|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
[Анкета]

Какви бебиња носат Рингерајки?


Иден фудбалер
  40% (8)
Срамежлива принцеза
  20% (4)
Тврдоглаво дете
  40% (8)


Вкупно гласови: 20


(Последен глас : 22.10.2014 8:46:12)
(Гласањето трае до: -- )
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Какви бебиња носат Рингерајки?
15.7.2010 12:46:02   
Палешка РР
Многу се разговара за прашањето дали детето го развива карактерот уште во мајчината утроба. Жените со 2-3 деца се свесни дека секое од децата има различен темперамент уште од утробата. Додека интраутериниот развој е подеднаков за сите, сепак тие не се движат на ист начин. Можете ли да процените што е вашето бебе?

Прочитајте го ТЕКСТОТ и утврдете го карактерот на вашето бебе. Гласајте и вие мамички кои сте се породиле, па овде може да продискутираме дали бебето го променило својот карактер по раѓањето.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Какви бебиња носат Рингерајки?
15.7.2010 12:49:28   
Viktori
Супер е темата и текстот!
Јас само ќе пишам дека вистина е со доказ user posted image
Ќерка ми најмалата беше и остана тврдоглаво дете. Навечер мислам дека кревет се тресеше од неа...


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Какви бебиња носат Рингерајки?
15.7.2010 12:53:47   
Палешка РР
user posted image

И Миа спаѓаше во инаетливи бебиња и сеуште спаѓа. Почнуваше да мрда најактивно од 23 и тоа траеше до 03 наутро. И сега е така, но навикната сум user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Какви бебиња носат Рингерајки?
15.7.2010 13:21:51   
vezilka RR
Па според текстов изгледа спаѓа во оваа тврдоглавава група. Навечер е поактивно дефинитивно, и не дава татко му да го почувствува..хи,хи. А ја стави раката на стомак, во секунд престанува да се движи..user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Какви бебиња носат Рингерајки?
15.7.2010 14:59:12   
penelopa
И јас најмногу се најдов во “Тврдоглаво дете“= движења чувствувам преку целиот ден ама навечер бебето е најактивно user posted image и тогаш си правиме муабет, се галиме и сл. user posted image а кога тато ќе сака да го почуствува исто одма престанува- неможам да протумачам зоштоuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Какви бебиња носат Рингерајки?
15.7.2010 15:07:16   
Martins mom
Моето спаѓа во групата Иден фудбалерuser posted image user posted image На работа колешките што седеа до мене можеа да видат како стомакот ми се бранува и баш се смееа и ме прашуваа дали застанува бебулето некогаш, ама одговорот најнормално е НЕuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Какви бебиња носат Рингерајки?
15.7.2010 16:42:36   
arh_diz
Moeto spaga vo Iden fudbaler preku cel den e aktivno udira mi go krivi stomakot. No stom ke si legnam jas i toa ke se smiri nikade go nema , ponekogas koga se budam za vo Wc se budi  a nekogas ne. Ama stom ke otvoram oci nautro toa pocnuva da skoka

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Какви бебиња носат Рингерајки?
30.8.2013 2:03:37   
Snow Queen
Јас би рекла тврдоглаво дете...на татичко синче.user posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Какви бебиња носат Рингерајки?
30.8.2013 4:52:03   
Lacrymosa
Glasav za idena fudbalerka bidejki nemase opcija idna kik-bokserka. Ako vidite koga go postiram ova i kje sfatite zosto

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Какви бебиња носат Рингерајки?
30.8.2013 9:18:38   
Yummy Mammy
Moeto e definitivno tvrdoglav fudbaler user posted image
Tri deca iznosiv i vakvo klocanje ne sum osetila do sega, se vitkam i placam od bolki, od mene ke iskoci nesto mnogu jako...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Какви бебиња носат Рингерајки?
21.10.2014 12:03:57   
Felly RR
Ајде труднички, гласајте, да видиме какви бебиња носат нашите рингерајки!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?