|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Папче
29.12.2014 11:09:04   
Bethany
Гардениа, јас го чистев само со хидроген 3% и не се сеќавам дали продолжив и понатаму, изгледа дека да.
А и на синчето после паѓањето неколку дена се уште имаше по малку крв, ама не беше проблем, така педијатар ни имаа кажано, па потоа престана.


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Папче
29.12.2014 13:29:56   
Ilina87
Gardenia, јас мислам дека нема потреба уште да се става хидроген или алкохол. Така се сеќавам, дека дури да падни ставав алкохол, хидроген и прашок виоплекс, а потоа мислам не треба.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Папче
29.12.2014 15:28:21   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Нас сабајле ни падна папчето,е сега треба ли да продолжам да го чистам со алкохол и натаму и да ставам прашок? И има едно како жолто и нешто како засушена крв изгледа,дали така треба да биде?

Додека не се затвори убаво папчето чисти го со алкохол,а ако има по малку сукрвица продолжи со прашакот. За 10тина дена би требало скрос да е суво и чисто.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Папче
17.9.2015 11:21:40   
Felly RR
На К папчето му падна на 6тиот ден. Го чистевме со 3% хидроген, и потоа стававме Цителиум. Малку ме исплаши пред да падне, имаше како капка крв, ама матичната ме смири по тел, дека најверојатно сум ставила поголема количина хидроген па од тоа се растворило струпчето и изгледало како крв. Др ден го виде, и рече ок си е, продолживме уште неколку дена со хидрогенот, ама пак има како црнко внатре, ми е страв да го тргнам - дали да го чепкам, или да го оставам така само да падне?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Папче
17.9.2015 12:10:29   
lukajana RR
Felly rr јас ставав хидроген и 70% алкохол ,исто ни падна на 6ти ден папчето и патронажната сестра убаво и го исчисти цело папче со алкохол и стапче за уво.
И мене ми беше страв да го чистам така првите денови ама после се навикнав,пробај така да му го исчистиш или на бањање ако го легнуваш ке му раскисне само ке се исчисти

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 80
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?