tamu iako ne bev dogovorena so nego i on bese tamu i ja vide operacijata na matkata rezot sto e i znaete sto mi kaza jas sum bila vinovna za se a zasto sum jas vinovna koga ne sum lekar i koga na izvestajot od hshto pisuva oti matkata e vo red a ne e se gleda pregradata na prvata histeroskopija isto mi napravi samata sebe da se obvinuvam za se i da placam celovreme sega cela nedela a ne sum kriva vtoriot pat koga gi podnesov dokumentite za ivf zenata mi rece oti histeroilaparoskopijata e stara i i kazav oti vo red matkata nema nikakov problem dosega i mi pobara eho i izvestaj i se bese vo red na ehoto imase antralni folikuli odlicen endometrium i toa e mi go unistija zivotot i uste me obvinija

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 254
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?