|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 27 28 [29]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кломифен
16.5.2016 1:00:23   
prolett
Sosreka kapina pobrzo da zadravis,

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 701
   RE: Кломифен
16.5.2016 1:01:35   
prolett
Se nadevam deka ke pomine pozz

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 702
   RE: Кломифен
16.5.2016 1:05:34   
prolett
Izvini taka prasuvam a zosto ja pravese operativnata histeroskopija, se nadevam deka brzo ke pomine sto i da e

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 703
   RE: Кломифен
16.5.2016 1:08:05   
prolett
http://star.dnevnik.com.mk/?pBroj=1642&stID=3885
Na ovoj link ima, toa li e, ps ( izvini ako sum mn lubopitna)

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 704
   RE: Кломифен
16.5.2016 2:57:04   
kapina
Imam pisuvano na temata histeroskopija da ne se povtoruvam jas odamna zavrsiv so klomifen poleka poleka se pripremam za treto ivf

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 705
   RE: Кломифен
17.5.2016 22:39:01   
prolett
So sreka kapina, belkim ke bide i jas sum vo iscekuvanje od klomifenot terapija i da se nadevame deka ke bide se vo red pozz

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 706
   RE: Кломифен
20.5.2016 17:39:55   
Amika
Zdravo na site. Postojano ve citam, no prv pat resiv da pìsam :) Sakam da pocnam so klomifen prv pat megitoa neznam od koga i kako da gi pijam. Maticniot ginekolog mi rece koga ke odlucam da pocnam so klomifen, mozam da si gi kupam od apteka bez recept i ne mi objasni nisto poveke. Sega probuvam da ja dobijam na telefon, ama izgleda otisla na prodolzen vikend. Nemam problem so ovulacija, sekoj mesec imam po nekoj folekul koj raste nad 20mm, gi napravivme i site dr ispituavnja i jas i soprugot i nemame nikakov problem, no godina ipol uste nema bebe user posted image Od toa sto procitav ovde treba da pocnam da gi pijam od 3 den po 50mg. Dali nekoj moze da mi objasni nesto poveke

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 707
   RE: Кломифен
22.5.2016 18:27:23   
MademoiselleNina
Наубаво е да успееш да го прашаш докторот, да мислам деа беше од трет ден, но можно е да треба да ти дадат после и инекција за пукање на фоликулите, треба убаво дати објасни докторот и ако треба да те следи и на ехо.
Искрено јас многу лошо ги поднесов тие апчиња, затоа внимателно и пак ќе кажам со совет од доктор, ако треба и „на глава качи му се“,ама нека ти обасни убаво.

(Одговор на членот Amika)
Непосредна врска до пораките: 708
   RE: Кломифен
22.5.2016 21:51:24   
prolett
Amika dobrodojde. Ti posakuvam mn sreka. Za klomifenot , jas piev , mi gi preporaca gin. Se pijat od 3 den na ciklusot ( vkupno 5 dena, po edna tableta ili 2 vo zavisnost sto ke ti kaze dr) Se pijat vo isto vreme, treba da te sledi dr kako sto kaza MademoiselleNina. Moze da primas i injekcija, no za toa odlucuva dr sekako, Ne se plasi , treba da odes redovno na eho da te sledi bidejki moze da predizvikaat i cisti. Dovolno e 2 pati da te sledi po terapijata so klomifen. POzz i srekno user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 709
   RE: Кломифен
23.5.2016 11:22:00   
Amika
Vi blagodaram za odgovorite, no, sepak odluciv da pocekam do sledniot ciklus i da pravam inseminacija :)

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 710
   RE: Кломифен
22.10.2016 21:00:47   
Makita
Zdravo deckiii :)
Prv pat ovoj cilkus pijam Klomifen od 5 den mi go dadoa, no imam pokacen prolaktin koj mi varira sekoj mesec razlicno a sum pod terapija na bromergon veke 3 meseci od togas navamu mi bese ednaska 24 ,pa sleden pat mi bese 18 pa sega mesecov utnav edno apce da pijam (sto bilo opasno mnogu bidejki naglo se kacuval taka) i da posledniov pat mi bese 49 omg :)
Prasanjeto mi e dali moze so klomifenot da se ostane bremena i pokraj toa sto e prolaktinot kacen ?
Fala viiii

(Одговор на членот Amika)
Непосредна врска до пораките: 711
   RE: Кломифен
22.10.2016 22:51:23   
kapina
Ne nemozes so visok prolaktin da ostanes bremena i da ostanes ke dojde do spontan najdobro sredi go prvo nego pa pij klomifen jas bi ti preporacala da zemas i maticen mlec

(Одговор на членот Makita)
Непосредна врска до пораките: 712
   RE: Кломифен
22.10.2016 22:51:58   
kapina
I kelp ili kombo algite

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 713
   RE: Кломифен
25.2.2017 0:37:54   
анави
user posted image user posted image Одлични информации

< Поракaта ја уредил анави -- 25.2.2017 0:52:34 >

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 714
Страница:   <<   < Претходна страница  25 26 27 28 [29]
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 27 28 [29]
Оди на: